Már megint Brüsszel

odaút: 2012.09.17. W6 2281HA-LPI 4F 
felszállás 6:01 31L, leszállás 7:43 25-s pálya

Anyunak annyira tetszett a május végi 1 napos brüsszeli út, hogy kitalálta, ismételjük meg, de vigyük el a Zsoltot is. Lefoglaltuk a jegyet, megbeszéltük, hogy vasárnap este kijönnek, itt alszanak és reggel indulunk.

Kitalálták, hogy jön egy régi ismerősük is, aki még soha nem ült repülőn. Nem aludtak itt, de hogy Zsófinak ne kelljen hajnalban kelnie, megígérték, hogy 3.30-ra értem jönnek. 8 percet késtek, majd kiderült, hogy porzik az autó tankja. Tankolni is kellett.

Pontos felszállás, láttuk a Duna-kanyart, Győrt, a Fertő tavat, Bécset, utána már felhős volt az ég. Sima leszállás. Megvettük a buszjegyet, bebuszoztunk Brüsszelbe, megnéztük a Belga Parlamentet, a Királyi Palotát, a St. Michael and St.Gudula katedrálist. Utána Don Quijote és Bartók Béla szobrát. Megkerestük a Pisilő Kisfiú és a Pisilő Kislány szobrait, ettünk belgacsokis waffelt, majd egy étteremben ebédeltünk. 2 körül indultunk a buszhoz, majd haza.

hazaút: 2012.09.17. W6 2284 HA-LPD 30F 
felszállás: 17:39 25-s pálya, leszállás: 19:13 13R

Talán ez volt a legsimább leszállás. Nem éreztem, mikor ért földet a gép, csak láttam a működő féklapokat és hallottam a sugárféket. Szép nap volt, csak Zsófi hiányzott nagyon.

fényképek 

"Bőing" - busz - busz - légibusz

Ilyen, amikor két nem normális elmegy egy kis vasárnapi kirándulásra.Tegnap este 9 körül jöttek haza anyuék. Kivittük az autójukat, adtunk nekik két puszit és siettünk haza, mert ma reggel 3-kor szólt az ébresztő. Gyors fürdés, autózás Ferihegyre. Séta a betonon a hajnali hidegben. 

odaút: 2012.09.09. FR 8411EI-EBK 1A 
Felszállás 6:16 31L, leszállás 7:23 28-s pálya

Még soha életünkben nem ültünk kiemelt helyen. Mivel a kettőnk jegye az odaútra csak 208,- Ft volt, ezért bátran hozzávettem a foglalt széket az első sorba. Hatalmas lábtér, full kényelem. A ferihegyi check in pult monitora szerint 160 utasnak kellett volna a gépen lenni. Elcsíptem egy fél mondatot a gépen, miszerint 40(!) utas nem jelent meg. Elnézve a gép telítettségét, ez sajnos igaz lehetett. Volt egy kis izgalom az úton, mert az egyik olasz utas elájult. Szerencsére hamar magához tért, így nem kellett leszállni. Volt egy orvos is a gépen, de csak ott állt mellette és nézte. Bergamoban orvosok jöttek a fedélzetre, de az utas mindenféle segítség nélkül, a saját lábán szállt le. Szegény főstuvi nagyon a lelkére vette az esetet.

22 perc elég volt arra, hogy buszra szálljunk, menjünk 200 métert, meglátogassuk a mellékhelyiséget, megvegyük a Bergamo - Milánó buszjegyet. 3/4 óra alatt értünk Milánóba. Sétáltunk kb 30 métert, felszálltunk a Malpensára menő buszra. 

Megnéztük az ottani T2-t. Az az Easyjet terminálja, átmentünk a T1-re. Láttunk sok nagy gépet (B767, B777, A330, A340). Jó alaposan körbejártuk az összes boltot, ittunk kávét, ettünk szendvicset és jöttünk haza.

hazaút: 2012.09.09. W6 2334 HA-LPI 29A
felszállás:13:17 35R, leszállás 14:27 31R pálya

fényképek 

5*-os 5. házassági évforduló


odaút: 2012.08.24. W6 2467 HA-LPI 3A 
felszállás 16:22 31L, leszállás 17:14 08-s pálya 

Modlin egy igazi fapados reptér. Semmi nincs benne. Megvártuk, míg jött a varsói transzfer busz. Kb. 1 órás buszozás után értünk Varsó központi pályaudvara mellé. Azonnal kiszúrtuk a szállodánkat. Mondjuk nem nehéz észrevenni egy 40 emelet magas épületet Marriott felirattal a tetején. 

Gyerekkoromban 4 dolog jelentette a gazdagságot nekem:

  • Sárga felfújható gumicsónak. Ma már bárhol kapható elfogadható áron.
  • Bárpult a szobában.Nem lettem nagy alkoholfogyasztó, így ez sem izgat.
  • Eljutni a Kanári szigetekre. Megtörtén.
  • Eljutni egy 5*-os hotelbe. 10 perc séta választott el tőle.

Kicsit tartottam tőle, hogy a hosszúnadrág ing nem lesz elég elegáns egy 5*-os hotelhez. Becsekkoltunk. Megkaptuk a szobánk kulcsát (kártya) 2925-ös szoba. 29. emelet! Még soha életemben nem voltam ilyen magas lakóépületben. A szoba nagyon szép volt, a fürdőszoba is. A látvány egyszerűen elképesztő.Késő volt, fáradtak is voltunk. 

Szemben velünk volt egy pláza. Átmentünk oda. Találtunk is egy szimpatikusnak tűnő éttermet. Megnéztük az étel árait. 30-50 pénz volt egy adag. Nagyon drágának találtuk, úgy gondoltuk, hogy akkor irány a McDonald's. Egy Big Mac 10 pénz. Na itt jöttünk rá, hogy ha mi külföldön vagyunk, akkor mindent EUR-ban fizetünk, EUR-ban számolunk, de itt PZL van, ami negyede az EUR-nak. Visszamentünk a drágának titulált étterembe. Zsófi lazacot  evett, én a lengyelek egyik nemzeti ételét. Sült kacsát, céklával, krumplival. Finom volt.

Visszatértünk a szobánkba és birtokba vettük a nagy, puha meleg ágyat.Szombat reggel nem volt túl barátságos az idő. Esett az eső, 11 körül indultunk el. Jó nagyot sétáltunk. Elmentünk az óvárosi részre. Az ebéd a lengyelek másik nemzeti eledele - pirog - volt. 

Késő délután visszamentünk a hotelbe, aludtunk 1,5 - 2 órát. Annyira nagy és puha volt az ágy. Megnéztük a szálloda 40. emeletén lévő éttermét. Inkább bár volt, mint étterem. Hangosan szólt a zene. Átmentünk a Vapianoba vacsorázni. 

Vasárnap csúnyán kiszúrt velünk az időjárás. Délig kellett elhagyni a szobát. Megvártuk a határidőt, mert esett. Átmentünk a szemben lévő plázába, nézelődtünk, ettünk fagyit. 1/2 3 körül visszamentünk a bőröndökért, majd átsétáltunk a másik hotelbe. Mire odaértünk, már szakadt rólam a víz. Lefürödtem, majd folytattuk Varsó felfedezését. Egy mekiben vacsoráztunk. Hétfőn se volt túl jó az idő. Még tudtunk egy kicsit sétálni, ettünk finom pirogot. Délután 3-kor indult a transzferbusz. 

hazaút: 2012.08.27. W6 2648 HA-LPE 3A
felszállás 18:07 26-s pálya, leszállás 18:57 31R pálya

Nagyon jó hétvége volt. Vissza fogunk menni, csak akkorra kell egy jó indok. Az 5 éves házassági évforduló már nem jó indoknak. :))

De miért is kellett szállodát váltani. Amikor megvettem a repjegyet, akkor kerestem szállodát. Akkor találtam a Mariottot. Lemondhatatlan módon foglaltam, mert úgy nagyon olcsó volt. Időközben a Wizz Air megváltoztatta a menetrendet. Egy nappal tovább "kellett" maradni. Az eredeti szállásfoglalást már nem lehetett módosítani, még egy éjszaka aranyáras lett volna. Így kerestem egy másik olcsó 5*-os szállodát. 

fényképek 

Zakynthos


Hazajöttünk az eddigi talán legjobb nyaralásunkról. Egyszerűen minden tökéletes volt. A görög emberek tényleg elbűvölőek, a természet csodálatos. Még fel sem fogtuk azt a sok szépet és jót, ami ott történt velünk

odaút: 2012.07.07. W6 2455 HA-LPF 3F  
felszállás: 17:25 13L pályáról, leszállás 19:25 16-os pálya.

Szombat 
Sima, szép repülés. Útközben láttuk Korfut. Átvettük az autót. Egy Nissan Micrát kaptunk. Rendesen tette a dolgát az 1 hét alatt. A szállásunk normális volt. Este sétáltunk egy kellemeset Laganasban. Nagyon nyüzsis hely, de a szállásunk kellő távolságban volt a lármás résztől. 

Vasárnap
Megkezdtük a sziget felfedezését. Először a fővárost néztük meg, majd ittunk egy finom frappét, miközben a lábunk alatt elterülő várost néztük. Utána Askos-i parkot néztük meg. Itt szabadon mászkálnak az őzek, és a pávák, de etettem mosómedvét is. Este a tengerparton lévő étteremben vacsoráztunk.

Hétfő 
Keribe vezetett az utunk. Megnéztük a világ legnagyobb görög zászlóját. A rúd 50 méter magas, alul 100 cm, felül 25 cm átmérőjű. 12 mm vastag, súlya 6,5 tonna. A zászló maga 18,1*36,9 méter, azaz 670 m2. A súlya 80kg. Döbbenetes látvány alatta állni. 

Egy hangulatos étteremben, közvetlen a szakadék szélén frappéztunk. Utána felkerestünk egy barlangot. Szóval nyáron 40 fokban nem túl pihentető hegyet mászni. Megpróbáltunk megnézni egy női kolostort. Hát ezek az anyácák nem túl vendégszeretőek. Érdeklődök nem mehetnek be, csak a templom rész van nyitva az imádkozóknak és az sem egész nap.

Megnéztük a híres hajóroncsot felülről. Hazamentünk, ettünk valamit, majd kitaláltuk, hogy megnézzük a naplementét. Ismét Keribe mentünk. Nem voltunk egyedül. 

Kedd 
Ismét a fővárosba mentünk és megnéztük a vár-romot. Utána a híres kék barlangokat néztük meg. Szépek, kékek. Kis hajóval mentünk, így több barlangba is be tudtunk menni. 

Szerda
Egész napos strandolás volt a program. Laganas strandja egyszerűen lenyűgöző. Lassan mélyül, a víz meleg és tiszta. A strandon a kiszolgálás tökéletes. Lehet kapni gyümölcssalátát, járkálnak thai masszőr lányok. 

Csütörtök 
Porto Vromiból mentünk a hajóroncshoz. Szerencsénkre már alig voltak ott, így zsúfoltság nélkül élvezhettük a csodálatos látványt és az itt kissé hideg vizet. Oda és visszafelé is megnéztünk néhány újabb kék barlangot. Még odafelé mentünk az autóval, amikor már azon gondolkodtam, hogy fogunk visszamenni. Olyan meredek volt az út, hogy visszafelé néhol csak 1. sebességben tudtunk jönni.

Péntek  
Megismételtük a szerdai napot. 

Szombat  
A hazaút napja. Délután 1-re még befizettünk egy 1 órás teknős néző túrára. Láttunk sok édes, aranyos teknőst. Az autót a reptéren kellett hagyni, kulccsal a lábtörlő alatt. 

hazaút: 2012.07.14. W6 2456 HA-LWF 3A 
felszállás: 20:45 16-os pálya, leszállás 21:14 31R

Sima, szép repülés, az eddig átélt legsimább leszállással. Kinyílt a repülő ajtaja és megcsapott a 11 fokos hideg. Brrrrrrrr

fényképek 

Búcsú Bergamótól


odaút: 2012.06.17. W6 2333 HA-LPJ 6A 
felszállás 11:12 13L, leszállás 12:25 28-s pálya

Nagyon sajnálom, hogy a Wizz Air Bergamo helyett Malpensa-ra repül majd. A vasárnap 1 napos repülés keretében búcsúztam a várostól. Jött velem anyu is és a barátnője is. A programban nem volt semmi különleges. Legfelső város, felső város, arborétum, fagyi, pizza, sétálás. Nagyon tetszett anyuéknak a város. Nekem is, kénytelen leszek majd Ryanairrel visszamenni. 

hazaút: 2012.06.17. W6 2335 HA-PDL 6A 
felszállás 22:49 28-s pálya, leszállás 0:00 13R

fényképek