A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Barcelona. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Barcelona. Összes bejegyzés megjelenítése

Barcelona

Miután Zsófi ismét elutazott Kínába, így én is repülőre ültem. Újra.
 
odaút: 2024.04.20. W6 2375 HA-LTI 8A
felszállás: 6:04 13L, leszállás: 8:20 24R pálya
 
Maga a repülés sima, eseménytelen volt. Leszállás után megvettem a 2 db reptéri metrójegyet (nagyon sokat kell menni a termináltól a metróállomásig). Be metróztam a La Ramblahoz. Imádom. Most semmi különös programom nem volt, így alaposan végignéztem a kedvenc piacom, ettem, ittam.
 
Vettem előre jegyet a Cable Carra. Két ilyen van Barcelonában. Mind a kettő zárt kabinos "libegő", ami ugyanarra a dombra visz fel. Én a nagyobbat választottam. Az a kikötőből  indul. Egy magas acéltoronyba kell felmenni lifttel. Egy 7 személyes liftbe miért kell liftkezelő? Nem értettem. Kiderült, hogy a lift ajtaja nem működik rendesen, kézzel kell kinyitni.
 
Az út pár percig tart. Az út felénél van egy másik torony. A kabin a szélben szabadon lengedezik, a torony mellett ez nem túl jó ötlet, ezért egy V alakú korlátok között megy el a torony mellett, ami szinte megszünteti a lengedezést. Az első ütődésnél volt egy kis sikkantás. Fentről meseszép a kilátás. Az egész város a lábaid előtt hever. Ugyanezzel a felvonóval jöttem le. Lesétáltam a strandra. A legbátrabbak már fürdőruhában mászkáltak, sütött a nap, remek zene szólt. Annyira jó volt, hogy azt el se lehet mondani.
 
Visszasétáltam a piacra, egy kicsit ettem, ittam még. A Placa de Catalunyán süttetem még magam, majd elindultam vissza a reptérre.ű
 
Az utazás fő célja a piac meglátogatása és a finomságok kóstolása volt. Miket ettem-ittam: kolbász, sonkaválogatás, tortilla, krokett, paella, eper és ki tudja hány féle gyümölcslé.

A hazaút már eseménytelen volt. Nagyon fáradt voltam a repülőn, nem tudtam hogyan fogok eljutni az autóig. Kinyílt a gép ajtaja és elmúlt szinte minden bajom. A lépésszámláló szerint 27.415-t léptem.

hazaút: 2024.04.20. W6 2378 9H-WNK 27F
felszállás: 20:55 24L, leszállás: 23:02 31R pálya
 
Ennek a gépnek ez volt az első munkanapja a Wizz Airnél. Nem volt új szaga, pedig csak 9 nappal korábban hajtotta végre az első felszállását a gyárban.
 
Azt hittem, hogy én már mindenféle utast láttam és már nem lepődök meg semmin. Most meglepődtem. Az utasbiztonsági ellenőrzésnél nem sokkal ellőttem állt egy lány fekete selyem (vagy annak kinéző) pizsamában. Hosszúnadrág és csípőig érő felső, övvel megkötve. A gyanútlan biztonságiak megkérték, hogy vegye le a kabátkát. A lány szó nélkül levette. Kiderül, hogy csak egy melltartó van a kabát alatt. Mindenki azonnal mondta, hogy vegye vissza. A lány csak mosolygott, egy hanyag nem számít kézmozdulattal elintézte a dolgot és átsétált a kapun. Türelmesen kivárta, míg megjön a cucca. Felvette a pizsi felsőt, de úgy kötötte meg, hogy ne érjen össze, így láthatóvá téve a hasa középső 5-6 cm-s részét. Fent ennél szélesebb volt a látható rész.

Barcelona

odaút: 2023.11.25 W6 2375 HA-LVI 11A

felszállás: 6:51 31L, leszállás: 9:01 24R pálya

Majdnem, de szerencsére csak majdnem úgy telt el az év, hogy barátaink nélkül utaztunk. Régóta terveztük Barcelonát, de most összejött. Mivel már jártunk ott kihagytuk a kötelező programokat és csak élveztük a várost.

Megérkezés után az első utunk a La Ramblán lévő piachoz vezetett és ettünk epret, sonkát, ittunk mindenféle finomat. Egyszer szeretnék elmenni csak oda és egész nap enni.

Utána az Aquarium következett. Most először foglaltunk Airbnb-n szállást. Pontosabban a barátaink intézték, mi csak mentünk velük. Meglepően jó volt. A La Rambláról nyíló utcában volt, igaz kissé távolabb a híres sétánytól. A szállás elfoglalása után egy kiadósat uzsonnáztunk. Vacsorának hívtuk, de délután 1/2 5 volt. Kaja után visszamentünk a La Rambla környékére élvezni a nyüzsgő várost. Zsófi tudott venni egy baromi jó bakancsot. Hulla fáradtan estünk be az ágyba. 22.015-t mutatott a lépészámláló

Másnap reggel finom kávéval ébresztett minket a barátunk. Még tejért is leszaladt. Egy labirintusban folytattuk a kellemes őszi nyaralást. Petinek nagyon tetszett. Ami utána jött ...

A Güel park volt a következő cél. Aki járt már ott az tudja, hogy a park egy dombtetőn van és egy hosszú és meredek utcán érhető el. Annyira hosszú és meredek, hogy sok-sok mozgólépcsőt építettek az utcára. Ott jártunk idejében folyt a teljes felújítás, így gyalog kellett felmenni. Brutális volt. A céltól pár méterre derült ki, hogy a parkba jegyet kellett volna venni, de már mind elfogyott aznapra. Potyára másztuk meg a hegyet. :))

Visszamentünk a központba, ebédeltünk, Zsófival beugrottunk egy viaszbábú-múzeumba, majd indultunk haza. 18.241 lépés jutott vasárnapra is. Rövid, de remek hétvége volt.

visszaút: 2023.11.26 W6 2378 HA-LZT 11A
felszállás: 20:54 24L pálya, leszállás: 23:14 31R

Barcelona

odaút: 2012.02.09. W6 2375 HA-LPS, 6EF 
felszállás 6.24 31 L, leszállás 8.20 25R.

A barcelonai repülőtéren gyorsan reggeliztünk, majd a helyi BKV busszal mentünk be a városba. A busz végállomásáról gyalog mentünk a szállásig. 37 lépcső vezetett a recepcióig. Ha ablakos vagy erkélyes szobát kér az ember, akkor azért fizetni kell (na ja budgetplace). Az további 50 lépcső. A fűtéssel egy kicsit spórolnak. Reggel 9 után kikapcsolják, este 7-kor visszakapcsolják.

Lesétáltunk a kikötőbe, felmentünk a Kolombusz szoborba, utána a Rambla városrészben sétáltunk. Elmentünk a Picasso múzeumba, volt egy Dali kiállítás, azt is megnéztük. Bementünk a katedrálisba is. Este olyan étteremben vacsoráztunk, amiben nem igazán volt fűtés.

Péntek reggel a Sagrada Familiába mentünk. Az valami csoda. Én még ilyet nem láttam. Gaudi nem ismeri a fizikát, olyan épületeket épített, amit még nem láttam. Utána megnéztük a Camp Nou-t. A hivatalos shopban a műanyag pólókon kívül alig volt valami. Csak egy póló volt a méretemben. Szombaton Güel parkot, a Gaudi múzeumot néztük meg, lesétáltunk a tengerpartra, megnéztük az Aqariumot. 

Volt a szállásunk közelében egy piac. Ott reggeliztünk, ott ittunk frissen facsart eperlét, rántott halat ettem. Imádom az eperlevet, friss epret is ettünk. Nagyon jó kis hétvége volt és ekkor még előttünk volt a vasárnap.

Fapados utas tudja, hogy a két pont között nem mindig az egyenes a legjobb. Amikor megvettem erre az útra a jegyet, akkor csak csak csütörtök-szombat jegyet tudtam venni. Minden más vagy nagyon drága volt, vagy túl sok szabi kellett volna hozzá. Eredetileg szombat reggel kellett volna hazajönni. Később kerestem kutattam. A Ryanairnél találtam nagyon vicces árú jegyet Barcelónából Brüsszel-Charleroiba, onnan meg Wizz Airrel pontokból ingyen. Így egy kicsit drágább lett, de nyertünk egy teljes napot Barcelónában.A repülőtéren reggeliztünk, mert sajnos a piac zárva volt.

hazaút első fele: 2012.02.12. FR 6392 EI-DCJ
felszállás 11.50, leszállás 13:44

hazaút második fele: 2012.02.12. W6 2284 HA-LWD
felszállás 17.40, leszállás 19.28 31L

fényképek