Már megint Eindhoven


odaút: 2016.12.11 W6 2271 HA-LXJ 6A 
felszállás 6:42 13L, leszállás 8:34 21-s pálya

Sima eseménytelen út volt. Érkezés után megreggeliztünk, majd bebuszoztunk a  városba. Ezeknél a hollandoknál semmi sincs karácsonykor. Az üzletek délkor nyitnak. 1 forralt boros és egy sült kolbászos hely volt. Az is csak délben nyitott. Rendes étteremben ebédeltünk, majd visszamentünk a reptérre. 

hazaút: 2016.12.11 E6 2274 HA-LXH 6A 
felszállás 17:41 21-s pálya, leszállás 19:34 31R

Nürnberg

odaút: 2016.12.02 FR 8399 EI-FTA 26A 
felszállás 23:43 31L, leszállás 0:49 28-s pálya

Péntek esti indulás miatt egész nap dolgoztunk, délután elmentem Zsófiért, vacsoráztunk egy remek helyen. majd mentünk a reptérre. 

Dél körül néztem a gépeket és gyanús volt, hogy lesz késésünk. Lett is bizony. Több  mint egy óra késéssel szálltunk fel. Egész délután javították a gépünket. Ez volt a Ryanair 5. legfiatalabb gépe. Kb 2 hónapos volt akkor. 

Mivel az utolsó metró is elment mire megérkeztünk, ezért taxival mentünk a városba. Álmosak lehettünk, mert másnap 10:40-ig aludtunk. Gyorsan megreggeliztünk és mentünk a karácsonyi forgatagba. Nagyon hangulatos volt. Nünbergi hármasokat ettünk. Ez egy hosszúkás zsemle amibe három pici kolbászkát tesznek. Zsófinak vettünk karácsonyi piramist.

Vasárnapra egy kicsit nyomasztóbb programot állítottunk össze. Nürnberg a nácizmus szülőhelye. Megnéztük az erről szóló múzeumot. Érdekes múzeum, Szinte semmilyen tárgyi emlék nincs kiállítva. Nagyon sok szöveges info, illetve videó összeállításból áll. Megnéztünk egy 50.000 fősre tervezett épületet, amit be szerettek volna fedni, Még a mai technológiai szinten is nagyon nehéz lenne, mert akkora. 

Onnan elsétáltunk a náci felvonulások színhelyére. Még mindig lenyűgöző méretű, pedig már a nagy része nincs meg. Innen a Nürnberg-i per helyszínére mentünk. Itt is alig volt tárgyi emlék. Bemutatták azokat a legfontosabbakat, akit elítéltek. Az több mint furcsa volt, hogy Göringet politikusnak írták. A Luftwaffe vezére, mint politikus?Még egy kicsit karácsonyoztunk, majd jöttünk haza. 

hazaút: 2016.12.04 FR 8398 EI-FTA 26A 
felszállás 20:47 10-s pálya, leszállás 21:53 31R-s pálya

Semmi sem sikerült

odaút: 2016.11.12 W6 2201 HA-LXG 6F 
felszállás 6:04 13L, leszállás 7:24 08-s pálya 

Kiszállás után gyors wc, útlevél ellenőrzés és még elértük a 7:50-s buszt. Ez kellett ahhoz, hogy láthassuk a Tower Bridge nyitását. Ezt még soha sem láttuk. Az indulás után gyanús lett, hogy semmit sem láttam ki a busz szélvédőjén. A sofőr egy darabig próbálkozott, törölgette maga előtt, majd feladta. Visszamentünk Lutonra. A cserebusz 8:20-kor indult. Pont akkorra értünk a Baker streetre, mint amikor a hidat nyitották. Sajnos az a metró nem járt, amivel közvetlen eljuthattunk volna a hídhoz. A többszöri átszállásról lemondtunk. 

Elmentünk az M&M's-be. Szerettem volna venni a kókuszos M&M's-ből. Az csak Amerikában kapható. Szép hosszú sétával elmentünk a Hyde Parkhoz. Meg szerettük volna nézni Diana hercegnő szökőkútját. Téli karbantartás miatt zárva volt. És ha mindez nem lenne elég, még a kedvenc cipőmről is kiderült, hogy mindkét talpa lyukas. Onnan vettem észre, hogy mindkét zoknim alulról lett nedves. Zsófi véletlenül belelépett egy pocsolyába. Ennek ellenére jó volt London!  

hazaút: 2016.11.12 W6 2210 HA-LXG 6F 
felszállás 19:55 26-s pálya, leszállás 23:55 31R

Cote d'azour tour

odaút: 2016.10.07 W6 2263 HA-LWX 2A
felszállás 19:06 31L, leszállás 20:45 22R

Eseménytelen út után megérkeztünk Nizzába. A helyi tömegközlekedéssel mentünk a szállásra. Itt ért az első meglepetés. A szállásunk a 3. emelten volt. Jártunk már olyan szállodában, aminek a recepciója nem a földszinten volt. De ez nem egy szálloda volt, hanem egy lakás. Egy család adja ki az üres szobáit. Pierre fogadott minket. Kedves, aranyos ember, de csak franciául beszél. Kaptunk narancslevet és csokis-gyümölcszselés-kekszet.Másnap reggel még kávét is kaptunk. 

A vasútállomás mellett reggeliztünk. Monacoba mentünk. A vasútállomásról egy föld alatti folyosó vezetett Monacoba. Régi tervem volt, hogy egyszer végig sétálok a híres F1 pályán. Ez volt az első helyszín, ahonnan F1 futamot adott a TV. Minden évben nagyon vártam. Mai napig emlékszem a híres 1984-s F1 futamra. Iszonyat eső volt. A mezőny nagy része már kiesett. A versenyigazgató a féltáv megtétele előtt leintette a versenyt. Pletykák szerint így akarta megakadályozni, hogy a versenyt vezető Prostot, megelőzze az akkor még alig ismert Senna megelőzze. Így csak fél pontot kaptak. Az év végén Prost fél ponttal kapott ki Laudától. Még néhány kör és Prost 4,5 pont helyett 6 pontot kapott volna. :))

De térjünk vissza Monacoba. Kijöttünk a vasútállomásról. Próbáltam beazonosítani merre járunk. Az 1. kanyarban voltunk. Végigsétáltunk a pályán. Egészen furcsa, hogy az F1 autók helyett egyszerű hétköznapi autók közlekednek, de néha jön a helyi BKV busz. A leglassabb kanyarban látni némi guminyomot az aszfalton. Épp fotóztam a guminyomokat, amikor jött egy "BKV" busz. Szerencsére láttunk néhány rendes autót is: RR, Ferrari, Porsche, Lambo, stb. 

Egy sétálóutcában ebédeltünk. 2 crepes, 2 üdítő 33 EUR. Máshol ez kb 22-25 EUR lett volna.

Ebéd után egy kaktusz parkot kerestünk fel. Még szerencse tudtam, hogy a hegyre vezető út egy része lifttel is megtehető. 14 emeletet lifteztünk. A parkban volt egy cseppkőbarlang. Azt is megnéztük.Természetesen az autómúzeum sem maradhatott ki. Hazamenetel után már csak aludni volt erőnk.

Vasárnap reggel nem találkoztunk Pierrerel. Nem kaptunk reggelicskét (nem volt benne az árban). A feleségével találkoztunk. Ő a bankkártyánkat kérte. :))

Maradtunk Nizzában. Reggel egy kávéházban reggeliztünk, utána végigsétáltunk a piacon. A hangulatos régi városrészben bolyongtunk. Megnéztük a Marc Chagall múzeumot. Kár volt. A színkezelése nagyon jó, de az alakok ábrázolása az alakok ábrázolás ... nem tetszik. Egy helyi étteremben vacsoráztunk. 

Utolsó nap "kijelentkeztünk" a szállásról. Pierretól megint kaptunk reggelicskét. Evonatoztunk Cennesba. Na itt van gazdagság. Az üzletek nagy részében nem voltak kiírva az árak, de ahol kiírták ott leesett az állunk:
  • ruha 7500 EUR
  • csizma 1650 EUR
  • tréningnadrág 400 EUR
Felmásztunk a várba. Útközben láttunk egy Bentley szalon kirakatot. Elég lepukkant volt, de jó láthatóan a csoda az udvarban volt. Ebéd után visszamentünk Nizzába. Sétálgattunk, leültünk a tengerparton. 

Volt két öreglány, akik átöltöztek fürdőruhába, lefényképezték egymást, majd visszaöltöztek és hazamentek. Mindezt a strandon. Öltözés közben törülközővel takargatták egymást. Egy fotóért átöltözni... :))

Az időjárással hatalmas szerencsénk volt. Végig sütött a nap. Vasárnapra esőt ígért a net. 6 csepp esőt kaptunk. Hétfőn esett az eső de már csak akkor, amikor a reptéren voltunk. Kaptunk is csápos beszállítást.Ez volt talán a legjobb rövid nyaralásunk. Jövőre visszatérünk. 

hazaút: 2016.10.10 W6 2264 HA-LWX 2A 
felszállás 21:53 22L, leszállás 23:22 31R

Korfu

odaút: 2016.07.17 W6 2445 HA-LYL 6A 
felszállás 6:40 31L, leszállás 9:00 35-s pálya

Tulajdonképpen semmi különös dolog nem történt. Sokat pihentünk, napoztunk, fürödtünk és jókat ettünk. A kedvenc éttermünk még mindig nagyon jó, a tulaj nagyon kedves. Nagyon jó volt. Bármikor mennénk vissza.

Ez volt a legjobb szállás. Közvetlenül a leszállási irány mellett. A gépek a szálloda előtt repültek el 2-300 méterre 100-150 méter magasan. A leszállás ezen fázisában a hajtóművek alacsony teljesítménnyel üzemelnek, ezért csendesek. 

hazaút: 2016.07.24 W6 2446 HA-LPJ 6A 
felszállás 9:48 35-s pálya, leszállás 10:02 13R