A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Brüsszel. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Brüsszel. Összes bejegyzés megjelenítése

Brüsszel egy kis meglepetéssel


Jó pár hónapja lefoglaltuk anyuékkal közös brüsszeli túrát. Zsófi nem akart jönni. Kb. két héttel az indulás előtt meggondolta magát. A repülőjegy ára is elfogadható áron volt. Anyuék elől eltitkoltuk. Eredetileg úgy volt hogy értem jönnek, de így oda lett volna a meglepi. Kitaláltuk, hogy az egyik szomszéd aznap repül és kivisz engem. Bevették. 

Korán kimentünk az autót eldugtuk a drágább (+500 Ft) parkolóba. Zsófi bement a terminálba. Találkoztam anyuékkal, bementünk mi is. Zsófi a kávézónál várt minket. Volt nagy meglepetés. 

odaút: 2013.10.02. W6 2281 HA-LPJ 4A 
felszállás 6:15 31L, leszállás 7:56 25-s pálya 

Bebuszoztunk Brüsszelbe, megnéztük az EU parlamentet, ebédeltünk egy finomat, sétáltunk egy jót. Majd visszabuszoztunk Charleroiba. 

hazaút: 2013.10.02. W6 2284 HA-LWD 6F 
felszállás 17:53 07-s pálya, leszállás 19:26 13R

Brüsszel 1 napos (sokadik felvonás)

Két kollégának annyira tetszettek az 1 napos brüsszeli beszámolóim, hogy elkezdték rágni a fülem: vigyem el őket is. Nem kellett sokáig benzinnel locsolni a tüzet. :)

odaút: 2013.03.29. W6 2281 HA-LPF 3F 
felszállás 6:23 31L, leszállás 8:08 25-s pálya

Zsófi volt olyan tündér, hogy kivitt a reptérre reggel 4-re. Az odaút teljesen pontos, eseménytelen volt. Igaz néha döcögős volt az út. Akkor néztünk egy kicsit nagy szemekkel, amikor a pilóta bemondta, hogy Charleroiban +4 fok van. Szerencsére tudtuk, hogy nem számolhatunk budapesti kánikulával, na de akkor is.

Busszal mentünk Brüsszelbe. Kollégám izgult, hogy neki belga csokit kell venni. Szerencsére meg tudtam győzni, hogy erre nem biztosan a legjobb hely a pályaudvar.

A program a szokásos volt: Belga Parlament, park, Királyi Palota, székesegyház, Grand Place, pisilő kisfiú és pisilő kislány, éttermek utcája.

Bementünk egy csokiboltba, ahol az eladó kedvesen megkérdezte az egyik kollégámat, hogy milyen nyelven beszél. Ő elmondta, angol, német, olasz, francia. Mire a lány hozzátette, hogy ő még románul, oroszul, portugálul és brazilul tud. Igaz az utóbbi két nyelv az egy és ugyanaz. :))

Finomat ebédeltünk az éttermek utcájában. 12 EUR-ért adtak előételt/levest, főételt és bort. Kávéztunk is. Mindketten nagyon jól érezték magukat, és természetesen én is. Következő 1 napos célja ősszel Milánó, de egy nagyobb társasággal.

hazaút: 2013.04.29. W6 2284 HA-LWC 3F 
felszállás 17:36 25-s pálya, leszállás 19:08 31R

Már megint Brüsszel

odaút: 2012.09.17. W6 2281HA-LPI 4F 
felszállás 6:01 31L, leszállás 7:43 25-s pálya

Anyunak annyira tetszett a május végi 1 napos brüsszeli út, hogy kitalálta, ismételjük meg, de vigyük el a Zsoltot is. Lefoglaltuk a jegyet, megbeszéltük, hogy vasárnap este kijönnek, itt alszanak és reggel indulunk.

Kitalálták, hogy jön egy régi ismerősük is, aki még soha nem ült repülőn. Nem aludtak itt, de hogy Zsófinak ne kelljen hajnalban kelnie, megígérték, hogy 3.30-ra értem jönnek. 8 percet késtek, majd kiderült, hogy porzik az autó tankja. Tankolni is kellett.

Pontos felszállás, láttuk a Duna-kanyart, Győrt, a Fertő tavat, Bécset, utána már felhős volt az ég. Sima leszállás. Megvettük a buszjegyet, bebuszoztunk Brüsszelbe, megnéztük a Belga Parlamentet, a Királyi Palotát, a St. Michael and St.Gudula katedrálist. Utána Don Quijote és Bartók Béla szobrát. Megkerestük a Pisilő Kisfiú és a Pisilő Kislány szobrait, ettünk belgacsokis waffelt, majd egy étteremben ebédeltünk. 2 körül indultunk a buszhoz, majd haza.

hazaút: 2012.09.17. W6 2284 HA-LPD 30F 
felszállás: 17:39 25-s pálya, leszállás: 19:13 13R

Talán ez volt a legsimább leszállás. Nem éreztem, mikor ért földet a gép, csak láttam a működő féklapokat és hallottam a sugárféket. Szép nap volt, csak Zsófi hiányzott nagyon.

fényképek 

Gyereknap


odaút: 2012.05.31. W6 2281, HA-LPF 5A
felszállás 6:05 31L, leszállás 7:46 25-s pálya

Anyu ötlete volt, hogy menjünk el 1 napra Brüsszelbe. Szerda este megjöttek anyuék. Megvacsoráztunk a Solierben. Hazajöttünk. Másnap reggel 1/2 4-kor indultunk a reptérre. A T2 melletti parkolóba álltunk be. Anyunak nagyon tetszett a parkoló és a terminál közötti "titkos" út.

Túlestünk a biztonsági vizsgálaton. Meglepően gyorsan ment minden. Megreggeliztünk, ittunk kávét, beszálltunk, majd elrepültünk Brüsszel-Charleroi reptérre. Megvettem a buszjegyet, kb. 1 óra alatt értünk a városba. 

Elmetróztunk a Parlamentig. Megnéztük kívülről a Királyi Palotát. Elsétáltunk a Grand Placeig, megkerestük a Pisilő Kisfiút és a Pisilő Kislányt. Ettem egy csokis waffelt. Utána be kellett menni egy wc-be és megfürödni. Beültünk egy étterembe, megebédeltünk. Rövid nap volt, így már indulni is kellett haza. Még beültünk egy kávéra is. Anyu nagyon élvezte. Én is. Ez lett a gyereknapi ajándékom. 

hazaút: 2012.0531. W6 2284 HA-LPE 5F
felszállás 18:05 25-s pálya, leszállás 19:35 31R

fényképek 

Brüsszel


Odaút: 2012.04.17. W6 2281, HA-LPD 3A 
Felszállás 6:15 31L, leszállás 7:55 25-s pálya

Korábban az autót mindig a fapados parkolóban hagytuk. Most gondoltam egy nagyot és a reptéren álltam be a hosszútávú parkolóba. Elvileg egy kicsit drágább, de nem kell várni sehol, nem kell még külön utazni a parkoló és a reptér között. Budapest felett kettős felhőzet volt. Hamar beértünk a két felhőréteg közé. Nekem nagyon tetszik a két felhőréteg közötti repülés. A legszebb mégis a felhők felett. Most is olyan volt, mintha egy hatalmas paplan felett lennénk. 

Leszállás után siettünk, mert 8.30-s brüsszeli buszra volt jegyünk. Nagyon okos ötlet volt megvenni előre a neten a jegyet, mert így nem kellett sorban állnunk a pénztárnál. Teljesen tele volt a busz. 1 óra alatt értünk Brüsszelbe. Vettünk 1 napos metrójegyet és elmentünk azokba az áruházakba, amiket már előre kinéztünk. 

A korábbi külföldi útjaimon látott metrók mind sokkal-sokkal jobbak voltak, mint a budapesti metrók. Nos a brüsszeli lepukkantabb a budapesti metróknál (EU főváros!?) Alig találni térképet, nem tudni melyik vonal, honnan hová megy. Azért sikerült megtalálni a célállomásokat.

Természetesen nem hagyhattuk ki a Grand Place-t és környékét. 2007. őszén már jártunk itt. Semmit sem változott, ugyanolyan szép minden. Vettünk csokit, ettünk csokis-epres gofrit, megnéztük a Manneken Pis-t. Sétáltunk, beszélgettünk. Teljesen véletlen megtaláltuk azt az utcát, ahol a sexshopok voltak. 

Amikor fix időpontra szól a buszjegyünk, nem szeretem kicentizni az érkezést. Pont akkor értünk a buszhoz, amikor az előző indult. Megkérdeztük a sofőrt, hogy elvisz-e. Természetesen elvitt. Na ja, alig voltak a buszon. 40 perc alatt értünk a reptérre. 

hazaút: 2012.04.17. W6 2284, HA-LPE, 3A 
felszállás 17:38, 25-ös pálya, leszállás 19:19 31L

A charleroi reptér földi kiszolgálói nem álltak a helyzet magaslatán. Amint kiszállt az utolsó érkező utas, rögtön engedtek minket beszállni. Csak a stuvik nem voltak készek a géppel. Így állhattunk egy kicsit a lépcsőn, miközben esett az eső és fújt a szél. A budapesti leszállás után senkire sem kellett várnunk, mentünk az autóhoz és jöttünk haza. Jó kis nap volt.

fényképek