"Bőing" - busz - busz - légibusz

Ilyen, amikor két nem normális elmegy egy kis vasárnapi kirándulásra.Tegnap este 9 körül jöttek haza anyuék. Kivittük az autójukat, adtunk nekik két puszit és siettünk haza, mert ma reggel 3-kor szólt az ébresztő. Gyors fürdés, autózás Ferihegyre. Séta a betonon a hajnali hidegben. 

odaút: 2012.09.09. FR 8411EI-EBK 1A 
Felszállás 6:16 31L, leszállás 7:23 28-s pálya

Még soha életünkben nem ültünk kiemelt helyen. Mivel a kettőnk jegye az odaútra csak 208,- Ft volt, ezért bátran hozzávettem a foglalt széket az első sorba. Hatalmas lábtér, full kényelem. A ferihegyi check in pult monitora szerint 160 utasnak kellett volna a gépen lenni. Elcsíptem egy fél mondatot a gépen, miszerint 40(!) utas nem jelent meg. Elnézve a gép telítettségét, ez sajnos igaz lehetett. Volt egy kis izgalom az úton, mert az egyik olasz utas elájult. Szerencsére hamar magához tért, így nem kellett leszállni. Volt egy orvos is a gépen, de csak ott állt mellette és nézte. Bergamoban orvosok jöttek a fedélzetre, de az utas mindenféle segítség nélkül, a saját lábán szállt le. Szegény főstuvi nagyon a lelkére vette az esetet.

22 perc elég volt arra, hogy buszra szálljunk, menjünk 200 métert, meglátogassuk a mellékhelyiséget, megvegyük a Bergamo - Milánó buszjegyet. 3/4 óra alatt értünk Milánóba. Sétáltunk kb 30 métert, felszálltunk a Malpensára menő buszra. 

Megnéztük az ottani T2-t. Az az Easyjet terminálja, átmentünk a T1-re. Láttunk sok nagy gépet (B767, B777, A330, A340). Jó alaposan körbejártuk az összes boltot, ittunk kávét, ettünk szendvicset és jöttünk haza.

hazaút: 2012.09.09. W6 2334 HA-LPI 29A
felszállás:13:17 35R, leszállás 14:27 31R pálya

fényképek 

5*-os 5. házassági évforduló


odaút: 2012.08.24. W6 2467 HA-LPI 3A 
felszállás 16:22 31L, leszállás 17:14 08-s pálya 

Modlin egy igazi fapados reptér. Semmi nincs benne. Megvártuk, míg jött a varsói transzfer busz. Kb. 1 órás buszozás után értünk Varsó központi pályaudvara mellé. Azonnal kiszúrtuk a szállodánkat. Mondjuk nem nehéz észrevenni egy 40 emelet magas épületet Marriott felirattal a tetején. 

Gyerekkoromban 4 dolog jelentette a gazdagságot nekem:

  • Sárga felfújható gumicsónak. Ma már bárhol kapható elfogadható áron.
  • Bárpult a szobában.Nem lettem nagy alkoholfogyasztó, így ez sem izgat.
  • Eljutni a Kanári szigetekre. Megtörtén.
  • Eljutni egy 5*-os hotelbe. 10 perc séta választott el tőle.

Kicsit tartottam tőle, hogy a hosszúnadrág ing nem lesz elég elegáns egy 5*-os hotelhez. Becsekkoltunk. Megkaptuk a szobánk kulcsát (kártya) 2925-ös szoba. 29. emelet! Még soha életemben nem voltam ilyen magas lakóépületben. A szoba nagyon szép volt, a fürdőszoba is. A látvány egyszerűen elképesztő.Késő volt, fáradtak is voltunk. 

Szemben velünk volt egy pláza. Átmentünk oda. Találtunk is egy szimpatikusnak tűnő éttermet. Megnéztük az étel árait. 30-50 pénz volt egy adag. Nagyon drágának találtuk, úgy gondoltuk, hogy akkor irány a McDonald's. Egy Big Mac 10 pénz. Na itt jöttünk rá, hogy ha mi külföldön vagyunk, akkor mindent EUR-ban fizetünk, EUR-ban számolunk, de itt PZL van, ami negyede az EUR-nak. Visszamentünk a drágának titulált étterembe. Zsófi lazacot  evett, én a lengyelek egyik nemzeti ételét. Sült kacsát, céklával, krumplival. Finom volt.

Visszatértünk a szobánkba és birtokba vettük a nagy, puha meleg ágyat.Szombat reggel nem volt túl barátságos az idő. Esett az eső, 11 körül indultunk el. Jó nagyot sétáltunk. Elmentünk az óvárosi részre. Az ebéd a lengyelek másik nemzeti eledele - pirog - volt. 

Késő délután visszamentünk a hotelbe, aludtunk 1,5 - 2 órát. Annyira nagy és puha volt az ágy. Megnéztük a szálloda 40. emeletén lévő éttermét. Inkább bár volt, mint étterem. Hangosan szólt a zene. Átmentünk a Vapianoba vacsorázni. 

Vasárnap csúnyán kiszúrt velünk az időjárás. Délig kellett elhagyni a szobát. Megvártuk a határidőt, mert esett. Átmentünk a szemben lévő plázába, nézelődtünk, ettünk fagyit. 1/2 3 körül visszamentünk a bőröndökért, majd átsétáltunk a másik hotelbe. Mire odaértünk, már szakadt rólam a víz. Lefürödtem, majd folytattuk Varsó felfedezését. Egy mekiben vacsoráztunk. Hétfőn se volt túl jó az idő. Még tudtunk egy kicsit sétálni, ettünk finom pirogot. Délután 3-kor indult a transzferbusz. 

hazaút: 2012.08.27. W6 2648 HA-LPE 3A
felszállás 18:07 26-s pálya, leszállás 18:57 31R pálya

Nagyon jó hétvége volt. Vissza fogunk menni, csak akkorra kell egy jó indok. Az 5 éves házassági évforduló már nem jó indoknak. :))

De miért is kellett szállodát váltani. Amikor megvettem a repjegyet, akkor kerestem szállodát. Akkor találtam a Mariottot. Lemondhatatlan módon foglaltam, mert úgy nagyon olcsó volt. Időközben a Wizz Air megváltoztatta a menetrendet. Egy nappal tovább "kellett" maradni. Az eredeti szállásfoglalást már nem lehetett módosítani, még egy éjszaka aranyáras lett volna. Így kerestem egy másik olcsó 5*-os szállodát. 

fényképek 

Zakynthos


Hazajöttünk az eddigi talán legjobb nyaralásunkról. Egyszerűen minden tökéletes volt. A görög emberek tényleg elbűvölőek, a természet csodálatos. Még fel sem fogtuk azt a sok szépet és jót, ami ott történt velünk

odaút: 2012.07.07. W6 2455 HA-LPF 3F  
felszállás: 17:25 13L pályáról, leszállás 19:25 16-os pálya.

Szombat 
Sima, szép repülés. Útközben láttuk Korfut. Átvettük az autót. Egy Nissan Micrát kaptunk. Rendesen tette a dolgát az 1 hét alatt. A szállásunk normális volt. Este sétáltunk egy kellemeset Laganasban. Nagyon nyüzsis hely, de a szállásunk kellő távolságban volt a lármás résztől. 

Vasárnap
Megkezdtük a sziget felfedezését. Először a fővárost néztük meg, majd ittunk egy finom frappét, miközben a lábunk alatt elterülő várost néztük. Utána Askos-i parkot néztük meg. Itt szabadon mászkálnak az őzek, és a pávák, de etettem mosómedvét is. Este a tengerparton lévő étteremben vacsoráztunk.

Hétfő 
Keribe vezetett az utunk. Megnéztük a világ legnagyobb görög zászlóját. A rúd 50 méter magas, alul 100 cm, felül 25 cm átmérőjű. 12 mm vastag, súlya 6,5 tonna. A zászló maga 18,1*36,9 méter, azaz 670 m2. A súlya 80kg. Döbbenetes látvány alatta állni. 

Egy hangulatos étteremben, közvetlen a szakadék szélén frappéztunk. Utána felkerestünk egy barlangot. Szóval nyáron 40 fokban nem túl pihentető hegyet mászni. Megpróbáltunk megnézni egy női kolostort. Hát ezek az anyácák nem túl vendégszeretőek. Érdeklődök nem mehetnek be, csak a templom rész van nyitva az imádkozóknak és az sem egész nap.

Megnéztük a híres hajóroncsot felülről. Hazamentünk, ettünk valamit, majd kitaláltuk, hogy megnézzük a naplementét. Ismét Keribe mentünk. Nem voltunk egyedül. 

Kedd 
Ismét a fővárosba mentünk és megnéztük a vár-romot. Utána a híres kék barlangokat néztük meg. Szépek, kékek. Kis hajóval mentünk, így több barlangba is be tudtunk menni. 

Szerda
Egész napos strandolás volt a program. Laganas strandja egyszerűen lenyűgöző. Lassan mélyül, a víz meleg és tiszta. A strandon a kiszolgálás tökéletes. Lehet kapni gyümölcssalátát, járkálnak thai masszőr lányok. 

Csütörtök 
Porto Vromiból mentünk a hajóroncshoz. Szerencsénkre már alig voltak ott, így zsúfoltság nélkül élvezhettük a csodálatos látványt és az itt kissé hideg vizet. Oda és visszafelé is megnéztünk néhány újabb kék barlangot. Még odafelé mentünk az autóval, amikor már azon gondolkodtam, hogy fogunk visszamenni. Olyan meredek volt az út, hogy visszafelé néhol csak 1. sebességben tudtunk jönni.

Péntek  
Megismételtük a szerdai napot. 

Szombat  
A hazaút napja. Délután 1-re még befizettünk egy 1 órás teknős néző túrára. Láttunk sok édes, aranyos teknőst. Az autót a reptéren kellett hagyni, kulccsal a lábtörlő alatt. 

hazaút: 2012.07.14. W6 2456 HA-LWF 3A 
felszállás: 20:45 16-os pálya, leszállás 21:14 31R

Sima, szép repülés, az eddig átélt legsimább leszállással. Kinyílt a repülő ajtaja és megcsapott a 11 fokos hideg. Brrrrrrrr

fényképek 

Búcsú Bergamótól


odaút: 2012.06.17. W6 2333 HA-LPJ 6A 
felszállás 11:12 13L, leszállás 12:25 28-s pálya

Nagyon sajnálom, hogy a Wizz Air Bergamo helyett Malpensa-ra repül majd. A vasárnap 1 napos repülés keretében búcsúztam a várostól. Jött velem anyu is és a barátnője is. A programban nem volt semmi különleges. Legfelső város, felső város, arborétum, fagyi, pizza, sétálás. Nagyon tetszett anyuéknak a város. Nekem is, kénytelen leszek majd Ryanairrel visszamenni. 

hazaút: 2012.06.17. W6 2335 HA-PDL 6A 
felszállás 22:49 28-s pálya, leszállás 0:00 13R

fényképek

Bergamo


odaút: 2012.06.08. W6 2333 HA-LWF 3A  
felszállás 11:08 31L, leszállás 12:25 28-s pálya 

Eredetileg sima 1 napos túrának indult. Később csatlakozott hozzám egy baráti pár. Kedd este hívtak. Ahogy kimondta a telefonom a hívó nevét, az volt az első gondolatom, hogy csak nehogy betegek legyenek. Lebetegedtek. Reménykedtünk az utolsó pillanatig. Sajnos nem gyógyultak meg. Egyedül mentem. A bergamoi időjárás is meggyászolta őket. Délután 1/2 4-ig esett. 

Sajnos a kedvenc pékségem is bezárt. Csak annyi van az ajtóra írva, hogy "chiuso lutto". A gugli fordító szerint "zárt gyász". :(( 

Két helyen ettem pizzát. Az egyik jó volt a másik nem. Ettem finom fagyit is. 

hazaút: 2012.06.08. W6 2335 HA-LWJ 6A 
felszállás 22:05 28-s pálya, leszállás 23:05 13R pálya

Visszaúton felszállás után meglehetősen zötykölődős volt az út. Még égett az övek becsatolását jelző lámpa, amikor valamelyik utas megnyomta a nővérhívót. A stuvi odament, de kiderült, hogy az utas csak az olvasólámpa gombját kereste. Közben a vezető légiutas-kísérő magyarázott, hogy még ég az övek becsatolását jelző lámpa, így csak a személyzet állhat fel. Ekkor megszólalt a kapitány és csak ennyit mondott: "cabin crew csüccs!" :))
Sikerült látnom három hülye utast. 
Budapesti szőke nő: 10 órakor kényelmesen, ráérősen odasétált a Wizz Air 11 órakor Bergamoba induló gépének a pultjához. Mutogatta a beszállókártyáját. A checkin agent átirányította a szomszéd kapuhoz. A hölgynek ugyanis a 10.10-kor Párizs Beauvaisra induló Rynair gépre volt jegye. Csakhogy ott már a beszállás 20 perce véget ért. Először nem is akarták felengedni, de megkönyörültek rajta. Futhatott a gépig. Most jött "jól", hogy a Ryanair gépei jó messzire állnak.

Bergamoi magyar utas: Szépen alakult a sor a beszállókapunál. Megjött a checkin agent. A hölgy felpattant, mindenkit félrelökött, letépte a kordont is, mert ő "már egy órája itt vagyok". (Az nem derült ki, hogy 13 órától, vagy csak 1 órával korábban érkezett). A pultos fiú jól kezelte a helyzetet. A hátát mutatta neki, és a PB-s utasokkal foglalkozott. Lementem a buszba. A sofőr csak a PB-s utasokat engedte felszállni az első ajtónál. A hölgy ott is megpróbálta kikerülni. Nem sikerült. 

Mindent el kell olvasni: Még 1,5 óra volt a gép indulásáig, amikor egy olasz nő elkezdett veszekedni a pultos kislánnyal, hogy miért zárták be a beszállókaput 1,5 órával az indulás előtt. Néhány heves kézmozdulat, magyarázkodás, majd mosoly. Megnéztem mi volt a pult feletti monitoron. Felső sor Ryanair és a célállomás neve, alatta jó nagy betűkkel CLOSED, majd alatta egészen kicsi betűkkel "next flight", majd valamivel nagyobb betűkkel 21:55 Budapest. A reklamáló nem látta a Ryanair feliratot és azt hitte a budapesti beszállás zárt be. Ami elég furcsa is lett volna 1,5 órával az indulás előtt.