Tower Bridger opening 2


odaút: 2018.09.29 W6 2201 HA-LTD 37A
felszállás 6:15 31L, leszállás 7:31 08-s pálya

Két hete ezzel a géppel jöttünk haza Londonból és a HA-LCA még mindig ott állt Ferihegy 2B-n!!

Leszállás után a szokásos buszos transzferrel mentünk a városba. A Victoria pályaudvaron reggeliztünk. A mostani utunk fő programja a St. Paul székesegyház volt. Sajnos fotózni nem lehet bent. Megmásztuk. Először 257 lépcső megmászása után értünk a kupola aljába. Újabb 119 lépcső után értünk fel a Stone Gallery szintre. Annyira szűk helyeken kellett átmenni, hogy attól tartottam, hogy elakadok. A legszűkebb helyeken a falakat vékony lemezzel borították. Ennek hiányában mindenki tele lenne horzsolásos sérüléssel. A Stone Gallery egy szabadtéri rész, ahonnan körbe lehetne fényképezni a várost, de a sok kőcsipke megnehezíti ezt. Újabb 152 lépcsővel feljutottunk a Golden Gallerybe. Ez a kupola csúcsán van és innen már nyugodtan lehet fényképezni. Az 528 lépcső lefelé már könnyűnek tűnt.

Elsétáltunk a Millenium Bridge-ig. Ez a híd szerepel az egyik Harry Potter filmben. Elsétáltunk a Kings Cross pályaudvarra. Rengeteg ember áll sorba, csak azért, hogy egy nagy tégla falra feltett Platform 9 ¾ jelzés előtt fényképezzék le, majd bemenjenek a Harry Potter Shopba.

Annyira jó idő volt, hogy csak leültünk és napoztunk. Késő délután egy másik szögből is megnéztük a Tower Bridge nyitását, majd a híd mellett vacsoráztunk/uzsonnáztunk.

A szállásunk a már megszokott Easy Hotelben volt, bár új helyszínen néhány száz méterre a régitől.

Másnap reggel Camden Townban reggeliztünk. Imádom ezt a városrészt. Különös hangulata van. Ez a bohém negyed. Lassan megszokássá válik, hogy a hazautazás előtti időt a Picadilly környékén töltjük. Imádjuk a Regent és Oxford street hangulatát.

A Victoria pályaudvaron uzsonnáztunk a kedvenc éttermünkben. Kaja után megkérdezték, hogy hozhatják-e a számlát? Na ja egy vasúti és buszpályaudvar mellett az emberek mindig az órájukat nézik.

hazaút: 2018.09.30 W6 2210 HA-LXT 30A
felszállás 21:05 26-s pálya, leszállás 0:10 13R

Tower Bridge opening

Többször voltunk már Londonban, de a Tower Bridge felnyitását még sohasem láttuk. Egyszer (2016. november) már megpróbáltuk, de egy elromlott busz és egy nem működő metró meghiúsította. Most kiderült, hogy Zsófi szülinapján hatszor felnyitják, amiből akár négyet is megnézhetünk.

odaút: 2018.09.15 W6 2201 HA-LXG 6F
felszállás 6:10 31L, leszállás 7:31 26-s pálya

Most, így blogírás közben vettem észre, hogy a meghiúsult hídnyitásra ugyanezzel a géppel mentünk és ugyanott ültünk, de ellenkező irányból szálltunk fel és le.

Még Ferihegyen ért egy nagyon szívmelengető élmény. A HA-LCA ugyanis ott állt Ferihegy 2B-n. Mindenki meglepődött. Jó érzés látni a valaha volt legszebb repülőgépet, eredeti szépségében pompázva.

Leszállás után a szokásos buszos transzferrel mentünk a városba. Ellentmondó információkat találtunk a Frei Cafe londoni boltjáról. Nos, most már tudjuk bezárt. Egy hangulatos étteremben reggeliztünk. Ici-pici bolt. 10 asztal, 20 szék a boltban 2 asztal és 8 szék a bolt  előtt. A menü a szemünk előtt készült. Természetesen traditional english breakfast-t ettünk. Mindig azt eszünk.

Reggeli után elsétáltunk a hídhoz. Útba ejtettük a Leadenhall Marketet.

Bevallom nagyobb szenzációnak gondoltam a Tower Bridge nyitását. Szinte senki sem várta. Furcsa dolog ez a hídnyitás. Hiába nyitják fel és megy át alatta egy hajó, az már nem tud átmenni az utána következő hidakon. Volt egy hajó, ami ott állt kb 100 méterre a hídtól. Átmegy a híd alatt, megfordul vár, majd visszamegy. Londonban sohasem hagyjuk ki a Picadilly-t, az Oxford street-t. Shoppingoltunk egy kicsit.

hazaút: 2018.09.15 W6 2210 HA-LTD 6A
felszállás 20:50 26-s pálya, leszállás 23:48 31R

Hivatalosan a Wizz 100. gépével jöttünk. Valójában 107. gépként érkezett a flottába, de abból 9 gépet már visszaadtak, így csak a 98 gép volt a flottában, amikor nagy sajtóesemény keretében bejelentették, hogy 100 gépes a flotta. Néhány nappal a sajtóesemény után megjöttek a hiányzó gépek. Jó kis nap volt és éjjel is láttam a HA-LCA-t!