Hajrá Atalanta!


odaút: 2012.02.26. W6 2333 HA-LPD 6A
felszállás 6.17 31L, leszállás 7.31 28-s pálya. 

3 körül keltem, 4 óra után értem a parkolóba, kb 1/2 5-re a reptérre. Eseménytelen de nagyon szép repülő út volt. Megérkezés után megvettem a napijegyem és bementem Bergamoba. A gépen többen voltunk az index fórumról, velük együtt mentem a buszon, bár napközben inkább az önálló programra szavaztam. 

Kábel vasúttal felmentem a felső városba. Onnan a még felsőbb városba. Oda is lehetett volna kábel vasúttal menni, de én inkább gyalogoltam. Mire leértem már nagyon melegem volt. Bementem 1-2 templomba. Szépek és kellemesen hűvösek. 

Már egy jó ideje tudtam, hogy aznap délután lesz az Atalanta - AS Róma mérkőzés. Érdekes programnak tűnt, bár egy kicsit tartottam a focihuligánoktól. Rábeszéltem magam, hogy megnézem. Elsétáltam a stadionig. Délben nyitott a pénztár, a mérkőzés 3-kor kezdődött. Már ekkor mindenki kék-feketében volt. Tiszta szerencse, hogy rajtam fekete nadrág és sötétkék pulóver volt. Arra gondosan ügyeltem, hogy vörös és narancs ne legyen rajtam. Mindenki jókedvűen beszélgetett. Nagy a szigor, mert jegyet csak útlevéllel lehet venni. Sétáltam még a környéken, majd 2 körül visszamentem a stadionhoz.

A belépéskor újra kérték az útlevelet és volt motozás is. Nagyon jó helyre szólt a jegyem. Szinte a középvonalhoz. Körülöttem nyugdíjas bácsik, tizenéves tinilányok, családok, családapák gyerekükkel. Gondoltam ilyen közönségnél baj nem lehet. Elkezdődött a bemutatás. Minden hazai játékos nevének bemondásakor hatalmas üdvrivalgás tört ki. Úgy gondoltam, hogy a Róma a nagyobb és esélyesebb csapat, de az Atalanta majd küzdeni fog. Semleges érzelmű nézőnek gondoltam magam. A 2. perctől már Atalanta drukker voltam. 

Magával ragadó hangulat, lelkes szurkolók. Előttem 3 tini ült, de olyan lelkesen szurkoltak. Volt egy les helyzet, amit - jogosan - lefújt a bíró. Mindenki azonnal kiabált, fütyült, rázta az öklét, majd leültek és kedvesen egymásra mosolyogtak. Tudták ők, hogy les volt. A híres "B közép", ami itt az északi kapu mögötti félkör folyamatosan énekelt, biztatta a csapatot. Azok hajtottak is. 2-1 volt a félidei eredmény, 4-1 lett a vége. Dicséret illeti a Rómát. A lefújás előtt, kettős ember hátrányban is hajtottak. Mindenki nagyon boldog volt a mérkőzés után. Az autósok, motorosok dudáltak, lengették a zászlókat, sálakat. Szerintem tökéletes hétvégi családi-baráti program egy ilyen mérkőzés. Kár, hogy nálunk ilyen nincs. Ott lennék minden meccsen.

A mérkőzés után elsétáltam a vasútállomásig, kimentem busszal a reptérre. Még volt erőm átmenni a szemben lévő bevásárlóközpontba. Nézelődtem, ettem egy szelet pizzát, majd visszamentem a reptérre. A hazafelé vezető út is gyönyörű volt. Imádom a kivilágított városokat. 

hazaút: 2012.02.26. W6 2336 HA-LWM 
felszállás 22.38-kor 28-s pálya, leszállás 23.54-kor 31L

Pár héttel az út előtt ment csődbe a Malév. Árverseny tört ki a Wizz Air és a Ryanair között. Ezt a jegyet a 2011. évi bergamoi jegy árának kevesebb mint feléért vettem.

fényképek 

Barcelona

odaút: 2012.02.09. W6 2375 HA-LPS, 6EF 
felszállás 6.24 31 L, leszállás 8.20 25R.

A barcelonai repülőtéren gyorsan reggeliztünk, majd a helyi BKV busszal mentünk be a városba. A busz végállomásáról gyalog mentünk a szállásig. 37 lépcső vezetett a recepcióig. Ha ablakos vagy erkélyes szobát kér az ember, akkor azért fizetni kell (na ja budgetplace). Az további 50 lépcső. A fűtéssel egy kicsit spórolnak. Reggel 9 után kikapcsolják, este 7-kor visszakapcsolják.

Lesétáltunk a kikötőbe, felmentünk a Kolombusz szoborba, utána a Rambla városrészben sétáltunk. Elmentünk a Picasso múzeumba, volt egy Dali kiállítás, azt is megnéztük. Bementünk a katedrálisba is. Este olyan étteremben vacsoráztunk, amiben nem igazán volt fűtés.

Péntek reggel a Sagrada Familiába mentünk. Az valami csoda. Én még ilyet nem láttam. Gaudi nem ismeri a fizikát, olyan épületeket épített, amit még nem láttam. Utána megnéztük a Camp Nou-t. A hivatalos shopban a műanyag pólókon kívül alig volt valami. Csak egy póló volt a méretemben. Szombaton Güel parkot, a Gaudi múzeumot néztük meg, lesétáltunk a tengerpartra, megnéztük az Aqariumot. 

Volt a szállásunk közelében egy piac. Ott reggeliztünk, ott ittunk frissen facsart eperlét, rántott halat ettem. Imádom az eperlevet, friss epret is ettünk. Nagyon jó kis hétvége volt és ekkor még előttünk volt a vasárnap.

Fapados utas tudja, hogy a két pont között nem mindig az egyenes a legjobb. Amikor megvettem erre az útra a jegyet, akkor csak csak csütörtök-szombat jegyet tudtam venni. Minden más vagy nagyon drága volt, vagy túl sok szabi kellett volna hozzá. Eredetileg szombat reggel kellett volna hazajönni. Később kerestem kutattam. A Ryanairnél találtam nagyon vicces árú jegyet Barcelónából Brüsszel-Charleroiba, onnan meg Wizz Airrel pontokból ingyen. Így egy kicsit drágább lett, de nyertünk egy teljes napot Barcelónában.A repülőtéren reggeliztünk, mert sajnos a piac zárva volt.

hazaút első fele: 2012.02.12. FR 6392 EI-DCJ
felszállás 11.50, leszállás 13:44

hazaút második fele: 2012.02.12. W6 2284 HA-LWD
felszállás 17.40, leszállás 19.28 31L

fényképek