Gyereknap


odaút: 2012.05.31. W6 2281, HA-LPF 5A
felszállás 6:05 31L, leszállás 7:46 25-s pálya

Anyu ötlete volt, hogy menjünk el 1 napra Brüsszelbe. Szerda este megjöttek anyuék. Megvacsoráztunk a Solierben. Hazajöttünk. Másnap reggel 1/2 4-kor indultunk a reptérre. A T2 melletti parkolóba álltunk be. Anyunak nagyon tetszett a parkoló és a terminál közötti "titkos" út.

Túlestünk a biztonsági vizsgálaton. Meglepően gyorsan ment minden. Megreggeliztünk, ittunk kávét, beszálltunk, majd elrepültünk Brüsszel-Charleroi reptérre. Megvettem a buszjegyet, kb. 1 óra alatt értünk a városba. 

Elmetróztunk a Parlamentig. Megnéztük kívülről a Királyi Palotát. Elsétáltunk a Grand Placeig, megkerestük a Pisilő Kisfiút és a Pisilő Kislányt. Ettem egy csokis waffelt. Utána be kellett menni egy wc-be és megfürödni. Beültünk egy étterembe, megebédeltünk. Rövid nap volt, így már indulni is kellett haza. Még beültünk egy kávéra is. Anyu nagyon élvezte. Én is. Ez lett a gyereknapi ajándékom. 

hazaút: 2012.0531. W6 2284 HA-LPE 5F
felszállás 18:05 25-s pálya, leszállás 19:35 31R

fényképek 

Bonjour


odaút: 2012.05.26. FR8413, EI-EKI 6A 
felszállás 10:20 31L, leszállás 12:11, 30-s pályára

Szombat reggel 6 körül keltünk, 7 után indultunk. Kb. 8-ra értünk a reptérre, túlestünk az utasbiztonsági ellenőrzésen. Reggeliztünk, nézelődtünk és amint lehetett, mentünk a betonra nézelődni. Be kell vallanom, én imádok a betonon nézelődni. Jó dolog testközelből "érezni" a repülőgépeket.

Nagyon szép, eseménytelen repülés után szálltunk le Paris-Beauvais repterén. Itt ért egy kellemes meglepetés. Már itt is két terminál van, igaz ezek együtt akkorák, mint Ferihegy T1. Megvettük a buszjegyet, majd kb 1 óra buszozás után megérkeztünk Párizsba. Metróval mentünk a szállásra. Mit mondjak a szállodáról? Olcsó. Kényelmes ágy, fürdőszoba, meleg víz. Ennyi kell egy városnéző low-cost utasnak. A lift akkora volt, hogy mi ketten és a kis bőröndünk csak komoly logisztika után fért be. 

Nyakunkba szedtük a várost. Az első utunk természetesen az Eiffel-toronyhoz vezetett. Valami technikai hiba miatt csak az egyik lift működött, emiatt a sor többszáz méteren keresztül kígyózott. Nem akartunk órákat állni a tűző napon, ezért ott hagytuk a tornyot. A korábbi két párizsi utunk télen volt, így az időjárás miatt a hajókázás elmaradt. Most ezt bepótoltuk. Vettünk egy 2 napos jegyet, majd elindultunk. 

Kiszálltunk az egyik állomáson, majd végig sétáltunk a Champs-Elysées-n. Hatalmas élet volt. Turista nem akkor megy wc-re, amikor kell, hanem amikor talál egyet. Nos mi találtunk és kellett is, így mentünk. Kicsit soknak tűnt a 2EUR/fős ár, de megérte. A legtisztább nyilvános wc volt, amit láttam. Nem csak sima wc volt, hanem wc-ben használható dolgok kis áruháza. Különleges ülőkék, speciális wc papírok. Színesek, mintásak. Volt ott sudokus, szívecskés, kaktusz és szögesdrót mintás is. A legizgalmasabb mégis a teljesen fekete wc papír volt. Azon hogy látom, hogy kell-e még használni? :)))

Még délután ettünk crepes-t, de egy kicsit sokat. Hazamentünk, a szállodával szembeni kisboltban vettünk valami kis kaját. Megvacsoráztunk és lefeküdtünk aludni.Másnap reggel a Starbucks-ban reggeliztünk, majd ismét hajókáztunk. Nagyot sétáltunk a Louvre előtti kertben, ismét végig sétáltunk a Champs-Elysées-n, vásárolgattunk, majd beültünk egy étterembe. Hazamentünk, lefürödtünk, majd visszahajóztunk az Eiffel-toronyhoz. A sor valamivel rövidebb volt. Beálltunk. Két óra alatt értünk fel a tetőre, ebből 1 és 3/4 óra volt a sorban állás. Csodálatos volt fentről minden. Lejöttünk a 2. emeletre, majd úgy döntöttünk, hogy onnan gyalog jövünk le. A 115 méter magasból laza 531 lépcső vezet le. 3/4 10 körül értünk le. 

Elindultunk hazafelé, amikor feltűnt, hogy nagyon sokan vannak a Mars mezőn és mindenki a tornyot nézi. Leültünk. Bekapcsolták a díszkivilágítást, majd pontban este 10-kor jött a "karácsonyfa" villogás. Lenyűgöző volt. Beültünk egy étterembe, és finomat ettünk. Majdnem éjfél volt, mire visszaértünk a hotelbe.

Az utolsó reggel ismét a Starbucksban reggeliztünk, majd indultunk a reptérre. Azt tudtam, hogy a nevem valahogy elírtam a foglalásból. Hiányzott belőle az "N" betű. Volt már ilyen máskor is, volt már mr az én kis tündérkém, de eddig ez soha sehol nem okozott gondot. 

A secu előtt megnézik a beszállókártyát. Zsófi mehetett, én nem. Közölték, hogy kérjek új beszállókártyát. Zsófinak tovább kellett menni. Nagyon megijedtem. Felrémlett bennem a névváltozás, reptéri utasfelvétel összesen 220 EUR-s rémképe. Később eszembe jutott, hogy két csomagom van. A csomagfeladás díja újabb 60 EUR lehetett volna. Szerencsére sikerült kidumálni a névváltozást. Az eredeti beszállókártyára ráírták a hiányzó "N" betűt, nyomtak rá egy pecsétet és mehettem volna, ha nem két csomag lett volna nálam. Elmondtam, hogy a feleségem már bent van csomag nélkül. Mehettem. A beszállókártya ellenőr is szólt, neki is elmondtam. Pár lépéssel arrébb volt egy ember, aki csak a darabszámot nézte. Őt is meggyőztem. A secus nem is nagyon érdeklődött.

Szép, sima utunk volt hazafelé. Amikor beszálltunk a gépbe, Budapestre 15 fokot és esőt mondtak. Mire leszálltunk, sütött a nap és 19-20 fok volt. Hazafelé még beugrottunk Zsófi kolléganőjéhez, aki a kiírás szerint 1 hét múlva szül.

Párizsban remek volt az idő, mindent láttunk, amit akartunk. Sajnos rá kellett jönni, hogy mi az informatikai középkorban vagyunk. Azt már megszoktam, hogy egyre többen fényképeznek telefonnal. De itt szinte mindenkinél okos telefon volt. Azt nyomkodták. Volt aki netezett, volt aki csak zenét hallgatott. IPhone-ra le lehet tölteni az Eiffel-torony teljes leírását. Sok ember már iPad-et, vagy tablet-et használ fényképezéshez. A legjobb, hogy a neten le lehet foglalni a belépőt a toronyba, így elkerülhető lett volna a sorban állás. No majd legközelebb. 

hazaút: 2012.05.28. FR 8414, EI-EPD, 5F 
Felszállás: 13:02, 12-s pálya, leszállás 14:52 31R 

fényképek 

Egy kis pizza reggelire

Odaút: 2012.05.20., FR8411, EI-DHX 6A  
Felszállás 6:15 31L, leszállás 7:30 28-s pálya

Hajnali 2:30-kor ébresztett a telefon. 3 után egy kicsivel elindultunk. A szokott parkolóban letettük az autót, majd irány T2. Elsőként értünk be a Sky Courtba. A duty freet, a kávézót és egy szendvicsest kivéve minden zárva volt. Nem értem, hogy miért reggel 6-kor nyitnak, amikor addigra 4-5 gép már el is repül. Május 30-tól bezár T1, így további 5-6 gép fog reggel indulni. Kb. 1.500 potencionális vásárló nem érdekli a boltosokat. Na mindegy, nem akarok okoska lenni.

A Ryanairnél megszokott módon a betonon várakoztunk egy kicsit. Beszálltunk a gépbe, majd egy szép eseménymentes repüléssel eljutottunk Bergamoba. Útközben kereszteztünk egy Lufthansa B747-s útját, de ők legalább 3000 lábbal - 1.000 méterrel - fölöttünk voltak. A meteorológia 80% eséllyel esőt jelzett. Tévedtek. Megvettük a napijegyet, felmentünk a Citta Altába. Megkerestük a kedvenc pékségünket, ahol friss, ollóval vágott, négyszögletes pizzát adnak. Még üresek voltak a polcok, de pár perccel később már minden volt. Megnéztem a blokkot. 1-1 szelet pizza 40-45 dkg. Nem csoda, hogy jó laktunk, mint a duda. 

Siklóval felmentünk az általam csak legfelsőbb városnak hívott részbe, lesétáltunk. Még egyszer végig mentünk a felső városon, lementünk a másik siklóval. Felszálltunk a buszra és kimentünk a reptérre. Ittunk egy cappuccinót és hazarepültünk. 

Igazuk lett a végén a meteorológusoknak. Amíg vártunk, hogy beszállhassunk a gépbe, elkezdett szemerkélni az eső. 

Az út meglehetősen döcögős volt. Szinte mindvégig bekapcsolt övvel kellett ülni. A turbulenciák miatt nem adtak forró italokat. A parfümös kocsit sem tolták végig, mert a kapitány a személyzetet is leültette. Valamiért csak 9.000 méter magasra emelkedtünk, a máskor megszokott 10-11.000 méter helyett. Kb. 12 órával a reggeli indulás után értünk haza. Éljenek az olcsó repjegyek! :))

hazaút: 2012.05.20., W6 2334, HA-LPI 4F 
Felszállás 13:13 28-s pálya, leszállás 14:20 13R. 

Oda-vissza keresztül repültünk Budapest felett és ha minden igaz még Bakonybélt is láttuk! :)

fényképek