Már megint Brüsszel

odaút: 2012.09.17. W6 2281HA-LPI 4F 
felszállás 6:01 31L, leszállás 7:43 25-s pálya

Anyunak annyira tetszett a május végi 1 napos brüsszeli út, hogy kitalálta, ismételjük meg, de vigyük el a Zsoltot is. Lefoglaltuk a jegyet, megbeszéltük, hogy vasárnap este kijönnek, itt alszanak és reggel indulunk.

Kitalálták, hogy jön egy régi ismerősük is, aki még soha nem ült repülőn. Nem aludtak itt, de hogy Zsófinak ne kelljen hajnalban kelnie, megígérték, hogy 3.30-ra értem jönnek. 8 percet késtek, majd kiderült, hogy porzik az autó tankja. Tankolni is kellett.

Pontos felszállás, láttuk a Duna-kanyart, Győrt, a Fertő tavat, Bécset, utána már felhős volt az ég. Sima leszállás. Megvettük a buszjegyet, bebuszoztunk Brüsszelbe, megnéztük a Belga Parlamentet, a Királyi Palotát, a St. Michael and St.Gudula katedrálist. Utána Don Quijote és Bartók Béla szobrát. Megkerestük a Pisilő Kisfiú és a Pisilő Kislány szobrait, ettünk belgacsokis waffelt, majd egy étteremben ebédeltünk. 2 körül indultunk a buszhoz, majd haza.

hazaút: 2012.09.17. W6 2284 HA-LPD 30F 
felszállás: 17:39 25-s pálya, leszállás: 19:13 13R

Talán ez volt a legsimább leszállás. Nem éreztem, mikor ért földet a gép, csak láttam a működő féklapokat és hallottam a sugárféket. Szép nap volt, csak Zsófi hiányzott nagyon.

fényképek 

"Bőing" - busz - busz - légibusz

Ilyen, amikor két nem normális elmegy egy kis vasárnapi kirándulásra.Tegnap este 9 körül jöttek haza anyuék. Kivittük az autójukat, adtunk nekik két puszit és siettünk haza, mert ma reggel 3-kor szólt az ébresztő. Gyors fürdés, autózás Ferihegyre. Séta a betonon a hajnali hidegben. 

odaút: 2012.09.09. FR 8411EI-EBK 1A 
Felszállás 6:16 31L, leszállás 7:23 28-s pálya

Még soha életünkben nem ültünk kiemelt helyen. Mivel a kettőnk jegye az odaútra csak 208,- Ft volt, ezért bátran hozzávettem a foglalt széket az első sorba. Hatalmas lábtér, full kényelem. A ferihegyi check in pult monitora szerint 160 utasnak kellett volna a gépen lenni. Elcsíptem egy fél mondatot a gépen, miszerint 40(!) utas nem jelent meg. Elnézve a gép telítettségét, ez sajnos igaz lehetett. Volt egy kis izgalom az úton, mert az egyik olasz utas elájult. Szerencsére hamar magához tért, így nem kellett leszállni. Volt egy orvos is a gépen, de csak ott állt mellette és nézte. Bergamoban orvosok jöttek a fedélzetre, de az utas mindenféle segítség nélkül, a saját lábán szállt le. Szegény főstuvi nagyon a lelkére vette az esetet.

22 perc elég volt arra, hogy buszra szálljunk, menjünk 200 métert, meglátogassuk a mellékhelyiséget, megvegyük a Bergamo - Milánó buszjegyet. 3/4 óra alatt értünk Milánóba. Sétáltunk kb 30 métert, felszálltunk a Malpensára menő buszra. 

Megnéztük az ottani T2-t. Az az Easyjet terminálja, átmentünk a T1-re. Láttunk sok nagy gépet (B767, B777, A330, A340). Jó alaposan körbejártuk az összes boltot, ittunk kávét, ettünk szendvicset és jöttünk haza.

hazaút: 2012.09.09. W6 2334 HA-LPI 29A
felszállás:13:17 35R, leszállás 14:27 31R pálya

fényképek