Repülés hazazáskor


Egészen pontosan november 25-én délután netezgettem. Találtam egy remek repülési lehetőséget, meglehetősen barátságos áron. Délelőtt ki Stockholm-Skavstára, este haza.  

odaút: 2012.12.09. W6 2403 HA-LPE 3F  
felszállás 11:09 31L, leszállás 12:56 26-s pálya 

Egy aranyos idős néni ült mellettem. 47 éve ment ki Svédországba, ott ment férjhez. Tiszteltem benne, hogy nem játssza meg magát, tökéletesen beszélt magyarul. Rokonokat jött meglátogatni. A feladott csomagjában töpörtyű és kolbász volt. A duty freeben vett 4 üveg pálinkát. Nagyon jó fej volt. 

Az út egy részében nem voltak felhők, utána azonban egybefüggő felhőpaplan felett repültünk. A tenger felett ismét felhőtlen volt az út. A svéd partoknál már újra megjelentek a felhők. Csodás táj felett siklottunk a leszálláshoz. A reptéren - a kifutópályát leszámítva - mindent hó borított. Szokásom, hogy lefényképezem a repülőgépet. Egy kedves utassal volt egy kis beszélgetésem: 
Ő: Első repülés? 
Én: Nem, az 58. és ez csak a Wizz Air 
Ő: Jaj, ne haragudjon, de olyan lelkesnek tűnik. 
Én: Az is vagyok. Most is csak kedvtelésből jöttem. 
Ő: Meddig marad? 
Én: Este megyek vissza Ryanairrel 
Ő: Tényleg élvezi. 

A helyi busszal mentem Nyköpingbe. Kedves, aranyos városka. Láttam sok szép házat, várat, ettem finom igazi svéd hamburgert. (nem ér nevetni). Mindent hó borított. Az utakat, a járdákat. Hókotrót, hómunkást, sószórót nem láttam. A hó ott természetes, minden gond nélkül együtt tudnak élni vele. Lehetne tanulni tőlük.

Visszamentem a reptérre. Itt ért a nap negatív meglepetése. Késik a gépünk. Közben a reptéren szakadt a hó. Elég sokat késett a gép. Zsófi üzente, hogy hamarosan leszáll, én meg azt láttam, hogy még takarítják a kifutót és az előteret. Utóbbit kis hólapáttal, a hordozható lépcsőt seprűvel. Végre leszállt a gép. Beszálltunk. Mondta a kapitány, hogy jelenleg zárva van a reptér a szakadó hó miatt, de reggelre otthon leszünk. Nem fogadta túl nagy lelkesedés a szavait. Talán azért is mert angolul mondta, és az utasok nagy része magyar volt. (persze ha a Ryanair azt akarja, hogy együnk, igyunk, vegyünk valamit, akkor tudnak magyarul). Szerencsére alábbhagyott a hóesés és elindultunk. Előbb még kaptunk egy jégtelenítést is. Pont a hajtóműnél ültem, így jó láttam, ahogy a hajtómű beszívja a havat.  

hazaút: 2012.12.09. FR 8742 EI-DLS 11F 
felszállás 22:42 26-s pálya, leszállás 0:28 31R 

Sima eseménytelen út volt.

fényképek 

Játék a repülőtéren

A történet szeptember 11-én kezdődött. Találtam egy érdekes repülési lehetőséget. 11.20-kor irány Eindhoven Ryanairrel, érkezés kb 2 órával később, majd indulás haza 17.40-kor Wizz Airrel. Mindezt persze szigorúan fillérekért. 

Egy nagy dilemmával indult az utazás. Ha elindulok 7.00-7.10 körül, akkor tömegközlekedéssel kiérek Ferihegyre 9 után pár perccel. Ha elindulok autóval reggel 7.00-kor, akkor fél óra alatt kiérek a reptérre. Igaz, így csaknem 4 órám van ott, de mennyivel jobb és élvezetesebb a reptéren ülni, mint a HÉV-en, buszon. 

Zsófi kivitt a reptérre. Sétáltam egy kicsit, majd bementem a tranzitba. Közben Zsófi beért és küldött egy sms-t miszerint a Ryanair gépei reggel 1-1,5 órás késéssel indultak. Hurrá! Mivel hosszú reptéri tartózkodásra készültem nálam volt Zsófi régi telefonja, amin van néhány jó játék. Jól éreztem magam. 11.20 helyett 12.40-re volt kiírva a gép indulása. Kisétáltam a hírhedt sörsátorba. Jobb ha nem is írok róla többet. Szégyen, gyalázat.

odaút: 2012.12.05. FR 6074 EI-DWC 2F 
felszállás 13:05 31L, leszállás 14:50 22-s pálya

Sima, eseménytelen út volt. A felhők fölött ragyogó napsütésben. Leszállás után besétáltam a terminálba, ettem egy szendvicset, ittam egy kávét és egy üdítőt, majd becsekkoltam. Anyu Zsoltja egy fajta csokit szeret. Ezt azonban sehol sem lehet kapni. Az íze olyan, hogy mindenki más kiköpi. Arra kaptam utasítást, hogy "raboljam ki" a duty free készletét. 20 doboz volt én elhoztam mind. 

hazaút: 2012.12.05. W6 2274 HA-LPE 3F
felszállás 18:00 22-s pálya, leszállás 19:45 31R 

Az esti repülésnek is meg van a maga szépsége. A felhőtakarón átsejlenek az alattuk lévő városok fényei. Tiszta időben a látvány nagyon szép. Megérkezéskor Zsófi várt a reptéren. Nagyon furcsa volt, hogy vár rám valaki. Legtöbbször együtt repülünk, ilyenkor nem vár senki ránk. Ha egyedül megyek, akkor általában nálam az autó. Jó kis nap volt.

fényképek