A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Köln. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Köln. Összes bejegyzés megjelenítése

Egy kis karácsonyi zabálás

Rég vágytam már egy kis karácsonyi hangulatra. Gondolkodtunk egy bécsi kiruccanáson is, de végül Köln lett, pedig nem is ide vettünk jegyet. Dortmundba mentünk volna, de a Wizz Air úgy "döntött", hogy Kölnbe visz. (valami reptér felújítás volt, időben szóltak)

odaút: 2023.12.09. W6 2291 9H-WDE 6F

felszállás: 7:41 13L, leszállás: 9:15 24-s pálya
 
Az első utunk a híres dómhoz vezetett. Hatalmas, gyönyörű is lehetne, ha nem lenne fekete. Koszos. Budapesten az Ecseri útnál volt egy templom, amit mindenki fekete templomnak hívott. A levegőben lévő kosz miatt a kő megfeketedett. Lepucolták, bevonták valami spéci anyaggal és már nem lesz koszos. Alig vártuk, hogy kinyisson a Dóm melletti karácsonyi vásár. Ettünk kolbászt, bretzelt, csokiba mártott epret, szőlőt, almás pitét, lebercase zsemlét. Természetesen ittunk forralt bort. A Dóm belülről is "koszos", kicsit rideg, de nagyon szép. A színes üvegtáblái lenyűgözőek. Elmentünk a szállásra, letettük a csomagot. Ez egy ifjúsági szállás volt, egyszerű, de a célnak tökéletesen megfelelt. Egy nagyon kellemes étteremben vacsoráztunk. A karácsonyi csúnyapulcsis versenyt egy Lidl-s pulcsi nyerte meg nálam. Laza 15.114 lépéses nap volt.

Másnap a szállodában reggeliztünk. Vasárnap nincs meleg reggeli. Senkit se zavart. A szállóvendégek között vénember voltam. Találtunk egy másik karácsonyi vásárt. Ott is ettünk. Sétálgattunk, nézelődtünk, élvezkedtünk. 11.020-t léptünk
 
visszaút: 2023.12.10 W6 2292 9H-WAF 6F
 
felszállás: 17:32 14L pálya, leszállás: 18:48 13R