A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Wizz Air. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Wizz Air. Összes bejegyzés megjelenítése

ABBA mánia

Anyut a 80. születésnapján elvittem ABBA koncertre Londonba. Karácsony előtt kitalálta, hogy nézzük meg újra. Ez legyen az ajándékunk egymásnak. Nem nagyon kellett bíztatni. 82,5 éves volt a koncert napján.

odaút: 2026.02.07. W6 2201 HA-LGS 6A

felszállás: 6:05 31L, leszállás: 7:30 25-s pálya

Most először próbáltuk ki a vasutat Lutonról. Egyszer már szerettük volna kipróbálni a megnyitás után, de aznap épp sztrájk volt. Nagyon tetszett, gyors lett volna, ha nem az orrunk előtt megy el a vonat. Így várhattunk 30 percet.

A program egy szokásos „könnyű” angol reggelivel indult. Utána sétáltunk egy kicsit, majd elmentünk a koncertre. Mit mondjak? Még mindig felfoghatatlan, hogy miként tud 3.000 embert úgy elvarázsolni egy filmvetítés, mintha igazi koncerten lennének.

A koncert után elfoglaltuk a szállást, majd egy nagyon jó helyan vacsoráztunk. Másnap a kedvenc helyünkön reggeliztünk (Darwin Brasserie) Reggeli után szerettünk volna venni „néhány szem” M&M’s cukorkát. Megváltozott a nyitva tartás, vasárnap délben nyitott. Megvártuk, sorban álltunk és az eladók tapsoló sorfala mellett bejutottunk. Vettünk kb 2 kg-t, majd siettünk a repülőtérre.

hazaút: 2026.02.08. W6 2204 9H-WAS 7A

felszállás: 15:34 25, leszállás: 18:40 31R

ABBA-ABBA

Zsófi kínai útja ismét október végén volt. Egyedül maradtam a 4 napos hosszú hétvégére. Gondoltam egy nagyot és bátrat és elmentem Londonba ABBA koncertre. De ha már kifizetem a repjegyet és a szállást, akkor … Szombaton 2 koncert van. Anyuéktól meg is kaptam az egyiket szülinapi ajándékként, a másikat Zsófitól. Egy nap alatt két ABBA koncert. Kell ennél több?

odaút: 2025.10.25. FR 1659 SP-RSB 6A

felszállás: 6:08 13L, leszállás: 7:22 22-s pálya

Én még ilyen üresen sohasem láttam az útlevél ellenőrző csarnokot. Válogathattam az üres automaták közül. Vonattal mentem a Liverpool streetre. Kellemes volt az idő, ezért sétáltam egy kicsit. Le a Temze partjára, onnan tovább a Towerhez. Elmentem a szállodámhoz. Az Easyhotel egy fapados hotel, ugyanúgy működik, mint egy fapados légitársaság (ugyanaz az ember találta ki, mint aki az EasyJetet). 15 órától lehetett volna elfoglalni a szobát, de akkor kezdődött a koncert. Szerettem volna előtte egy kicsit pihenni, telefont tölteni. Megkaphattam a már kész szobámat, némi extra díjért.

A koncertekről nem igazán tudok írni. Azt át kell élni. 3.000 ember énekel, táncol, hullámzik egy filmvetítésen.

Az első koncert után maradtam a környéken. A közelben volt egy meki, gondoltam eszek valamit. Találtam is egy szendvicset, ami jónak tűnt. Tévedni emberi dolog. A hamburgerben egy szelet rántott csirkemell, egy sajt, egy hajszálvékony ananász karika, saláta és csípős majonéz volt. Ronda, de nem finom.

A második koncerten a közönség egy fokkal jobb volt, mint a délutáni. A koncert után siettem a szállodába, mert másnap egy újabb reptér várt rám. Eddig csak a Luton és Stansted reptéren jártam Londonban, de most kipróbáltam Gatwick-et. Vonattal mentem ki. 10 perccel az után, hogy leszálltam a vonatról, már túl is estem az utasbiztonsági ellenőrzésen. Tetszik a reptér. Egy kicsit Budapest és Dubai keveréke kicsiben.

hazaút: 2025.10.26. W6 2222 HA-LBD 6A

felszállás: 9:34 26L, leszállás: 12:29 31R

23584-t, illetve 6.625-t mutatott a lépésszámláló 

Párizs

odaút: 2025.08.16. W6 2367 HA-LVI 35F

felszállás: 7:18 13L, leszállás: 9:20 06

Szombat

Sima eseménytelen volt az út, most először jártunk a párizsi Orly reptéren. Metróval mentünk a szállásra, útközben reggeliztünk egy kicsit. A csomagok lerakása után nem lehetett más a cél, mint az Eiffel torony. Kb 1,5 óra alatt jutottunk el a kasszákig és onnan a torony tetejére. A ragyogó szép időben jó messzire el lehetett látni. A torony után megvacsoráztunk. Elég korainak tűnik, de akinek hajnal ½ 3-kor csörög az órája, annak a délután 5 óra már vacsoraidő.

Vasárnap

A szállodánktól nem messze reggeliztünk, majd utána a Diadalívhez mentünk. Ott egy kicsit szétváltunk. Én a felszínen közelítettem meg. Ez csak azért érdekes, mert a Diadalív egy 4 sávos körforgalom közepén van és elég gyorsnak kell lenni, hogy átjuss. Régen 6 sáv volt, de a belső kettőt lezárták. A többiek a föld alatt jöttek. 284 lépcsőt kell megmásznia annak, aki fel akar jutni a tetőre. Ebből 234 csigalépcső. Bele lehet szédülni, míg felér az ember. A tetőről látható szinte az egész Párizs. Emberközelibb onnan nézni, mint az Eiffel toronyból. Talán nem mindenki tudja, de Párizsnak 3 diadalíve van. Az első a Louvre előtt, annak neve Arc de Triomphe du Carussel, a második, amit megmásztunk, az Arc de Triomphe, a harmadik a Défense negydben van, a Grande Arche. Ez a három teljesen egyvonalban van. Ha megáll az ember a Louvre előtt, akkor átlátni a másik két diadalíven.

Miután lejöttünk, egy kicsit sétáltunk a Champs-Élysées-n, ettünk valamit, majd szétváltunk a barátainktól. Az időben korlátozott hosszúságú utazás miatt ők a Louvre-ba mentek, mi a Notre Dame-ba. Pár éve arról beszélgettünk Zsófival, hogy rég voltunk Párizsba és el kellene menni. Napokkal később égett le a Notre Dame. Megfogadtuk, hogy ha kinyit, akkor megyünk. Betartottuk, amit megígértünk. A templomokban szokás, hogy némi anyagi ellenszolgáltatásért cserében gyertyát gyújthatsz valakiért/valamiért. A XXI. század beköltözött ide is. Már nem kell az aprópénz, ott van a paypassos POS, csak érintsd a kártyád, és kész. Nem néztem meg, mennyi egy értintés. Pár éve Dublinban láttam hasonlót, de ott utcazenészeket lehetett támogatni így. Beültünk egy kávézóba, ettünk finom sajtot, ittunk kávét, A Louvre-nál találkoztunk a barátainkkal. Visszamentünk a szállásra, a környéken vacsoráztunk, majd visszamentünk a Louvre-hoz csinálni 1-2 éjszakai képet. Az este 10 órakor kezdődő Eiffel torony extra díszkivilágítást onnan néztük meg, mert nem értünk volna át.

Hétfő

Az előző napi helyen reggeliztünk, majd a Pigalle, Moulin Rouge, Sacre Coeur következett. Ismét szétváltunk. Mi elmentünk egy 1 órás sétahajókázásra. A legjobb program (sajnálhatja, aki lemarad). A hajón nem volt tömeg, sütött a nap, láttuk Párizs nevezetességeinek egy nagy részét. Ismét kávéztunk, sajtoztunk. Az Eiffel torony közelében találkoztunk, vacsoráztunk. Azt tudtuk, hogy minden kerek órakor van a speciális díszkivilágítás, de azt nem tudtuk, mikor van az első. Reméltük, hogy este 9-kor. Nyáron nem. Este 10-kor volt. A torony egy kellemes sárgás fénnyel van megvilágítva, de kerek órakor 5 percig kap egy extra megvilágítást. Mintha ezer vaku villanna, látszólag össze-vissza. Ez egy gyémántos csillogást ad a toronynak.

Kedd

Reggel korán keltünk és mentünk a reptérre.

hazaút: 2025.08.19. W6 2368 9H-WDP 35F

felszállás: 10:16 07, leszállás: 12:02 13R

Mindez lépésszámban:

szombat

14 047

vasárnap

25 389

hétfő

20 820

kedd

5 742

összesen

65 998

A repülés napja

Az Aeroparkban 3 olyan esemény van, amit nem szabad kihagyni:

  •          A múzeumok éjszakája
  • A repülőtér éjszakája
  • Replát extra avagy a Kránitz – Pajor show

A múzeumok éjszakáját bevéstem a naptárba, de közben folyamatosan kerestem egy jó áras egynapos repülés lehetőségét. És pont erre a napra meg is találtam

odaút: 2025.06.21. W62333 9H-WDY 35A

felszállás: 6:21 13L, leszállás: 7:42 35L

Imádom a milánói replülést. Velecei-tó, Balaton, Alpok. A legszebb útvonal. Leszállás után a tranzit folyosót kihasználva visszamentem az indulási oldalra. Ittam két hihetetlenül finom kávét, ettem pizzát, néztem a gépeket. Egyszerűen csak élveztem, hogy a Malpensa repülőtéren lehetek.

hazaút: 2025.06.21. W623363 9H-WNQ 35F

felszállás: 12:31 35R, leszállás: 13:49 31R

Leszállás után megvettem a belépő karszalagot az Aeroparkba, hazajöttem, pihiztem és este jött a fantasztikus program. Érdekes, szakmai interjúk, koncertek IL-14, Kamov-26, B737 segédhajtóműre. Volt rendes zenekar is, és természetesen felcsendült a Reptér…

Igazi repülős élménynap volt.