Egy kis pizza reggelire

Odaút: 2012.05.20., FR8411, EI-DHX 6A  
Felszállás 6:15 31L, leszállás 7:30 28-s pálya

Hajnali 2:30-kor ébresztett a telefon. 3 után egy kicsivel elindultunk. A szokott parkolóban letettük az autót, majd irány T2. Elsőként értünk be a Sky Courtba. A duty freet, a kávézót és egy szendvicsest kivéve minden zárva volt. Nem értem, hogy miért reggel 6-kor nyitnak, amikor addigra 4-5 gép már el is repül. Május 30-tól bezár T1, így további 5-6 gép fog reggel indulni. Kb. 1.500 potencionális vásárló nem érdekli a boltosokat. Na mindegy, nem akarok okoska lenni.

A Ryanairnél megszokott módon a betonon várakoztunk egy kicsit. Beszálltunk a gépbe, majd egy szép eseménymentes repüléssel eljutottunk Bergamoba. Útközben kereszteztünk egy Lufthansa B747-s útját, de ők legalább 3000 lábbal - 1.000 méterrel - fölöttünk voltak. A meteorológia 80% eséllyel esőt jelzett. Tévedtek. Megvettük a napijegyet, felmentünk a Citta Altába. Megkerestük a kedvenc pékségünket, ahol friss, ollóval vágott, négyszögletes pizzát adnak. Még üresek voltak a polcok, de pár perccel később már minden volt. Megnéztem a blokkot. 1-1 szelet pizza 40-45 dkg. Nem csoda, hogy jó laktunk, mint a duda. 

Siklóval felmentünk az általam csak legfelsőbb városnak hívott részbe, lesétáltunk. Még egyszer végig mentünk a felső városon, lementünk a másik siklóval. Felszálltunk a buszra és kimentünk a reptérre. Ittunk egy cappuccinót és hazarepültünk. 

Igazuk lett a végén a meteorológusoknak. Amíg vártunk, hogy beszállhassunk a gépbe, elkezdett szemerkélni az eső. 

Az út meglehetősen döcögős volt. Szinte mindvégig bekapcsolt övvel kellett ülni. A turbulenciák miatt nem adtak forró italokat. A parfümös kocsit sem tolták végig, mert a kapitány a személyzetet is leültette. Valamiért csak 9.000 méter magasra emelkedtünk, a máskor megszokott 10-11.000 méter helyett. Kb. 12 órával a reggeli indulás után értünk haza. Éljenek az olcsó repjegyek! :))

hazaút: 2012.05.20., W6 2334, HA-LPI 4F 
Felszállás 13:13 28-s pálya, leszállás 14:20 13R. 

Oda-vissza keresztül repültünk Budapest felett és ha minden igaz még Bakonybélt is láttuk! :)

fényképek 

Brüsszel


Odaút: 2012.04.17. W6 2281, HA-LPD 3A 
Felszállás 6:15 31L, leszállás 7:55 25-s pálya

Korábban az autót mindig a fapados parkolóban hagytuk. Most gondoltam egy nagyot és a reptéren álltam be a hosszútávú parkolóba. Elvileg egy kicsit drágább, de nem kell várni sehol, nem kell még külön utazni a parkoló és a reptér között. Budapest felett kettős felhőzet volt. Hamar beértünk a két felhőréteg közé. Nekem nagyon tetszik a két felhőréteg közötti repülés. A legszebb mégis a felhők felett. Most is olyan volt, mintha egy hatalmas paplan felett lennénk. 

Leszállás után siettünk, mert 8.30-s brüsszeli buszra volt jegyünk. Nagyon okos ötlet volt megvenni előre a neten a jegyet, mert így nem kellett sorban állnunk a pénztárnál. Teljesen tele volt a busz. 1 óra alatt értünk Brüsszelbe. Vettünk 1 napos metrójegyet és elmentünk azokba az áruházakba, amiket már előre kinéztünk. 

A korábbi külföldi útjaimon látott metrók mind sokkal-sokkal jobbak voltak, mint a budapesti metrók. Nos a brüsszeli lepukkantabb a budapesti metróknál (EU főváros!?) Alig találni térképet, nem tudni melyik vonal, honnan hová megy. Azért sikerült megtalálni a célállomásokat.

Természetesen nem hagyhattuk ki a Grand Place-t és környékét. 2007. őszén már jártunk itt. Semmit sem változott, ugyanolyan szép minden. Vettünk csokit, ettünk csokis-epres gofrit, megnéztük a Manneken Pis-t. Sétáltunk, beszélgettünk. Teljesen véletlen megtaláltuk azt az utcát, ahol a sexshopok voltak. 

Amikor fix időpontra szól a buszjegyünk, nem szeretem kicentizni az érkezést. Pont akkor értünk a buszhoz, amikor az előző indult. Megkérdeztük a sofőrt, hogy elvisz-e. Természetesen elvitt. Na ja, alig voltak a buszon. 40 perc alatt értünk a reptérre. 

hazaút: 2012.04.17. W6 2284, HA-LPE, 3A 
felszállás 17:38, 25-ös pálya, leszállás 19:19 31L

A charleroi reptér földi kiszolgálói nem álltak a helyzet magaslatán. Amint kiszállt az utolsó érkező utas, rögtön engedtek minket beszállni. Csak a stuvik nem voltak készek a géppel. Így állhattunk egy kicsit a lépcsőn, miközben esett az eső és fújt a szél. A budapesti leszállás után senkire sem kellett várnunk, mentünk az autóhoz és jöttünk haza. Jó kis nap volt.

fényképek 

Hala Madrid


odaút: 2012.04.06. FR 8367, EI-ENO 7A 
Felszállás 17.36 31L, leszállás 20:31 33R 

Real Madrid meccsbelépő
Nagyon szerettem volna egyszer eljutni egy Real Madrid mérkőzésre. Amikor megvettük a repülőjegyet csak annyit tudtunk, hogy azon a hétvégén lesz a mérkőzés. Reméltem, hogy szombaton vagy vasárnap. Első körben szerencsénk volt, mert vasárnapra tűzték ki a meccset. Már csak jegyet kellett rá venni. Na az amit nem lehet közvetlen. Csak spanyol bank által kiállított bankkártyát fogad el a rendszerük. Maradt a telefonos ügyfélszolgálat. Szerencsére Zsófinak van spanyolul beszélő kollégája. Ő segített. Csak egy sms-t kaptam a kártyaterhelésről, Maga a vásárlás a jegyértékesítési szabályok miatt csak 2 nappal az utazás előtt volt. Szóval izgalom az volt bőven. Annyit mondtak a vásárláskor a stadion egy meghatározott pontján van egy terminál, amibe be kell dugni azt a kártyát, amivel foglaltuk.

Péntek
Kivételesen nem reggel 6-kor indultunk, nem is szombat volt, hanem egy sima munkanap. Én anyuékkal mentem a reptérre, Zsófi a munkahelyéről jött egyedül. Büszke vagyok rá, mert ezen az úton még sohasem ment és a GPS-t sem használt. Túlestünk a securityn, megvettük a parfümöt az én kis vezetőzsenimnek. Ettünk valami kicsit, de drágát. Elsétáltunk a kapuhoz, ahol már folyt a beszállítás. 

Ferihegyen a Ryanair kedvéért kialakítottak a betonon korlátokból egy kordon-folyosót. Kisétáltunk a géphez, majd kb 20 percet vártunk a csepergő esőben. Kifejezetten "ügyfélbarát" rendszer. Ezt tudja a Ryanair és a BUD együtt. Mindig szeretek a betonon sétálni, de ez az új rendszer nem túl jó.

Azt már olvastam, hogy a Madridban a T1-ről sokat kell gyalogolni a metróig, dehogy ennyit, azt nem gondoltam. Legalább 15 percig megállás nélkül, sok-sok mozgójárdázással. Megvettük a metrójegyet, majd elmentünk a hotelbe. Elég késő volt, így lefeküdtünk aludni.  

Szombat 
Nem keltünk túl korán. Nem fizettünk be reggelire, így elindultunk reggeliző helyet keresni. Azt nem találtunk. "Valahogy" a Bernabeu stadionhoz kerültünk. Találtunk egy reggelizőhelyet. Ettünk. Bementünk a Real Madrid shopjába és vásárolgattunk egy kicsit. Kabátokat, sálakat. Megtaláltuk a jegy átvételéhez szükséges terminált, lehúztuk a kártyát. Először nem történt semmi, csak írta, hogy "... por favor", majd megjelent valami spanyol felirat és mellette a "01...04". Akkor már elhittem, hogy valóban van 4 jegyünk a mérkőzésre!!! Kicsit nedves lett a szemem. Nagy álmom kapujában álltam.

Hazavittük a megvásárolt cuccokat, majd elindultunk Madridot felfedezni. Azt már tudtuk, hogy túl sok klasszikus turistacsalogató látni való nincs. Egy áruházat akartunk megkeresni. Az utcát megtaláltuk, az áruházat is, de ruhafélét nem árultak. Ebédeltünk egy elég lármás helyen, majd megnéztük az Atocha pályaudvar épületében kialakított pálmaházat. Elsétáltunk egy parkba. Szombaton sajnos felhős, borús időnk volt, ezért múzeum program következett. A Reina Sofia múzeumot néztük meg. Itt őrzik Picasso Guernica című képét, további sok-sok Picasso és Dali képet. Fáradtan értünk vissza. A közértben vettünk kaját, azt vacsoráztuk.

Vasárnap 
Reggel verőfényes napsütésre ébredtünk, sehol sem láttunk egyetlen felhőt sem. Megnéztük a Királyi Palotát, illetve a kiállításokat és gyönyörködtünk egy pávában. Visszamentünk a stadionhoz, vettünk egy CR7 pólót. Délután 2 körül már megjelentek a zászló, póló, sál árusok. Néhány Valencia szurkolót is láttunk már. Békésen fotózkodtak, segítőnek egy Real drukkert kértek meg. De szép lenne ugyanez egy Fradi – Újpest mérkőzés előtt.

A stadiontól gyalog indultunk a hotel felé. Ebédelni szerettünk volna, de nem volt nyitva semmi. Végül a hotel mellett találtunk egy éttermet és meguzsonnáztunk. 1/2 8 körül indultunk a meccsre. 

Hatalmas tömeg volt a stadion körül. Mindenki kedvesen, békésen készült a mérkőzésre. Túlestünk a beléptetésen. Leolvasták a jegyről a kódot és levették az üdítőről a kupakot. Ez volt az összes. Megkezdtük a mászást a legfelső emeletre. Felértünk. Kiderült, hogy a legutolsó, legfelső sorban leszünk. Ekkor egy picit eltörött a mécses. A stadion elvileg 80.400 fős. 20-25 perccel a kezdés előtt még a félház is nagy szám lett volna. 5 perccel a meccs előtt már 79.000 ember töltötte meg a stadiont. Felvételről, de Placido Domingo énekelte a Real Madrid himnuszát a Hala Madridot. Na ekkor törött el másodszor a mécses, a meghatódottságtól Zsófinak is eleredtek a könnyei.

Annyira izgultam a mérkőzésen, hogy képtelen voltam leülni. Végig álltam a 2*45 percet. Fantasztikus volt a hangulat. Mindenki énekelt, tapsolt, dobolt. Valahányszor valami jót csinált a CSAPAT, akkor megtapsolták. Az ellenfelet csak akkor szidták, amikor látványosan húzták az időt. Persze volt 3-4 meg nem adott 11-es, 4-5 Valencia játékost is ki kellett volna állítani, de ez azt hiszem természetes. Sajnos 0-0 lett az eredmény, de ennek ellenére is hatalmas élmény volt. Azon már meg sem lepődtem, hogy itt nem voltak elválasztva a vendég szurkolók a hazai drukkerektől. Minek? Mindenki jó focit akart látni. Kisgyerekek, családok, idősek, csajok. Minden korosztály és mindkét nem tömegével volt jelen. Hazasétáltunk. Anyu két dolgot nem szeret. A tömeget és a focit. De ezt az estét nagyon élvezte.

Hétfő 
Már láttuk Madrid minden nevezetességét, így csak sétálgattunk, különböző parkokban sétáltunk, napoztunk. Egyszerűen csak jól éreztük magunkat. Arról nem is írtam, hogy Madridban mindenhova metróval mentünk. 12 vonal van és szinte mindegyiken ültünk. Este 6 körül indultunk a reptérre. A már jól ismert hosszú séta után értünk a terminálra. Túlestünk a formaságokon, majd újra sokat kellett sétálni a beszállókapuig. Késett a gép, sokat kellett sorban állnunk. 

hazaút: 2012.04.09. FR 8368, EI-EFB 7A 
Felszállás 21.43 15L. leszállás 0:23

Láttuk Barcelonát, felismertem azt a kis teret, ahol laktunk. Láttuk Velencét is és sok más települést, de azokat nem ismertem fel. Egy kis séta a betonon, majd autózás haza. 1.30-ra értünk haza, 5-kor szólt az ébresztő. :)))

fényképek