A következő címkéjű bejegyzések mutatása: 1napos. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: 1napos. Összes bejegyzés megjelenítése

Nápoly

Az októberi sikeres egynapos Bergamo hatására novemberben Nápolyba mentünk. Mindig is szemeztem Nápollyal, de valahogy nem jött össze. Nem volt eléggé elől a prioritási listámon. Hiba volt. A kolléganőm és a húga voltak az idegenvezetők.

 

odaút: 2025.11.15. FR 4090 9H-QDW 20A

felszállás: 7:20 13L, leszállás: 8:36 24-s pálya

 

Most először ültem közvetlen a szárnynál. Elég furcsa volt hallgatni a szárny mozgását. Nem jó, ha egy repülőgépnek nyikorgó-nyekergő hangja van. A szárny is elég sokat takart a látványból. Maradok a vagy nagyon elől, vagy nagyon hátul elvnél. Sima út volt. Meglepően gyorsak voltunk. 5 perccel a menetrend szerinti indulás előtt már a levegőben voltunk. Alibussal mentünk be Nápolyba. Összesen két (hosszú) megállót kellett menni és már a kikötőben voltunk. Egész nap gyalog jártuk be a várost. A piac utcában kezdtünk. Volt ott minden mi szem, s szájnak ingere. Zöldségek, gyümölcsök, halak. 


A piac utca végén beültünk egy kis könnyű reggelire. Az valami csoda volt. Legszívesebben már most visszamennék oda enni. Volt egy süti, ami egy gombára, vagy egy extra magas muffinra emlékeztetett, az illata isteni volt. A neve pedig: Baba ala rum. Teljesen át volt áztatva rummal. Berúgni nem rúgtam be. (a kép jobb oldalán)

 

Megnéztük a San Nicola alla Caritá templomot és a Gesú Nuovo templomot, majd sétáltunk a Santa Chiara épület kerengőjében. Fantasztikusan szépen vannak burkolva a falak és oszlopok.


Az utolsó templom a nápolyi Dóm volt.

 

Megéheztünk, beültünk egy pizzériába. Hihetetlenül finom volt. Olyan vékony a tésztája, hogy szinte nem is volt. A méret megítélését segíti az evőeszköz.

Ebéd után megtaláltuk azt az éttermet, ahonnan a Margarita pizza elindult világkörüli útjára. 1830 óta működik.

Annyira imádom a szűk sikátorokat. Ha reggel jár arra az ember, akkor nagyon jó friss tisztaruha illat van. Reggel mosnak, kiteregetik a ruhát, és a maradék vizet kiöntik az utcára.


Az olaszokról mindenki tudja, hogy alapvetően hívő emberek. Nápolyban két isten létezik. Hogy ki a másik? Diego Maradona. 1984 és 1991 között volt a Napoli sztárja. Előtte soha, vele kétszer nyertek olasz bajnokságot. Azóta még kétszer nyertek. Van, aki több mérkőzésen játszott, van aki több gólt lőtt, de Maradona mindig az isten marad a nápolyiaknak. Az utcák tele vannak a róla készült freskókkal, a boltokban ki van rakva a képe. 

Szentként ábrázolják a képeken, hűtőmágneseken. A túra zárópontja az a kis tér volt, ami Maradona szentélye. 

Az arcnál lévő ablakot szinte mindig zárva tartja az ingatlan tulajdonosa, Maradona iránti tiszteletből. Mi mindent lehet kapni, ami Maradonás? Mindent: focimez, labda, hűtőmágnes, szentkép, zokni, partedli. De még jeges tea is kapható. Mi köze lehet egy citromos jegesteának Maradonához? Nem tudom, de finom.

 

Mire ide értünk, már beesteledett. Indultunk vissza a reptérre. Élményekkel teli nap volt, profi idegenvezetőkkel. Azóta is mennék vissza. Nápoly nagy. Legalább 1 nap kellene még a városra, és akkor még ott van Pompei és a Vezúv. Vissza kell menni. Az időjárásra sem lehet egy szavunk se. Pólóban mászkálhattam a nap nagy részén. Este már kellett a tréningfelső. Rengetegen voltak az utcákon. A lakások bejártának egy részre közvetlenül az utcára nyílik, így belátni a nappaliba.

 

hazaút: 2025.11.15. FR 4104 SP-RZS 32A

felszállás: 21:22 24-s pálya leszállás: 22:44 31R


A lépésszámláló 21.998-nál állt meg a nap végén. Mivel éjfél után értünk haza, a másnap hajnali 151-t is hozzá lehet tenni.

BUD-BUD harmadszor

Az Aeropark csapata ismét megszervezte a kedvenc programomat, a repülést sehova. Most egy Embraer 120-s géppel repülhettünk. A gép nagyon kicsi:

Belül soronként 3 szék van. 1 bal oldalon, 2 jobb oldalon. Kb olyan széles belül mint azok a hidroplánok, amikkel Maldívon repülünk, de ezek a gépek kör keresztmetszetűek, így van egy kis csomagtér a fejek fölött.

Budapesttől nyugatra repültünk. Elmentünk a Balaton távolabbi végére. A felhők miatt néha nem lehetett látni, mi van alattunk, de ettől még nagyon élvezetes volt. A pilóták folyamatosan tájékoztattak minket mindenről. Tőlük tudtuk meg, hogy a lencse alakú felhő ritkaságnak számít.

Az utazás adata: RP 1069 HA-FAI, felszállás 2025.10.11. 13:26 31L, leszállás 14:25 31L. A lerepült útvonal:

 

Fertőzök

2013. áprilisban mentem először kollégákkal repülős utazásra, októberben másodszor, 2016-ban kétszer (utóbbi csapattal – és a kisfiúkkal – azóta sokszor), utána 2018-ban. Amikor idén májusban Bergamóban jártam, sokat meséltem róla. Ekkor kolléganőm (M.) kitalálta, hogy menjünk el. Kitaláltunk egy időpontot, meghirdettük a kollégák között. Heten lettünk, mint a gonoszok. Nem jó előjelekkel indult az utazás hete. M-t megharapta egy macska, kötözni kellett, majd belázasodott. Szerencsére péntekre rendbejött. Szombat reggel a reptéren akkorát esett, hogy elszakadt a nadrágja, vérzett a térde és a szája. Úgy döntött, hogy nem jön. Nem nézett ki nagyon vészesen, de sajnos neki lett igaza. Mikor hétfőn találkoztunk, úgy nézett ki, mint akit agyonvertek. Nagyon sajnálom szegényt. Addig nem nyugszom, amíg nem viszem el Bergamóba.

odaút: 2025.10.04. FR 3165 SP-RKL 31A

felszállás: 7:01 31L, leszállás: 7:32 28-s pálya

A program a szokásos bergamói módon indult. Megérkezés után a helyi BKV-val felmentünk a felső városba, a kedvenc pékségemben reggeliztünk. Utána megnéztük a két templomot. Felmentünk a főtéren lévő toronyba (legközelebb lifttel megyek) M. tiszteletére a La Marianna nevű cukiban ettünk. Innen származik a sztracsatella fagyi. A legfelső város után beültünk egy étterembe inni valamit. Olyan lassú volt a kiszolgálás, hogy megéheztünk, így meg is ebédeltünk. Ebéd után lesétáltunk a vasútmegállóhoz. Innen ment a busz a reptérre. A busz indulása előtt még egy üdítő/kávé/süti belefért az időnkbe.

hazaút: 2025.10.04. FR 2107 SP-RKQ 31A

felszállás: 20:56 28-s pálya leszállás: 22:03 13L

Imádok este Budapesten keresztül repülni. A hangulat egész nap remek volt. A túra szombaton volt, az egyik kollégám hétfő közölte, hogy novemberben irány Nápoly. Azon a túrán tízen leszünk.

20398-t mutatott a lépésszámláló 

A repülés napja

Az Aeroparkban 3 olyan esemény van, amit nem szabad kihagyni:

  •          A múzeumok éjszakája
  • A repülőtér éjszakája
  • Replát extra avagy a Kránitz – Pajor show

A múzeumok éjszakáját bevéstem a naptárba, de közben folyamatosan kerestem egy jó áras egynapos repülés lehetőségét. És pont erre a napra meg is találtam

odaút: 2025.06.21. W62333 9H-WDY 35A

felszállás: 6:21 13L, leszállás: 7:42 35L

Imádom a milánói replülést. Velecei-tó, Balaton, Alpok. A legszebb útvonal. Leszállás után a tranzit folyosót kihasználva visszamentem az indulási oldalra. Ittam két hihetetlenül finom kávét, ettem pizzát, néztem a gépeket. Egyszerűen csak élveztem, hogy a Malpensa repülőtéren lehetek.

hazaút: 2025.06.21. W623363 9H-WNQ 35F

felszállás: 12:31 35R, leszállás: 13:49 31R

Leszállás után megvettem a belépő karszalagot az Aeroparkba, hazajöttem, pihiztem és este jött a fantasztikus program. Érdekes, szakmai interjúk, koncertek IL-14, Kamov-26, B737 segédhajtóműre. Volt rendes zenekar is, és természetesen felcsendült a Reptér…

Igazi repülős élménynap volt.

Pizza túra carbonárával

odaút: 2025.05.31. FR3165 SP-RSU 31A

felszállás: 6:13 13L, leszállás: 7:30 28-s pálya

Ez a kedvenc útvonalam. Látni a Balatont, a hegyeket, a végén egy kis kanyargós leszállás. Leszállás után a kb 50 méter sétálás helyett buszos reptérlátogatáson voltunk. Egyetlen helyen lehet a buszokkal megfordulni, oda mentünk.

A városba a helyi BKV-val mentünk. Első utunk a pékségbe vezetett, ahol finom pizzát ettünk. Utána kávéztunk. Majd mentünk a funiculare-ral. Lesétáltunk a dombról. Egy téren ittunk egy kis frissítőt.

Lejöttünk a felső városból. A bátrak gyalog, a kényelmesek (én) funiclare-ral. Megebédeltünk, elsétáltunk az Atalanta stadionjához. Visszafelé már busszal jöttünk.

Látszólag semmi különöset nem csináltunk, de mégis 25.315-t léptünk, ami 19 km.

hazaút: 2025.05.31. FR2107 SP-RND 31A

felszállás: 20:25 28, leszállás: 21:36 31R pálya

Már megint buszoztattak Bergamoban. Életemben ennyit még nem kellett menni a termináltól a gépig. A mi gépünk nem a terminál előtt állt, hanem a repülőtér másik részén, a pálya túloldalán. Egész nap ott állhatott, mert nagyon meleg volt a gépben.

Barcelona

Miután Zsófi ismét elutazott Kínába, így én is repülőre ültem. Újra.
 
odaút: 2024.04.20. W6 2375 HA-LTI 8A
felszállás: 6:04 13L, leszállás: 8:20 24R pálya
 
Maga a repülés sima, eseménytelen volt. Leszállás után megvettem a 2 db reptéri metrójegyet (nagyon sokat kell menni a termináltól a metróállomásig). Be metróztam a La Ramblahoz. Imádom. Most semmi különös programom nem volt, így alaposan végignéztem a kedvenc piacom, ettem, ittam.
 
Vettem előre jegyet a Cable Carra. Két ilyen van Barcelonában. Mind a kettő zárt kabinos "libegő", ami ugyanarra a dombra visz fel. Én a nagyobbat választottam. Az a kikötőből  indul. Egy magas acéltoronyba kell felmenni lifttel. Egy 7 személyes liftbe miért kell liftkezelő? Nem értettem. Kiderült, hogy a lift ajtaja nem működik rendesen, kézzel kell kinyitni.
 
Az út pár percig tart. Az út felénél van egy másik torony. A kabin a szélben szabadon lengedezik, a torony mellett ez nem túl jó ötlet, ezért egy V alakú korlátok között megy el a torony mellett, ami szinte megszünteti a lengedezést. Az első ütődésnél volt egy kis sikkantás. Fentről meseszép a kilátás. Az egész város a lábaid előtt hever. Ugyanezzel a felvonóval jöttem le. Lesétáltam a strandra. A legbátrabbak már fürdőruhában mászkáltak, sütött a nap, remek zene szólt. Annyira jó volt, hogy azt el se lehet mondani.
 
Visszasétáltam a piacra, egy kicsit ettem, ittam még. A Placa de Catalunyán süttetem még magam, majd elindultam vissza a reptérre.ű
 
Az utazás fő célja a piac meglátogatása és a finomságok kóstolása volt. Miket ettem-ittam: kolbász, sonkaválogatás, tortilla, krokett, paella, eper és ki tudja hány féle gyümölcslé.

A hazaút már eseménytelen volt. Nagyon fáradt voltam a repülőn, nem tudtam hogyan fogok eljutni az autóig. Kinyílt a gép ajtaja és elmúlt szinte minden bajom. A lépésszámláló szerint 27.415-t léptem.

hazaút: 2024.04.20. W6 2378 9H-WNK 27F
felszállás: 20:55 24L, leszállás: 23:02 31R pálya
 
Ennek a gépnek ez volt az első munkanapja a Wizz Airnél. Nem volt új szaga, pedig csak 9 nappal korábban hajtotta végre az első felszállását a gyárban.
 
Azt hittem, hogy én már mindenféle utast láttam és már nem lepődök meg semmin. Most meglepődtem. Az utasbiztonsági ellenőrzésnél nem sokkal ellőttem állt egy lány fekete selyem (vagy annak kinéző) pizsamában. Hosszúnadrág és csípőig érő felső, övvel megkötve. A gyanútlan biztonságiak megkérték, hogy vegye le a kabátkát. A lány szó nélkül levette. Kiderül, hogy csak egy melltartó van a kabát alatt. Mindenki azonnal mondta, hogy vegye vissza. A lány csak mosolygott, egy hanyag nem számít kézmozdulattal elintézte a dolgot és átsétált a kapun. Türelmesen kivárta, míg megjön a cucca. Felvette a pizsi felsőt, de úgy kötötte meg, hogy ne érjen össze, így láthatóvá téve a hasa középső 5-6 cm-s részét. Fent ennél szélesebb volt a látható rész.

Milánó

 Miután Zsófi elutazott Kínába, így én is repülőre ültem

odaút: 2024.03.09. W6 2333 HA-LXK 6A

felszállás: 10:36 13L, leszállás: 11:56 35R pálya
Sima eseménytelen út volt. A reptér mellett van egy repülőgép múzeum. Azt néztem meg. Odavezető út egy kicsit érdekes volt. Elvileg egy felé lehet csak menni, de az két helyen is le volt zárva. Ezek azt hitték, hogy néhány méter piros-fehér szalag és 3 műanyag korlát meg tud állítani. Tévedtek. 
Nagyon érdekes volt, láttam 1-2 különleges repülő eszközt.

visszaút: 2024.03.09. W6 2336 HA-LXK 6A

felszállás: 18:55 35R, leszállás: 20:05 13R pálya
Ugyanaz a gép hozott, kaptam egy Budapest feletti leszállást. Tökéletes volt. 18.299 lépés
A reptéren láttam Cafut és Rivaldot. Nagyon aranyosak voltak. Minden olasz megállította őket egy fotóra. mindig mosolyogtak.

Eindhoven ... ki tudja hanyadszor

 odaút: 2023.02.12 W6 2271 HA-LGA 6A

felszállás: 7:10 31L, leszállás: 8:44 21-s pálya
 
Sima eseménytelen út volt. Leszállás után, bebuszoztunk, sétáltunk, majd mentünk vissza a reptérre
 
visszaút: 2023.02.12 W6 2274 HA-LZY 7A
felszállás: 15:02 21-s pálya, leszállás: 16:36 31L


Eindhoven nem tudom hanyadszor

Amikor kitört a Covid járvány, akkor Zsófi megígérte, hogy ha vége a lezárásoknak, akkor eljön velem egy szép egynapos útra. Betartotta az ígéretét

odaút: 2022.08.28 W6 2271 HA-LZL 6A
felszállás: 6:39 31L, leszállás: 8:21 03-s pálya
 
Sima eseménytelen út volt. Leszállás után reggeliztünk, bebuszoztunk, sétáltunk, ebédeltünk, beszélgettünk. A legjobb dolog volt, hogy Zsófi újra megszerette Eindhovent és jövőre is jön velem.
 
Már reggel láttuk, hogy brutálisan nagy sor van a secu előtt, ezért nem 2, hanem 3 órával az indulás előtt mentünk ki a reptérre. Kellett az a +1 óra. 1,5 óra alatt értünk a secuhoz.
 
visszaút: 2022.08.28 W6 2274 HA-LWR 10A
felszállás: 17:49 03-s pálya, leszállás: 19:23 31L


 

Előrehozott szülinap

Bergamo volt a kedvenc olasz kisvárosom. 2012-ben 6,5 hónap alatt hatszor jártam ott. Mehettünk, mert akkor versenyzett egymással a Ryanair és a Wizz Air. Ez volt az egyik versenyhelyszín. Ez látszott az árakon is. A legdrágább út sem került többe oda-vissza 7.000,- Ft-ba. Mai napig ide vettem legolcsóbban jegyet. 208 Ft-ért utaztunk oda. A program mindig egyformán indult. Leszállás után irány a helyi BKV-val Bergamo városba, annak is a felsőváros nevű hangulatos részébe. Majd onnan irány egy különleges pékségbe. A különféle kenyerek mellett lehetett venni "kockapizzát". Én neveztem így el. Nagy négyszögletes tepsiben készült és ollóval vágták. A legutolsó utam alkalmával sajnos zárva volt gyász miatt. A Wizz átment Malpensára, megszűnt a verseny és az 1 napos bergamói utazás lehetősége is. Néha a Ryanairnél volt 1 napos lehetőség, de nem túl barátságos áron. A Ryanairt nem nagyon szeretem, így már 9 éve nem jártam Bergamoban. Most volt 1 napos lehetőség, az ár is elfogadható volt, a korábbi negatív érzéseim egy része elmúlt, így ez lett a szülinapi ajándékom.
 
odaút: 2021.10.10 FR3165 9H-QEC 7A
felszállás: 8:31 31L, leszállás: 9:29 28-s pálya
 
A program mi más lehetett. Leszállás, "BKV", és kockapizza. És igen, nyitva volt és nagyon sok féle és nagyon finom pizzát lehetett venni. Egy kicsit változott. Rusztikusabb lett a pizza. Egy adag után annyira jól laktam, hogy legközelebb már csak este ettem. Pizzázás után ittunk finom kávét, kiültünk egy parkba, egy padra. Élveztük a napsütést, beszélgettünk, nézelődtünk. Majd visszamentünk a reptérre és jöttünk haza. Ilyen egy TÖKÉLETES egynapos utazás.
 
hazaút: 2021.10.10 FR8412 9H-QCZ 7A
felszállás: 16:41 28-s pálya, leszállás 17:56 31R
 
KÖSZÖNÖM SZERELMEM!!!

Eindhoven ki tudja hanyadszor

odaút: 2019.11.13 W6 2271 HA-LVA 22A 
felszállás 6:47 13L, leszállás 8:23 21-s pálya
 
Anyunak támadt egy ötlete, ez az út lett belőle. Annyira vicces ennek a gépnek a lajstromjele. Megérkezés után bebuszoztunk a városba. Sétáltunk, nézelődtünk, ebédeltünk egy jót majd hazajöttünk.

hazaút: 2019.11.13 W6 2274 HA-LVF 22A 
felszállás 17:56 21-s pálya, leszállás 13:32 13R


Eindhoven ... nem először

odaút: 2019.06.19 W6 2271 HA-LVA 6A 
felszállás 6:42 31L, leszállás 8:18 21-s pálya
Ez volt az első utam, amit az A321 neo-val repültem. Belül ugyanakkora, mint az A320-s gépcsalád, de az új hajtóműveknek köszönhetően sokkal csendesebb.
A gép lajstromjele nem túl bizalomkeltő egy repülőgéptől. A Malév nem kérte a HA-LOT jelet. :))

Sétálgattam, vettem a családnak sós karamellát. Tulajdonképpen ezért "kellett" mennem.

hazaút: 2019.06.19 W6 2272 HA-LTD 6A 
felszállás 18:57 21-s pálya, leszállás 20:53 13R

A hazaút előtt már tudtam, hogy hazafelé jelentős (1+óra) késés várható, mert a gép napközben már összeszedett némi késést, illetve a budapesti időjárás sem volt ideális. Már közelítettünk hazafelé, amikor feltűnt, hogy a gépet elküldték várakozó légtérbe. A gépen ülve nem tudtam róla, hogy ideiglenesen mindkét pálya zárva volt Ferihegyen. Nem szerettem volna kitérő reptérre menni, mert a fényképezéstől és a reptéri játék miatt a telefon töltöttsége kritikus szintre csökkent. Szerencsére időben megnyílt a reptér, így nem mentünk kitérőre. Mire az autóhoz értem már csak 2%-on állt a töltöttség. Megfogadtam, hogy legközelebb viszek telefontöltőt is.

Tower Bridge opening

Többször voltunk már Londonban, de a Tower Bridge felnyitását még sohasem láttuk. Egyszer (2016. november) már megpróbáltuk, de egy elromlott busz és egy nem működő metró meghiúsította. Most kiderült, hogy Zsófi szülinapján hatszor felnyitják, amiből akár négyet is megnézhetünk.

odaút: 2018.09.15 W6 2201 HA-LXG 6F
felszállás 6:10 31L, leszállás 7:31 26-s pálya

Most, így blogírás közben vettem észre, hogy a meghiúsult hídnyitásra ugyanezzel a géppel mentünk és ugyanott ültünk, de ellenkező irányból szálltunk fel és le.

Még Ferihegyen ért egy nagyon szívmelengető élmény. A HA-LCA ugyanis ott állt Ferihegy 2B-n. Mindenki meglepődött. Jó érzés látni a valaha volt legszebb repülőgépet, eredeti szépségében pompázva.

Leszállás után a szokásos buszos transzferrel mentünk a városba. Ellentmondó információkat találtunk a Frei Cafe londoni boltjáról. Nos, most már tudjuk bezárt. Egy hangulatos étteremben reggeliztünk. Ici-pici bolt. 10 asztal, 20 szék a boltban 2 asztal és 8 szék a bolt  előtt. A menü a szemünk előtt készült. Természetesen traditional english breakfast-t ettünk. Mindig azt eszünk.

Reggeli után elsétáltunk a hídhoz. Útba ejtettük a Leadenhall Marketet.

Bevallom nagyobb szenzációnak gondoltam a Tower Bridge nyitását. Szinte senki sem várta. Furcsa dolog ez a hídnyitás. Hiába nyitják fel és megy át alatta egy hajó, az már nem tud átmenni az utána következő hidakon. Volt egy hajó, ami ott állt kb 100 méterre a hídtól. Átmegy a híd alatt, megfordul vár, majd visszamegy. Londonban sohasem hagyjuk ki a Picadilly-t, az Oxford street-t. Shoppingoltunk egy kicsit.

hazaút: 2018.09.15 W6 2210 HA-LTD 6A
felszállás 20:50 26-s pálya, leszállás 23:48 31R

Hivatalosan a Wizz 100. gépével jöttünk. Valójában 107. gépként érkezett a flottába, de abból 9 gépet már visszaadtak, így csak a 98 gép volt a flottában, amikor nagy sajtóesemény keretében bejelentették, hogy 100 gépes a flotta. Néhány nappal a sajtóesemény után megjöttek a hiányzó gépek. Jó kis nap volt és éjjel is láttam a HA-LCA-t!