Milánó

 Miután Zsófi elutazott Kínába, így én is repülőre ültem

odaút: 2024.03.09. W6 2333 HA-LXK 6A

felszállás: 10:36 13L, leszállás: 11:56 35R pálya
Sima eseménytelen út volt. A reptér mellett van egy repülőgép múzeum. Azt néztem meg. Odavezető út egy kicsit érdekes volt. Elvileg egy felé lehet csak menni, de az két helyen is le volt zárva. Ezek azt hitték, hogy néhány méter piros-fehér szalag és 3 műanyag korlát meg tud állítani. Tévedtek. 
Nagyon érdekes volt, láttam 1-2 különleges repülő eszközt.

visszaút: 2024.03.09. W6 2336 HA-LXK 6A

felszállás: 18:55 35R, leszállás: 20:05 13R pálya
Ugyanaz a gép hozott, kaptam egy Budapest feletti leszállást. Tökéletes volt. 18.299 lépés
A reptéren láttam Cafut és Rivaldot. Nagyon aranyosak voltak. Minden olasz megállította őket egy fotóra. mindig mosolyogtak.

Eindhoven

Anyu férje kitalálta, hogy szeretné megnézni az eindhoveni Philips múzeumot. Ezt sem kellett kétszer mondani.

odaút: 2024.01.27. W6 2271 HA-LVK 38F

felszállás: 7:02 31L, leszállás: 8:52 21-s pálya

Megérkezés után a múzeumba mentünk. Érdekes volt. Mindent a Philips talált fel. Utána ebédeltünk egy finomat, majd sétáltunk. A szállásunk a reptéren volt. Az ablakból az állóhelyekre nézett. 14.583-t léptem. Másnap reggel korán indultunk haza

visszaút: 2024.01.28 W6 2272 HA-LTI 7F

felszállás: 9:41 21-s pálya, leszállás: 11:16 21-s pálya

Egy kis karácsonyi zabálás

Rég vágytam már egy kis karácsonyi hangulatra. Gondolkodtunk egy bécsi kiruccanáson is, de végül Köln lett, pedig nem is ide vettünk jegyet. Dortmundba mentünk volna, de a Wizz Air úgy "döntött", hogy Kölnbe visz. (valami reptér felújítás volt, időben szóltak)

odaút: 2023.12.09. W6 2291 9H-WDE 6F

felszállás: 7:41 13L, leszállás: 9:15 24-s pálya
 
Az első utunk a híres dómhoz vezetett. Hatalmas, gyönyörű is lehetne, ha nem lenne fekete. Koszos. Budapesten az Ecseri útnál volt egy templom, amit mindenki fekete templomnak hívott. A levegőben lévő kosz miatt a kő megfeketedett. Lepucolták, bevonták valami spéci anyaggal és már nem lesz koszos. Alig vártuk, hogy kinyisson a Dóm melletti karácsonyi vásár. Ettünk kolbászt, bretzelt, csokiba mártott epret, szőlőt, almás pitét, lebercase zsemlét. Természetesen ittunk forralt bort. A Dóm belülről is "koszos", kicsit rideg, de nagyon szép. A színes üvegtáblái lenyűgözőek. Elmentünk a szállásra, letettük a csomagot. Ez egy ifjúsági szállás volt, egyszerű, de a célnak tökéletesen megfelelt. Egy nagyon kellemes étteremben vacsoráztunk. A karácsonyi csúnyapulcsis versenyt egy Lidl-s pulcsi nyerte meg nálam. Laza 15.114 lépéses nap volt.

Másnap a szállodában reggeliztünk. Vasárnap nincs meleg reggeli. Senkit se zavart. A szállóvendégek között vénember voltam. Találtunk egy másik karácsonyi vásárt. Ott is ettünk. Sétálgattunk, nézelődtünk, élvezkedtünk. 11.020-t léptünk
 
visszaút: 2023.12.10 W6 2292 9H-WAF 6F
 
felszállás: 17:32 14L pálya, leszállás: 18:48 13R

Barcelona

odaút: 2023.11.25 W6 2375 HA-LVI 11A

felszállás: 6:51 31L, leszállás: 9:01 24R pálya

Majdnem, de szerencsére csak majdnem úgy telt el az év, hogy barátaink nélkül utaztunk. Régóta terveztük Barcelonát, de most összejött. Mivel már jártunk ott kihagytuk a kötelező programokat és csak élveztük a várost.

Megérkezés után az első utunk a La Ramblán lévő piachoz vezetett és ettünk epret, sonkát, ittunk mindenféle finomat. Egyszer szeretnék elmenni csak oda és egész nap enni.

Utána az Aquarium következett. Most először foglaltunk Airbnb-n szállást. Pontosabban a barátaink intézték, mi csak mentünk velük. Meglepően jó volt. A La Rambláról nyíló utcában volt, igaz kissé távolabb a híres sétánytól. A szállás elfoglalása után egy kiadósat uzsonnáztunk. Vacsorának hívtuk, de délután 1/2 5 volt. Kaja után visszamentünk a La Rambla környékére élvezni a nyüzsgő várost. Zsófi tudott venni egy baromi jó bakancsot. Hulla fáradtan estünk be az ágyba. 22.015-t mutatott a lépészámláló

Másnap reggel finom kávéval ébresztett minket a barátunk. Még tejért is leszaladt. Egy labirintusban folytattuk a kellemes őszi nyaralást. Petinek nagyon tetszett. Ami utána jött ...

A Güel park volt a következő cél. Aki járt már ott az tudja, hogy a park egy dombtetőn van és egy hosszú és meredek utcán érhető el. Annyira hosszú és meredek, hogy sok-sok mozgólépcsőt építettek az utcára. Ott jártunk idejében folyt a teljes felújítás, így gyalog kellett felmenni. Brutális volt. A céltól pár méterre derült ki, hogy a parkba jegyet kellett volna venni, de már mind elfogyott aznapra. Potyára másztuk meg a hegyet. :))

Visszamentünk a központba, ebédeltünk, Zsófival beugrottunk egy viaszbábú-múzeumba, majd indultunk haza. 18.241 lépés jutott vasárnapra is. Rövid, de remek hétvége volt.

visszaút: 2023.11.26 W6 2378 HA-LZT 11A
felszállás: 20:54 24L pálya, leszállás: 23:14 31R