Az előzményekről: Mielőtt
Zsófi elutazott volna Kínába, megbeszéltük, hogy elmegyünk 1 napos bergamói
túrára. Nem találtam megfelelő áru jegyet elég sokáig. Már rég itthon volt,
amikor végre találtam elfogadható repjegyet. Lefoglaltam, majd szóltunk a
barátainknak, hogy ha van kedvük, akkor jöjjenek velünk.
Ők már hosszú ideje hívtak
minket Londonban, de mi kikosaraztuk őket, spórolásra hivatkozva. Erre meg is
kaptuk, hogy London nem, de Beergamo bezzeg igen. Megállapodást kötöttünk.
London ÉS Bergamo. Ami különösen vicces volt, hogy mindez május 1-én történt.
10-én már indultunk is Londonba.
odaút: 2025.05.10. FR1659
SP-RSB 30A
felszállás: 6:02 13L,
leszállás: 7:12 04-s pálya
A repülés eseménytelen
volt. Sima leszállás, meglepően gyors beléptetés után vonattal mentünk Londonba.
A Liverpool Street vonatvégállomás mellett van az egyik kedvenc reggelizős
éttermünk (Wetherspoons). Egy tipikus angol reggelivel kezdtük a napot.
Innen a HMS Belfast hajót
néztük meg. Ez egy II. világháborús cirkáló, ami ma már múzeum. szinte a teljes
hajó bejárható. Nekem nagyon nagy kedvencem az ilyen kézzel fogható múzeum. A
hajó a Tower Brigde közelében áll. Egy cukiban pihentük ki a napi fáradalmat (3
óra előtt keltünk aznap) Utána visszamentünk megnézi a Tower Bridge
felnyitását.
A következő állomás is
szinte kötelező. M&M’s palota. Barátaink kisfia szeretett volna elmenni a Hamleys-be.
Mi megvártuk őket a Piccadilyn.
Londonban új szállást
fedeztük fel. Ez a Wembley közelében volt. Nagyon kellemes hely volt. A közelben
vacsoráztunk, bár egy kicsit keresni kellett az éttermet, mert „elbújt”.
A nap végére a lépésszámoló
23.701-t mutatott, ami 17,8 km sétát jelentet.
Másnap amikor indultunk
reggelizni feltűnt, hogy rengeteg egyenruhás ember megy a Wembley felé. Majd
megláttunk egy helyet, ahol számunkra ismeretlen csapatok mezeit, sálait
árulják. Kiderült, hogy aznap dupla mérkőzés van a Wembleyben, valami no name
nagyon sokad osztályú csapatok kupadöntői. Mekkora élmény lehet egy ilyen kis
csapat játékosainak az ország legnagyobb stadionjában játszani.
Reggeli után elmetróztunk
Camdenbe. Annyira hangulatos. Imádom. Ebéd után indultunk vissza a reptérre.
Ez a nap már szerényebb
volt 15.697 lépés 11,8 km
hazaút: 2025.05.11. FR3592
EI-EVV 33F
felszállás: 17:32 04,
leszállás: 20:33 13R pálya