A következő címkéjű bejegyzések mutatása: 2napos. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: 2napos. Összes bejegyzés megjelenítése

ABBA mánia

Anyut a 80. születésnapján elvittem ABBA koncertre Londonba. Karácsony előtt kitalálta, hogy nézzük meg újra. Ez legyen az ajándékunk egymásnak. Nem nagyon kellett bíztatni. 82,5 éves volt a koncert napján.

odaút: 2026.02.07. W6 2201 HA-LGS 6A

felszállás: 6:05 31L, leszállás: 7:30 25-s pálya

Most először próbáltuk ki a vasutat Lutonról. Egyszer már szerettük volna kipróbálni a megnyitás után, de aznap épp sztrájk volt. Nagyon tetszett, gyors lett volna, ha nem az orrunk előtt megy el a vonat. Így várhattunk 30 percet.

A program egy szokásos „könnyű” angol reggelivel indult. Utána sétáltunk egy kicsit, majd elmentünk a koncertre. Mit mondjak? Még mindig felfoghatatlan, hogy miként tud 3.000 embert úgy elvarázsolni egy filmvetítés, mintha igazi koncerten lennének.

A koncert után elfoglaltuk a szállást, majd egy nagyon jó helyan vacsoráztunk. Másnap a kedvenc helyünkön reggeliztünk (Darwin Brasserie) Reggeli után szerettünk volna venni „néhány szem” M&M’s cukorkát. Megváltozott a nyitva tartás, vasárnap délben nyitott. Megvártuk, sorban álltunk és az eladók tapsoló sorfala mellett bejutottunk. Vettünk kb 2 kg-t, majd siettünk a repülőtérre.

hazaút: 2026.02.08. W6 2204 9H-WAS 7A

felszállás: 15:34 25, leszállás: 18:40 31R

ABBA-ABBA

Zsófi kínai útja ismét október végén volt. Egyedül maradtam a 4 napos hosszú hétvégére. Gondoltam egy nagyot és bátrat és elmentem Londonba ABBA koncertre. De ha már kifizetem a repjegyet és a szállást, akkor … Szombaton 2 koncert van. Anyuéktól meg is kaptam az egyiket szülinapi ajándékként, a másikat Zsófitól. Egy nap alatt két ABBA koncert. Kell ennél több?

odaút: 2025.10.25. FR 1659 SP-RSB 6A

felszállás: 6:08 13L, leszállás: 7:22 22-s pálya

Én még ilyen üresen sohasem láttam az útlevél ellenőrző csarnokot. Válogathattam az üres automaták közül. Vonattal mentem a Liverpool streetre. Kellemes volt az idő, ezért sétáltam egy kicsit. Le a Temze partjára, onnan tovább a Towerhez. Elmentem a szállodámhoz. Az Easyhotel egy fapados hotel, ugyanúgy működik, mint egy fapados légitársaság (ugyanaz az ember találta ki, mint aki az EasyJetet). 15 órától lehetett volna elfoglalni a szobát, de akkor kezdődött a koncert. Szerettem volna előtte egy kicsit pihenni, telefont tölteni. Megkaphattam a már kész szobámat, némi extra díjért.

A koncertekről nem igazán tudok írni. Azt át kell élni. 3.000 ember énekel, táncol, hullámzik egy filmvetítésen.

Az első koncert után maradtam a környéken. A közelben volt egy meki, gondoltam eszek valamit. Találtam is egy szendvicset, ami jónak tűnt. Tévedni emberi dolog. A hamburgerben egy szelet rántott csirkemell, egy sajt, egy hajszálvékony ananász karika, saláta és csípős majonéz volt. Ronda, de nem finom.

A második koncerten a közönség egy fokkal jobb volt, mint a délutáni. A koncert után siettem a szállodába, mert másnap egy újabb reptér várt rám. Eddig csak a Luton és Stansted reptéren jártam Londonban, de most kipróbáltam Gatwick-et. Vonattal mentem ki. 10 perccel az után, hogy leszálltam a vonatról, már túl is estem az utasbiztonsági ellenőrzésen. Tetszik a reptér. Egy kicsit Budapest és Dubai keveréke kicsiben.

hazaút: 2025.10.26. W6 2222 HA-LBD 6A

felszállás: 9:34 26L, leszállás: 12:29 31R

23584-t, illetve 6.625-t mutatott a lépésszámláló 

London sokadszor

Az előzményekről: Mielőtt Zsófi elutazott volna Kínába, megbeszéltük, hogy elmegyünk 1 napos bergamói túrára. Nem találtam megfelelő áru jegyet elég sokáig. Már rég itthon volt, amikor végre találtam elfogadható repjegyet. Lefoglaltam, majd szóltunk a barátainknak, hogy ha van kedvük, akkor jöjjenek velünk.

Ők már hosszú ideje hívtak minket Londonban, de mi kikosaraztuk őket, spórolásra hivatkozva. Erre meg is kaptuk, hogy London nem, de Beergamo bezzeg igen. Megállapodást kötöttünk. London ÉS Bergamo. Ami különösen vicces volt, hogy mindez május 1-én történt. 10-én már indultunk is Londonba.

 

odaút: 2025.05.10. FR1659 SP-RSB 30A

felszállás: 6:02 13L, leszállás: 7:12 04-s pálya

A repülés eseménytelen volt. Sima leszállás, meglepően gyors beléptetés után vonattal mentünk Londonba. A Liverpool Street vonatvégállomás mellett van az egyik kedvenc reggelizős éttermünk (Wetherspoons). Egy tipikus angol reggelivel kezdtük a napot.

Innen a HMS Belfast hajót néztük meg. Ez egy II. világháborús cirkáló, ami ma már múzeum. szinte a teljes hajó bejárható. Nekem nagyon nagy kedvencem az ilyen kézzel fogható múzeum. A hajó a Tower Brigde közelében áll. Egy cukiban pihentük ki a napi fáradalmat (3 óra előtt keltünk aznap) Utána visszamentünk megnézi a Tower Bridge felnyitását.

A következő állomás is szinte kötelező. M&M’s palota. Barátaink kisfia szeretett volna elmenni a Hamleys-be. Mi megvártuk őket a Piccadilyn.

Londonban új szállást fedeztük fel. Ez a Wembley közelében volt. Nagyon kellemes hely volt. A közelben vacsoráztunk, bár egy kicsit keresni kellett az éttermet, mert „elbújt”.

A nap végére a lépésszámoló 23.701-t mutatott, ami 17,8 km sétát jelentet.

Másnap amikor indultunk reggelizni feltűnt, hogy rengeteg egyenruhás ember megy a Wembley felé. Majd megláttunk egy helyet, ahol számunkra ismeretlen csapatok mezeit, sálait árulják. Kiderült, hogy aznap dupla mérkőzés van a Wembleyben, valami no name nagyon sokad osztályú csapatok kupadöntői. Mekkora élmény lehet egy ilyen kis csapat játékosainak az ország legnagyobb stadionjában játszani.

Reggeli után elmetróztunk Camdenbe. Annyira hangulatos. Imádom. Ebéd után indultunk vissza a reptérre.

Ez a nap már szerényebb volt 15.697 lépés 11,8 km

hazaút: 2025.05.11. FR3592 EI-EVV 33F

felszállás: 17:32 04, leszállás: 20:33 13R pálya

Eindhoven

Anyu férje kitalálta, hogy szeretné megnézni az eindhoveni Philips múzeumot. Ezt sem kellett kétszer mondani.

odaút: 2024.01.27. W6 2271 HA-LVK 38F

felszállás: 7:02 31L, leszállás: 8:52 21-s pálya

Megérkezés után a múzeumba mentünk. Érdekes volt. Mindent a Philips talált fel. Utána ebédeltünk egy finomat, majd sétáltunk. A szállásunk a reptéren volt. Az ablakból az állóhelyekre nézett. 14.583-t léptem. Másnap reggel korán indultunk haza

visszaút: 2024.01.28 W6 2272 HA-LTI 7F

felszállás: 9:41 21-s pálya, leszállás: 11:16 21-s pálya

Egy kis karácsonyi zabálás

Rég vágytam már egy kis karácsonyi hangulatra. Gondolkodtunk egy bécsi kiruccanáson is, de végül Köln lett, pedig nem is ide vettünk jegyet. Dortmundba mentünk volna, de a Wizz Air úgy "döntött", hogy Kölnbe visz. (valami reptér felújítás volt, időben szóltak)

odaút: 2023.12.09. W6 2291 9H-WDE 6F

felszállás: 7:41 13L, leszállás: 9:15 24-s pálya
 
Az első utunk a híres dómhoz vezetett. Hatalmas, gyönyörű is lehetne, ha nem lenne fekete. Koszos. Budapesten az Ecseri útnál volt egy templom, amit mindenki fekete templomnak hívott. A levegőben lévő kosz miatt a kő megfeketedett. Lepucolták, bevonták valami spéci anyaggal és már nem lesz koszos. Alig vártuk, hogy kinyisson a Dóm melletti karácsonyi vásár. Ettünk kolbászt, bretzelt, csokiba mártott epret, szőlőt, almás pitét, lebercase zsemlét. Természetesen ittunk forralt bort. A Dóm belülről is "koszos", kicsit rideg, de nagyon szép. A színes üvegtáblái lenyűgözőek. Elmentünk a szállásra, letettük a csomagot. Ez egy ifjúsági szállás volt, egyszerű, de a célnak tökéletesen megfelelt. Egy nagyon kellemes étteremben vacsoráztunk. A karácsonyi csúnyapulcsis versenyt egy Lidl-s pulcsi nyerte meg nálam. Laza 15.114 lépéses nap volt.

Másnap a szállodában reggeliztünk. Vasárnap nincs meleg reggeli. Senkit se zavart. A szállóvendégek között vénember voltam. Találtunk egy másik karácsonyi vásárt. Ott is ettünk. Sétálgattunk, nézelődtünk, élvezkedtünk. 11.020-t léptünk
 
visszaút: 2023.12.10 W6 2292 9H-WAF 6F
 
felszállás: 17:32 14L pálya, leszállás: 18:48 13R

Barcelona

odaút: 2023.11.25 W6 2375 HA-LVI 11A

felszállás: 6:51 31L, leszállás: 9:01 24R pálya

Majdnem, de szerencsére csak majdnem úgy telt el az év, hogy barátaink nélkül utaztunk. Régóta terveztük Barcelonát, de most összejött. Mivel már jártunk ott kihagytuk a kötelező programokat és csak élveztük a várost.

Megérkezés után az első utunk a La Ramblán lévő piachoz vezetett és ettünk epret, sonkát, ittunk mindenféle finomat. Egyszer szeretnék elmenni csak oda és egész nap enni.

Utána az Aquarium következett. Most először foglaltunk Airbnb-n szállást. Pontosabban a barátaink intézték, mi csak mentünk velük. Meglepően jó volt. A La Rambláról nyíló utcában volt, igaz kissé távolabb a híres sétánytól. A szállás elfoglalása után egy kiadósat uzsonnáztunk. Vacsorának hívtuk, de délután 1/2 5 volt. Kaja után visszamentünk a La Rambla környékére élvezni a nyüzsgő várost. Zsófi tudott venni egy baromi jó bakancsot. Hulla fáradtan estünk be az ágyba. 22.015-t mutatott a lépészámláló

Másnap reggel finom kávéval ébresztett minket a barátunk. Még tejért is leszaladt. Egy labirintusban folytattuk a kellemes őszi nyaralást. Petinek nagyon tetszett. Ami utána jött ...

A Güel park volt a következő cél. Aki járt már ott az tudja, hogy a park egy dombtetőn van és egy hosszú és meredek utcán érhető el. Annyira hosszú és meredek, hogy sok-sok mozgólépcsőt építettek az utcára. Ott jártunk idejében folyt a teljes felújítás, így gyalog kellett felmenni. Brutális volt. A céltól pár méterre derült ki, hogy a parkba jegyet kellett volna venni, de már mind elfogyott aznapra. Potyára másztuk meg a hegyet. :))

Visszamentünk a központba, ebédeltünk, Zsófival beugrottunk egy viaszbábú-múzeumba, majd indultunk haza. 18.241 lépés jutott vasárnapra is. Rövid, de remek hétvége volt.

visszaút: 2023.11.26 W6 2378 HA-LZT 11A
felszállás: 20:54 24L pálya, leszállás: 23:14 31R

Boldog születésnapot Anyu!

Anyu idén ... szép kerek éves. Már kitaláltam, hogy mi lesz az ajándéka, de ezért feltettem neki a nagy kérdést: mit szeretne a szülinapjára? Előbb elzárkózott, majd mondta, hogy nem mondja el, mert nagyon nagy ajándéknak gondolja. Erre a szeme láttára beírtam valamit a telefonomba és azt mondtam tuti az lesz az ajándéka. Ekkor elmondta, hogy megnézné az ABBA-t Londonban. Az én telefonomban csak annyi volt: Abba

odaút: 2023.09.23 FR 1659 SP-RSX 32A

felszállás: 6:34 13L, leszállás: 7:35 2-s pálya

Belépés után elvonatoztunk a Liverpool Streetre, ott reggeliztünk, elmentünk a szállodába, az egyik szoba már kész volt, a másikat bő 10 perccel később kaptuk meg. Kis pihenő után mi Anyuval elmentünk az ABBA arénába. Már a DLR-en lehetett tudni ki jön a koncertre. A ruházat, a hangulat árulkodó.

Hogy mennyire tetszett nekem az ABBA. Kimondhatatlanul. Anyu is élvezte. Ez egy filmvetítés, de már egy éve telt házzal megy és minden egyes előadáson 3000 ember tombol. 

Amíg mi koncerten voltunk Zsófiék sétáltak. Jó időnk volt. Koncert után a the Crown-ban vacsoráztunk. 

Másnap reggelre volt még egy meglepink Anyunak. A Darwin Brasserieben, London egyik legszebb panorámájú éttermében reggeliztünk.  Május 13-án már voltunk ott.

Reggeli után egy kicsit még sétálgattunk, majd indultunk haza.

visszaút: 2023.09.24 FR 3717 EI-HGY 32A

felszállás: 16:06 22-s pálya, leszállás: 19:07 31R

Eindhoven sokadszor


odaút: 2019.03.23 W6 2271 HA-LTF 6A 
felszállás 6:50 13L, leszállás 8:30 21-s pálya
Volt egy versenyünk a sógorommal, ami döntetlen lett, így nem "kellett" végrehajtani, a fogadásban vállaltakat. Az egy 1 napos eindoveni túra lett volna. Ha 1 napra nem is, de 2 napra elmentünk négyesben.

Sok újdonságot nem tudok mondani, mert Eindhoven nem egy látnivalókban gazdag város. Sétáltunk, beszélgettünk, kártyáztunk. Éttermi vacsora helyett bementünk egy Sparba. Földbe gyökerezett a lábunk. Hatalmas volt a választék. Olyan saláta választékuk van, hogy nem győztem csodálni.

Vasárnap 7:20-ra kellett volna kiérni a reptérre. A szállásunk és a buszpályaudvar között csak egy nagy kereszteződés volt. Kinézve a 8.emeleti szobánkból vettem észre, hogy nincsenek buszok. Eindovenben vasárnap reggel 8-ig nincs tömegközlekedés!!!

hazaút: 2019.03.24 W6 2272 HA-LXE 6A 
felszállás 8:36 03-s pálya, leszállás 11:08 13L

Amsterdam 2018.

Heten utaztunk 2 napos hétvégére.

odaút: 2018.12.08 W6 2271 HA-LXV 5A 
felszállás 6:39 31L, leszállás 8:21 21-s pálya
A csapatból ketten most utaztak először repülővel. Élvezték. Az eindhoveni leszállást követően busszal mentünk a vasútállomásra. Pár hónapja találtam egy lehetőséget, amivel 4-7 fős csoport kedvezményesen utazhat vonattal. Teljesen jól működött. Amsterdamban először a szállásra mentünk és letettük a csomagokat.

Utána Amsterdam híres belvárosába mentünk. Ebédeltünk, nézelődtünk. Természetesen mindenkiben felmerültek a város leghíresebb nevezetességeik megtekintése. A piros lámpás negyed és a coffee shopok. Nos a coffee shopokba bejutni szinte lehetetlen a nagy tömeg miatt, de ha véletlenül lenne is hely, akkor a tömény füst miatt nem akar bent lenni az ember. Azon tanakodtunk, hogy hány percig kell állni egy ilyen bolt előtt, hogy a kiáradó füsttől hangulatba jöjjön?

Vannak a Cannabis Múzeumok. Ezek olyan boltok, ahol füvezéshez szükséges kiegészítőket lehet kapni, illetve vicces emléktárgyakat (hűtőmágnes, hamutartó, stb). Lehet kapni sütiket is. Némelyikre figyelmes olvasó számára is észrevehető betűmérettel írják fel, hogy nincs benne THC. A többire is felírják 2-s betűmérettel. Szóval, aki nem olvassa el a teljes vásárlói tájékoztatót, az azt hiszi, hogy ő most kipróbált valami különleges dolgot. Így az ebből származó hatást nem a szer okozza.

Nagyon vicces volt a piros lámpás negyed. Amikor a társaság egyik hölgytagja meglátta az első örömlányt, akkor csak annyit mondott "nézzétek itt egy néni". És mennyire igaza volt. Kb 70 éves lehetett. Sok házon nincs piros lámpa, csak az ajtón van a lány/fiú képe és ki van írva, hogy itt lakok.

A piros lámpás negyed angol neve red line discrit. Az épületeken nem piros lámpa van, hanem piros fénycső. Este nagyon jól mutatnak az épületeken lévő piros csíkok.

Vettünk különféle sajtokat is. Este a szálláson beszélgettünk.

Vasárnap későn keltünk fel. A szállás nekem nagyon tetszett, mert közvetlenül az amsterdami reptér közelében volt és az ágyból fekve nézhettem a leszálló gépeket, Folyamatosan jöttek. Az A320/B737 gépeken már nem is lepődtem meg, de amikor 3 db A330-s gép jött egymás után, az már érdekesebb volt. Jött még néhány B747 és egy B777 is.

Vasárnap 11:40-kor akartunk reggelizni/ebédelni. Találtunk is egy szimpatikusnak tűnő éttermet. A pincér lány, úgy nézett ki, mintha a piros lámpás negyedben dolgozna, vagy oda készülne. Már megrendeltük az ebédet, amikor furcsa zajt hallottunk. A személyzet egy tagja az éttermen húzta keresztül a nagy szemetest. Egy köjál-ántsz-nébih ügynök ott kapott volna szívrohamot.

Hazafelé a vonaton az egyik útitárs megkérdezte, hogy szokott-e ellenőr jönni. Amint kimondtam, hogy nem, máris megjelent. A hazaút további része teljesen eseménytelen volt..

hazaút: 2018.12.09 W6 2274 HA-LWP 7A
felszállás 17:40 21-s pálya, leszállás 19:16 31R pálya.

Tower Bridger opening 2


odaút: 2018.09.29 W6 2201 HA-LTD 37A
felszállás 6:15 31L, leszállás 7:31 08-s pálya

Két hete ezzel a géppel jöttünk haza Londonból és a HA-LCA még mindig ott állt Ferihegy 2B-n!!

Leszállás után a szokásos buszos transzferrel mentünk a városba. A Victoria pályaudvaron reggeliztünk. A mostani utunk fő programja a St. Paul székesegyház volt. Sajnos fotózni nem lehet bent. Megmásztuk. Először 257 lépcső megmászása után értünk a kupola aljába. Újabb 119 lépcső után értünk fel a Stone Gallery szintre. Annyira szűk helyeken kellett átmenni, hogy attól tartottam, hogy elakadok. A legszűkebb helyeken a falakat vékony lemezzel borították. Ennek hiányában mindenki tele lenne horzsolásos sérüléssel. A Stone Gallery egy szabadtéri rész, ahonnan körbe lehetne fényképezni a várost, de a sok kőcsipke megnehezíti ezt. Újabb 152 lépcsővel feljutottunk a Golden Gallerybe. Ez a kupola csúcsán van és innen már nyugodtan lehet fényképezni. Az 528 lépcső lefelé már könnyűnek tűnt.

Elsétáltunk a Millenium Bridge-ig. Ez a híd szerepel az egyik Harry Potter filmben. Elsétáltunk a Kings Cross pályaudvarra. Rengeteg ember áll sorba, csak azért, hogy egy nagy tégla falra feltett Platform 9 ¾ jelzés előtt fényképezzék le, majd bemenjenek a Harry Potter Shopba.

Annyira jó idő volt, hogy csak leültünk és napoztunk. Késő délután egy másik szögből is megnéztük a Tower Bridge nyitását, majd a híd mellett vacsoráztunk/uzsonnáztunk.

A szállásunk a már megszokott Easy Hotelben volt, bár új helyszínen néhány száz méterre a régitől.

Másnap reggel Camden Townban reggeliztünk. Imádom ezt a városrészt. Különös hangulata van. Ez a bohém negyed. Lassan megszokássá válik, hogy a hazautazás előtti időt a Picadilly környékén töltjük. Imádjuk a Regent és Oxford street hangulatát.

A Victoria pályaudvaron uzsonnáztunk a kedvenc éttermünkben. Kaja után megkérdezték, hogy hozhatják-e a számlát? Na ja egy vasúti és buszpályaudvar mellett az emberek mindig az órájukat nézik.

hazaút: 2018.09.30 W6 2210 HA-LXT 30A
felszállás 21:05 26-s pálya, leszállás 0:10 13R