A repülés napja

Az Aeroparkban 3 olyan esemény van, amit nem szabad kihagyni:

  •          A múzeumok éjszakája
  • A repülőtér éjszakája
  • Replát extra avagy a Kránitz – Pajor show

A múzeumok éjszakáját bevéstem a naptárba, de közben folyamatosan kerestem egy jó áras egynapos repülés lehetőségét. És pont erre a napra meg is találtam

odaút: 2025.06.21. W62333 9H-WDY 35A

felszállás: 6:21 13L, leszállás: 7:42 35L

Imádom a milánói replülést. Velecei-tó, Balaton, Alpok. A legszebb útvonal. Leszállás után a tranzit folyosót kihasználva visszamentem az indulási oldalra. Ittam két hihetetlenül finom kávét, ettem pizzát, néztem a gépeket. Egyszerűen csak élveztem, hogy a Malpensa repülőtéren lehetek.

hazaút: 2025.06.21. W623363 9H-WNQ 35F

felszállás: 12:31 35R, leszállás: 13:49 31R

Leszállás után megvettem a belépő karszalagot az Aeroparkba, hazajöttem, pihiztem és este jött a fantasztikus program. Érdekes, szakmai interjúk, koncertek IL-14, Kamov-26, B737 segédhajtóműre. Volt rendes zenekar is, és természetesen felcsendült a Reptér…

Igazi repülős élménynap volt.

Pizza túra carbonárával

odaút: 2025.05.31. FR3165 SP-RSU 31A

felszállás: 6:13 13L, leszállás: 7:30 28-s pálya

Ez a kedvenc útvonalam. Látni a Balatont, a hegyeket, a végén egy kis kanyargós leszállás. Leszállás után a kb 50 méter sétálás helyett buszos reptérlátogatáson voltunk. Egyetlen helyen lehet a buszokkal megfordulni, oda mentünk.

A városba a helyi BKV-val mentünk. Első utunk a pékségbe vezetett, ahol finom pizzát ettünk. Utána kávéztunk. Majd mentünk a funiculare-ral. Lesétáltunk a dombról. Egy téren ittunk egy kis frissítőt.

Lejöttünk a felső városból. A bátrak gyalog, a kényelmesek (én) funiclare-ral. Megebédeltünk, elsétáltunk az Atalanta stadionjához. Visszafelé már busszal jöttünk.

Látszólag semmi különöset nem csináltunk, de mégis 25.315-t léptünk, ami 19 km.

hazaút: 2025.05.31. FR2107 SP-RND 31A

felszállás: 20:25 28, leszállás: 21:36 31R pálya

Már megint buszoztattak Bergamoban. Életemben ennyit még nem kellett menni a termináltól a gépig. A mi gépünk nem a terminál előtt állt, hanem a repülőtér másik részén, a pálya túloldalán. Egész nap ott állhatott, mert nagyon meleg volt a gépben.

London sokadszor

Az előzményekről: Mielőtt Zsófi elutazott volna Kínába, megbeszéltük, hogy elmegyünk 1 napos bergamói túrára. Nem találtam megfelelő áru jegyet elég sokáig. Már rég itthon volt, amikor végre találtam elfogadható repjegyet. Lefoglaltam, majd szóltunk a barátainknak, hogy ha van kedvük, akkor jöjjenek velünk.

Ők már hosszú ideje hívtak minket Londonban, de mi kikosaraztuk őket, spórolásra hivatkozva. Erre meg is kaptuk, hogy London nem, de Beergamo bezzeg igen. Megállapodást kötöttünk. London ÉS Bergamo. Ami különösen vicces volt, hogy mindez május 1-én történt. 10-én már indultunk is Londonba.

 

odaút: 2025.05.10. FR1659 SP-RSB 30A

felszállás: 6:02 13L, leszállás: 7:12 04-s pálya

A repülés eseménytelen volt. Sima leszállás, meglepően gyors beléptetés után vonattal mentünk Londonba. A Liverpool Street vonatvégállomás mellett van az egyik kedvenc reggelizős éttermünk (Wetherspoons). Egy tipikus angol reggelivel kezdtük a napot.

Innen a HMS Belfast hajót néztük meg. Ez egy II. világháborús cirkáló, ami ma már múzeum. szinte a teljes hajó bejárható. Nekem nagyon nagy kedvencem az ilyen kézzel fogható múzeum. A hajó a Tower Brigde közelében áll. Egy cukiban pihentük ki a napi fáradalmat (3 óra előtt keltünk aznap) Utána visszamentünk megnézi a Tower Bridge felnyitását.

A következő állomás is szinte kötelező. M&M’s palota. Barátaink kisfia szeretett volna elmenni a Hamleys-be. Mi megvártuk őket a Piccadilyn.

Londonban új szállást fedeztük fel. Ez a Wembley közelében volt. Nagyon kellemes hely volt. A közelben vacsoráztunk, bár egy kicsit keresni kellett az éttermet, mert „elbújt”.

A nap végére a lépésszámoló 23.701-t mutatott, ami 17,8 km sétát jelentet.

Másnap amikor indultunk reggelizni feltűnt, hogy rengeteg egyenruhás ember megy a Wembley felé. Majd megláttunk egy helyet, ahol számunkra ismeretlen csapatok mezeit, sálait árulják. Kiderült, hogy aznap dupla mérkőzés van a Wembleyben, valami no name nagyon sokad osztályú csapatok kupadöntői. Mekkora élmény lehet egy ilyen kis csapat játékosainak az ország legnagyobb stadionjában játszani.

Reggeli után elmetróztunk Camdenbe. Annyira hangulatos. Imádom. Ebéd után indultunk vissza a reptérre.

Ez a nap már szerényebb volt 15.697 lépés 11,8 km

hazaút: 2025.05.11. FR3592 EI-EVV 33F

felszállás: 17:32 04, leszállás: 20:33 13R pálya