Miután Zsófi elutazott Kínába, így én is repülőre ültem
odaút: 2024.03.09. W6 2333 HA-LXK 6A
visszaút: 2024.03.09. W6 2336 HA-LXK 6A
Miután Zsófi elutazott Kínába, így én is repülőre ültem
odaút: 2024.03.09. W6 2333 HA-LXK 6A
visszaút: 2024.03.09. W6 2336 HA-LXK 6A
Anyu férje kitalálta, hogy szeretné megnézni az eindhoveni Philips múzeumot. Ezt sem kellett kétszer mondani.
odaút: 2024.01.27. W6 2271 HA-LVK 38F
Megérkezés után a múzeumba mentünk. Érdekes volt. Mindent a Philips talált fel. Utána ebédeltünk egy finomat, majd sétáltunk. A szállásunk a reptéren volt. Az ablakból az állóhelyekre nézett. 14.583-t léptem. Másnap reggel korán indultunk haza
visszaút: 2024.01.28 W6 2272 HA-LTI 7F
Rég vágytam már egy kis karácsonyi hangulatra. Gondolkodtunk egy bécsi kiruccanáson is, de végül Köln lett, pedig nem is ide vettünk jegyet. Dortmundba mentünk volna, de a Wizz Air úgy "döntött", hogy Kölnbe visz. (valami reptér felújítás volt, időben szóltak)
odaút: 2023.12.09. W6 2291 9H-WDE 6F
odaút: 2023.11.25 W6 2375 HA-LVI 11A
felszállás: 6:51 31L, leszállás: 9:01 24R pálya
Majdnem, de szerencsére csak majdnem úgy telt el az év, hogy barátaink nélkül utaztunk. Régóta terveztük Barcelonát, de most összejött. Mivel már jártunk ott kihagytuk a kötelező programokat és csak élveztük a várost.
Megérkezés után az első utunk a La Ramblán lévő piachoz vezetett és ettünk epret, sonkát, ittunk mindenféle finomat. Egyszer szeretnék elmenni csak oda és egész nap enni.
Utána az Aquarium következett. Most először foglaltunk Airbnb-n szállást. Pontosabban a barátaink intézték, mi csak mentünk velük. Meglepően jó volt. A La Rambláról nyíló utcában volt, igaz kissé távolabb a híres sétánytól. A szállás elfoglalása után egy kiadósat uzsonnáztunk. Vacsorának hívtuk, de délután 1/2 5 volt. Kaja után visszamentünk a La Rambla környékére élvezni a nyüzsgő várost. Zsófi tudott venni egy baromi jó bakancsot. Hulla fáradtan estünk be az ágyba. 22.015-t mutatott a lépészámláló
Másnap reggel finom kávéval ébresztett minket a barátunk. Még tejért is leszaladt. Egy labirintusban folytattuk a kellemes őszi nyaralást. Petinek nagyon tetszett. Ami utána jött ...
A Güel park volt a következő cél. Aki járt már ott az tudja, hogy a park egy dombtetőn van és egy hosszú és meredek utcán érhető el. Annyira hosszú és meredek, hogy sok-sok mozgólépcsőt építettek az utcára. Ott jártunk idejében folyt a teljes felújítás, így gyalog kellett felmenni. Brutális volt. A céltól pár méterre derült ki, hogy a parkba jegyet kellett volna venni, de már mind elfogyott aznapra. Potyára másztuk meg a hegyet. :))
Visszamentünk a központba, ebédeltünk, Zsófival beugrottunk egy viaszbábú-múzeumba, majd indultunk haza. 18.241 lépés jutott vasárnapra is. Rövid, de remek hétvége volt.