Blitzschnell einkaufen in Dortmund

Imádok repülni, de túl sok volt már az 1 napos eindhoveni és brüsszeli út. Valami újat kerestem és találtam. Amikor meghallottam, hogy a Wizz Air Debrecenből repül Dortmundba, akkor támadt egy gondolatom. A gép csak nem egy Budapest-Dortmund-Debrecen-Dortmund-Budapest útvonalat repül? Mert ha azt, akkor az egy remek 1 napos lehetőség. 

A márciusi látogatáskor megtetszett Dortmund, így kihasználva a remek menetrendet, április elején lefoglaltuk a mai utat. Teljesen jól működött a logikám. Ugyanazzal a géppel, ugyanazzal a személyzettel jöttünk vissza.

odaút: 2013.06.07. W6 2291 HA-LPF 7F
felszállás 11:16 31L, leszállás 12:43 06-s pálya

Nagyon szép utunk volt Dortmundig, a leszállás előtt egy kicsit döcögött, de nem volt vészes. Mivel nagyon kevés időnk volt, a buszra várni kellett volna, elvettük a kezünket a szívünkről és taxival mentünk a városba. Egyébként csak kb 10 EUR-ral drágább, mint a busz. 

Rögtön a bevásárló utca felé vettük az irányt. Zsófi híres 5 EUR-s Madonna pólóiból most is befigyelt néhány (6 db). Utána jött a Karstadt és az én 10 EUR-s pólóimból is jött velünk néhány (7 db). Vettünk még egy rövidnadrágot is nekem.

Megéheztünk. Volt a sétáló utca közepén egy wurstos. Ha kérjük, akkor egy géppel felvágják a finom kolbászt. Közeledett a reptérre indulás időpontja, visszamentünk a vasútállomásra. Láttuk, hogy a reptéri busz pont bent áll, de nagyon sok az utas. Maradt a jól bevált taxizás. 

hazaút: 2013.06.07. W6 2292 HA-LPF 4F 
felszállás 18:33 06-s pálya, leszállás 20:02 31R

Fapados terminálok
Budapesten sajnos a Wizz Air is elkezdte használni a bádogterminált. Ez valami egetverően botrányosan sz.r. 2-300 méter séta a felülről zárt folyosóban, majd egy levegő és minden elemi szociális lehetőség (wc, pad, klíma) nélküli csarnokban kell állni és várni. Azt hittem ennél rosszabb már nincs. 

Dortmundban kitalálták az utasfőzőt. Amikor átmegyünk a beszállókártya és útlevél ellenőrzésen, akkor lemegyünk egy lépcsőházban, majd egy utasfolyosó szerű valamiben kell várni. Attól szép, hogy ez a folyosó a betonon van, a belmagassága talán 2 méter és az oldalfalai üvegből vannak. Igen, egy valódi üvegház, amit még a beton hője is melegít. Amikor kiengedtek az üvegházból a tűző napra, szinte fáztam. Na jó kicsit költői túlzás volt, de a betonon jól érezhetően alacsonyabb volt a hőmérséklet.Annyira megtetszett Dortmund és még annyi mindent nem láttunk, hogy még visszafogunk menni. Már meg is vettük a következő útra a jegyet. :)))

fényképek 

Repülős hétvége


odaút: 2013.05.19. W6 2403 HA-LPD 4A 
felszállás 6:09 31L, leszállás 7:50 26-s pálya

Mondhatnám, hogy sima eseménytelen út volt, de azért az hozzátartozik az igazsághoz, hogy a hétvége mindhárom repülésén többször is bekapcsoltatták útközben az öveket, mert az égi út tele volt kátyúval. Az idő remek volt, hol felhők felett, hol felhőmentes területek felett vezetett az út. 

Megérkeztünk Skavstára. Az 515-s busszal mentünk be Nyköpingbe. A program egy kis városnézésből és a Max-hez vezető 2*2 km-s sétából állt volna a terv szerint, ebben a sorrendben. Amikor megérkeztünk, a városka még teljesen kihalt volt. Zsófi mondta, hogy éhes. Nosza, cseréljük fel a programok sorrendjét. Kisétáltunk a Max-ig. Kb 1/4 10-re értünk oda. 10-kor nyitott. Annyit nem akartunk várni, ezért reggeliztünk a mekiben, majd visszasétáltunk a városközpontba. 

Megnéztük a sétálóutcát, a városházát, felmásztunk egy templomhoz. Andalogtunk egy patakparton, megnéztük a városi vízlépcsőt, leültünk egy padra. Szóval csupa kedves, romantikus dolgot csináltunk. A 13.10-s busszal visszamentünk a reptérre, átestünk az ellenőrzésen, bementünk a tranzitba.

Minden út előtt megnézem a meteorológiai előrejelzést, hogy megfelelő öltözetben menjünk. Még előző nap is elég furcsa előrejelzéseket láttunk. 13-15 fok esővel, 21-22 fok esővel. Ehhez képest 16-18 fok volt a különböző kijelzők alapján, sütött a nap, néha beborult, de nem esett. Amikor beértünk a tranzitba, az első utunk a wc-be vezetett. Kijövök és mit látok? Esik az eső! Megúsztuk. Sajnos teljesen feleslegesen vittem magammal a polár kabátom. Bőven elég lett volna a póló, pulóver kettős is.

lengyel út: 2013.05.19. W6 1502 HA-LWA 29F 
felszállás 15:57 26-s pálya, leszállás 17:17 11-s pálya

Most először repültünk olyan Wizz Air járattal, ami nem budapesti bázisú. Kíváncsi voltam, mennyire lesz más. Más volt. A stuvi hangja borzalmasan erős volt. A magyar lányok (fiúk) sokkal kedvesebb hangon szólnak a néphez. A magyar gépen elég szerény a fogyasztás. Itt nagyon sok ember vett enni, innivalót. Elkezdték kitolni hátulról a butik kiskocsit, de csak a 25. sorig jutottak, mert többen is vásároltak parfümöt. A rövid út miatt nem tudtak már végigmenni a gépen. A leszállás szép volt és tapsoltunk is. 

Kisétáltunk a reptérről és elindultunk a szállásra. Itt ért az újabb meglepetés. A Google Earth szerint a terminálból kijőve, pont velünk szemben van a szálloda, és így néz ki a reptér a szállodától nézve:

És így nézett ki valójában


Elfoglaltuk a szállást. Kicsit pihentünk, megvacsoráztunk, majd visszamentünk a reptérre (200 m), hogy felderítsük a helyet. Vettem még egy 0,5 literes jeges teát. Még is csak jobb az 5,95 zlotyis jeges tea, mint a 12 zlotyis, 0,2 literes almalé a 4*-os szállodában. :)) 

Fáradtak voltunk és 1/4 9 körül már ágyban is voltunk.Reggel kijelentkeztünk, átmentünk a reptérre, túlestünk a formaságokon, reggeliztünk, shoppingoltunk.

hazaút: 2013.05.20. W6 2468 HA-LPR 4F 
felszállás 8:15 11-s pálya, leszállás 9:09 31R

fényképek 

Brüsszel 1 napos (sokadik felvonás)

Két kollégának annyira tetszettek az 1 napos brüsszeli beszámolóim, hogy elkezdték rágni a fülem: vigyem el őket is. Nem kellett sokáig benzinnel locsolni a tüzet. :)

odaút: 2013.03.29. W6 2281 HA-LPF 3F 
felszállás 6:23 31L, leszállás 8:08 25-s pálya

Zsófi volt olyan tündér, hogy kivitt a reptérre reggel 4-re. Az odaút teljesen pontos, eseménytelen volt. Igaz néha döcögős volt az út. Akkor néztünk egy kicsit nagy szemekkel, amikor a pilóta bemondta, hogy Charleroiban +4 fok van. Szerencsére tudtuk, hogy nem számolhatunk budapesti kánikulával, na de akkor is.

Busszal mentünk Brüsszelbe. Kollégám izgult, hogy neki belga csokit kell venni. Szerencsére meg tudtam győzni, hogy erre nem biztosan a legjobb hely a pályaudvar.

A program a szokásos volt: Belga Parlament, park, Királyi Palota, székesegyház, Grand Place, pisilő kisfiú és pisilő kislány, éttermek utcája.

Bementünk egy csokiboltba, ahol az eladó kedvesen megkérdezte az egyik kollégámat, hogy milyen nyelven beszél. Ő elmondta, angol, német, olasz, francia. Mire a lány hozzátette, hogy ő még románul, oroszul, portugálul és brazilul tud. Igaz az utóbbi két nyelv az egy és ugyanaz. :))

Finomat ebédeltünk az éttermek utcájában. 12 EUR-ért adtak előételt/levest, főételt és bort. Kávéztunk is. Mindketten nagyon jól érezték magukat, és természetesen én is. Következő 1 napos célja ősszel Milánó, de egy nagyobb társasággal.

hazaút: 2013.04.29. W6 2284 HA-LWC 3F 
felszállás 17:36 25-s pálya, leszállás 19:08 31R

Einkaufen in Dortmund


Bevallom őszintén semmit sem tudtam Dortmundról, amikor megvettük a repülőjegyet. Természetesen, ahogy közeledett az utazás időpontja, úgy néztünk utána a lehetséges látnivalóknak. Kiderült, a legtöbb látványosság szabadtéri. Mivel az időjárás előrejelzés nem volt túl biztató, gondolatban lemondtunk mindenről. Zsófi, ha nagyvárosba megyünk, mindig megnézi az Esprit honlapját. Meglepően sok találatot dobott ki a gép, majd a térképnézetnél kiderült, hogy a legtöbb egy utcában van. Nosza rajta, legyen a dortmundi út egy nagy bevásárló út. 

odaút: 2013.03.16. W6 2292 HA-LPJ 4F 
felszállás 6:07 31L, leszállás 7:39 24-s pálya

A reptéri expressz busszal mentünk be a városba, majd ittunk egy kávét. Nem siettünk, mert úgy gondoltuk 10-kor nyitnak a boltok. Igazunk lett. Hamar megtaláltuk a bevásárló utcát. Találtunk egy nagy plázát, ahová már be lehetett menni. 

Az áruház térképén Zsófi felfedezte a Madonna boltot. Szereti őket, de sajnos az Outletben lévő bezárt. Odasétáltunk. Az eladó kislány éppen a boltot nyitotta. A boltban pedig ott vigyorgott egy árcédula: póló 4,99 EUR!!! Zsófi olyan lelkesen próbálgatott, mint még talán sohase. Ott is hagytunk egy kis pénzt. Okos ötlet volt, hogy nem egy hátizsákkal jöttünk a kirándulásra, mert így volt hely hazahozni a zsákmányt.

Megállapítottam, hogy Németországban hatalmas a válság. Nincs pénzük elég próbafülkét építeni. Volt olyan bolt, ahol legalább 20 ember várt a próbafülkék előtt. Nekem is befigyelt néhány barátságos árú póló, de persze nem olyan áron, mint Zsófinak. Ha nézem az anyagfelhasználást is, akkor talán jobban jártam.

Ettünk a helyi piacon wurstot. Nagyon fáradtak voltunk, ezért délután aludtunk egy kicsit. A szállásunk a bevásárló utca végén volt.

Van egy repülőgép makett, amit régóta szeretnék megvenni. 5.900,- Ft lenne, ha nyitva lenne a bolt a budapesti repülútéren. Dortmundban viszont sikerült megvenni 13,45 EUR-ért. Oké, nem túl erős a forint, de nem 438,66 ugye? És természetesen minden boltban mosolyogtak az eladók. 

Reggel nagyon korán keltünk. Kisétáltunk a buszvégállomáshoz, ami a pályaudvar mellett van. Rengeteg fiatal bulizott még. Nem vagyok perfekt németből, de a "schönen Abend noch"-ot még én is megértem. Szép estét még reggel 5-kor? Vicces volt.

A haza felé tartó utasok között volt egy ... na ne cifrázzuk, ne szépítsük ... egy ótvar kurva. Üvöltve magyarázta valakinek telefonon, hogy mennyi pénzt keresett, de miután leadta két személynek a "leadót" már nem maradt szinte semmije, ezért megszökött. Kb. minden 3. szava káromkodás volt. Többen is rászóltak, hogy halkabban. Szerencsére a gépen leginkább aludt.

hazaút: 2013.03.17. W6 2292 HA-LPF 4F 
felszállás 8:32 24-s pálya, leszállás 9:50 13R