Megint London

odaút: 2011.02.19. W6 201 HA-LPB 6F
felszállás 6:11 31L, leszállás:7.32 08-s pálya

Anyuékkal voltunk Londonban. Miután beérkeztünk a Victoria pályaudvarra, reggeliztünk. Tudjátok mi a "black pudding"? Olyan mint a mi véres hurkánk. Megnéztük a Tower-t. A koronázási ékszerek nagyon szépek. Átmentünk a Temze másik oldalára és megnéztük a H.M.S. Belfast cirkálót. Ez valami fantasztikus élmény volt. A hajó nagy részét be lehet barangolni. Mindenhová be lehet bújni, mindent meg lehet érinteni. Bábukkal mutatják be a hajós életet. Ami a legfantasztikusabb, azok az illatok. Minden szobának meg van a maga illata. Volt egy szoba és nem találtunk infót a rendeltetéséről. Beleszagoltunk a levegőbe. Sör és rum szag volt. Meg is találtuk a táblát. Sört és rumot tároltak ott. A fogorvosi szobánál lehetett érezni a fogfúrás szagát. A mosodában meleg volt, a konyhában ételszag. Jártunk a motortértől a toronyig mindenhol. Több mint 100 képet csináltam. 

Fáradtak voltunk, megvacsoráztunk, majd mentünk a szállásra. Easyhotelben voltunk. De most nem a kicsi 6 m2-s szobában, hanem a luxus 11 m2-s szobában. Nem francia ágyunk volt, hanem 2 ágyunk.
Másnap a reggeli után felültünk a London Eye-ra, utána megnéztünk az angol kormány II. világháborús bunkerét. Láttuk Churchill által festett képeket. Ez is egy interaktív múzeum volt. Délután még sétáltunk egy kicsit, majd kimentünk a pályaudvarra és hazajöttünk. Menet közben kinyílt a busz csomagtér ajtó. Én szóltam a sofőrnek és segítettem neki lecsukni. Élményteli hétvége volt. 

hazaút: 2011.02.20. W6 210 HA-LPA 6F 
felszállás 20.50 08-s pálya, leszállás 23.52-kor leszállás 31R

fényképek 

London

odaút: 2011.02.05. W6201 HA-LPN 6F
felszállás 6:15 31L, leszállás 7:34 26-s pálya

Odafelé meglehetősen furcsa volt a stuvik nembeli összetétele. 3 fiú, 1 lány. A vezető légiutaskisérő srác hasonlított CR7-re. Olyan furcsa hangsúlyozással beszélt, hogy nem tudtuk eldönteni, hogy ő egy nem magyar anyanyelvű, de magyarul jól beszélő srác, vagy a saját neméhez vonzódó affektáló. Az utóbbit támasztja alá, hogy a repülés során többször megigazította a haját.

Négyen voltunk Londonban. Velünk jött Zsófi kolléga/barátnője) és az ő párja K is. K nagyon félt a repüléstől, szinte el se akart jönni. Azután megkapta az ízelítőt a repülésből. Odafelé sima felszállás, eseménytelen repülés, erősen táncoló utolsó 5 perc, oldalszeles leszállás, erős földet éréssel. Visszafelé még jobb volt. Mellette egy olyan srác ült, aki a felszállás alatt imádkozott, elszálláskor még keresztet is vetett. A fapados légitársaságok mindig az 1-es terminál előtti (13R/31L) kifutópályát használják. Leszálláskor most a 31R pályára szálltunk így K látta Ferihegy 2-t is az ablakból. Gyalogolhatott éjszaka a géptől a terminálba. Mire hazaért már jól érezte magát, napközben repülőjegyeket keresett, szerintem mostanra állt össze a fejében az az üzleti modell, amivel még az idén lekörözi az én repülési eredményeim. Hajrá K, 54-el vezetek, és már foglalva van 4! :)) Friss hír. K már Kanadába menne és nem gyalog. :))

Szombaton megérkeztünk Lutonba, busszal mentünk Londonba. Mivel éhesek voltunk, gyorsan reggeliztünk egyet. Utána a lányok kifosztották London összes Esprit boltját. Megnéztük a Piccadilly és Trafalgar tereket. Elmentünk a Tower-hez, sétáltunk a hídon. Elmentünk a szállásra. Sétáltunk egy kicsit a környéken, vacsoráztunk majd aludtunk.

Vasárnap megnéztük a Madame Tussauds panoptikumot, mentünk egyet a London Eye-on. A panoptikumban vettünk kombinált (M.T. + London Eye) jegyet. Ott sem egyszerű az élet, mert a London Eye-ra szóló jegyet a London Eye pénztárában át kellett cserélni. Ki volt írva, hogy 4D-s előadás is. Nem értettem mitől lehet 4D-s egy vetítés. 3D-s filmet már láttam, de itt tényleg volt 4D. Amikor a filmen spriccelt a víz, akkor itt is. Amikor hó esett, akkor valami apró habfürdő habocskák is hullottak. Jó kis mulatság volt. Imádom az ilyen gyors élménydús hétvégéket. A legnagyobb élmény látni K-t, aki a repüléstől erősen félőből, repülni akaróvá vált. Hiába megcsapta a kerozin gőze. :)) 

hazaút: 2011.02.06. W6 210 HA-LPE 6F
felszállás 20:43 26-s pálya, leszállás 23:38 31R

 fényképek