Dortmund hármasban

Ez egy különleges útnak indult. Jött velünk a sógornőm is. Péntek délután/este beszélgettünk, elmondta, hogy milyen "problémája" volt a cipő kiválasztásánál. Inkább divatos, vagy inkább kényelmes legyen? Szerinte a választott cipő inkább kényelmes volt, sem mint divatos. Zsófi megnézte és harsányan elkezdett nevetni. A cipő ugyanis tele volt apró fémszegecsekkel. Másnap meg ott várt ránk a fémdetektoros kapu. :))

odaút: 2015.06.20 W6 2291 HA-LYQ 6A 
felszállás 6:29 31L, leszállás 7:50 24-s pálya

A Wizz Air egyik legfiatalabb  gépével repültünk. Ez már az új festésben pompázott. Meg is tudtam venni az új modellt és a szintén új tollakat.

A városi program a szokásos vásárlás volt. Boltról boltra jártunk. Délutánra jó sok csomagunk lett. A szálloda a már megszokott kiváló hotel volt. Nagyom szeretem Németországot. 
hazaút: 2015.06.21 W6 2292 HA-LWD 2A 
felszállás 8:45 06-s pálya, leszállás 10:10 31R

Most először repültünk helyválasztással. Nekem nagyon bejött. Csak így tovább Wizz Air!

Stonehenge

odaút: 2015.03.28 W6 2201 HA-LPU 6A  
felszállás 6:02 31L, leszállás 7:25 26-s pálya 

Sima eseménytelen repülésben volt részünk. Átestünk a formaságokon, felvettük a bérautót és nekivágtunk a 100 mérföldes távnak. Egész jó ment a "rossz" oldalon való vezetés. 

Megnéztük Zsófi nagy kedvencét: Stonehenge-t. A mai korban Stonehenge felépítése nem lenne nehéz, de 4.500 éve épült. Emiatt döbbenetes. 

Az időnk egész végig pocsék volt. Esett, vasárnap erős szél is fújt. Szerencsére amikor a Stonehenge-nél jártunk nem esett. 

Vasárnap visszaautóztunk Lutonra.  

hazaút: 2015.03.28 W6 2208 HA-LPK 6F 
felszállás 18:10 26-s pálya, leszállás 21:03 31R

Isztambul

Életem első nem szocialista országa, amit meglátogattam Törökország volt. Busszal mentünk Isztambulba. 1,5 napig aszalódtunk egy klíma nélküli buszban a nyár közepén. Felejthetetlen élmény volt minden szempontból. Most visszatértem.Csak emlékeztetőül: A repülőjegyet 2014. május 19-én vettük, az egyet fizet (és még 2000 Ft/fő/utat) és kettőt vihet akcióban.

odaút: 2015.03.18 W6 2397 HA-LWR 6A 
felszállás 11:15 13L, leszállás 14:48 06-s pálya (1 óra 33 perc, nem 1,5 nap) 

Egy magyarul beszélő török üzletember cégével mentünk a szállásra. Egyszerű vállalkozás: repülőtérről a szállodába és vissza. Tiszta, kényelmes busz. Ügyesek 

Szerda
Délután 4 körül értünk a szállodába, A becsekkolás nem hagyományos. Teát kaptunk, térképet, elmondták mit érdemes megnézni és felkísértek a szobába. A Wizz Air kézipoggyász szabálya miatt két kisméretű hátizsákvolt csak nálunk. Az enyémet elkérte a fiú. Hoppppá!

Este megnéztük a környék két legnagyobb nevezetességét: Hagia Sofia, Kék Mecset. Utóbbiba a kezdőd ima miatt nem mehettünk be. Megvacsoráztunk. 

Csütörtök
Megismételtük az előző estét, de most alaposan megnéztük belülről mindkét épületet. Fantasztikus volt nézni, hogy a Hagia Sofiában meghagyták a keresztény mozaikokat az emeleti részen. Mindezt egy muzulmán vallású város közepén. Na ez a kultúra. A Kék Mecsetbe már akkor beengedtek, amikor tartott még az ima. Természetesen külön a férfiak és külön a nők. A mecsetbe csak cipő nélkül lehet belépni, az 1000 éves lábszag még ott volt. Délután megnéztük az elsüllyedt palotának nevezett hatalmas föld alatti víztárolót.

Péntek
Ennek a napnak a fő eleme a Topkapi Palota és a Szeráj volt. Elképesztő, amit a régi idők építőmesterei tudtak. Láttuk Mohamed szakállát, lábnyomát és még néhány nagyon fontos relikviát. Délután bekukkantottunk a Nagy Bazárba. Minden kereskedő leszólít, behív. Valahogy az aranyboltosok nem hívtak.

Szombat
A legrosszabb időjárású nap. Sétáltunk egy kicsit, belecsöppentünk egy filmforgatásba (erről később) és ismét bóklásztunk egy kicsit a Nagy Bazárban. 

Vasárnap
10:30-ra ígérte magát a transzferes. Az ő órája szerint 2 percet késett, az enyém szerint 8-t. Csaknem 3 órával a repülő indulása előtt a reptéren voltunk.

hazaút: 2015.03.22 W6 2398 HA-LPV2A
felszállás 14:48 24-s pálya, leszállás 15:36 13R (ez se 1,5 nap volt!)

A városról 
Megdöbbentő változás. Az utcai mozgó árusok eltűntek, az utcák tiszták, van átlátható tömegközlekedés (akadnak dugók is). Ha elvennénk a látképből a mecseteket és a lefátyolozott nőket, akkor lehetne bármely európai város. Modern autók, szép villamosok, parkok, terek.

Az emberekről
Ez volt számomra a nagy kérdés. Mennyire látszik a vallás. Látszik, de a többség teljesen európai módon öltözik. Láttunk egy 25-30 fős lányosztályt. 2 lányon volt fejkendő. Figyeltem a teljesen beöltözött nőket. Ami a lepel alól kilátszott az teljesen európai ruha. A kezükben a legmodernebb mobiltelefonok, táblagépek, fényképezőgépek. Technikailag fejlettebbek voltak nálam. Sokkal. Volt egy filmforgatás is. Nagy sikítozásra lettünk figyelmesek. 25-30 teljesen lefátyolozott nő és még kb ugyanannyi európai öltözetű lány rajongott valami helyi sztárért. Amikor azt kérték a rendezők, hogy ne fényképezzenek, ne sikítsanak, akkor betartották. Fegyelmezett rajongók. Órákkal később még mindig ott voltak.

Ismét tetszett, ismét visszamennék, de hamarabb mint 26 év. És csakis jó időben! :)

Dortmund Weihnachtsmarkt


odaút: 2014.12.13 W6 2291 HA-LPJ 6F
felszállás 6:18 13L, leszállás 7:59 24-s pálya

Nagyon jó kis bővített bővített 1 napos kirándulás volt. Ettünk Brezelt, wurstot, rántott sajtot, fehér csokis epret. Élveztük a karácsonyi forgatagot. Nagyon sokan voltak mindenhol, de nem volt vészes. Mindenki jókedvű volt. Kicsit vásárolgattunk is.

hazaút: 2014.12.14 W6 2294 HA-LYI 6A
felszállás 8:50 24-s pálya, leszállás 10:13 31R

Ez volt a Wizz Air egyik legfiatalabb gépe, alig pár hete repül.

Egy kis repkedés


odaút: 2014.09.19. W6 2271 HA-LWE 4F
felszállás 6:33 13L, leszállás 8:17 21-s pálya

Zsófi volt olyan kedves és kivitt hajnalban a reptérre. A megérkezés után besétáltam Eindhovenbe. Könnyű 8 km. Az egyszem bevásárló központban több bolt is bezárt. Gyalog akartam visszamenni is a repétrre, de valami apró izé bekerült a cipőmbe, ami észrevétlenül feltörte a lábujjam. Inkább busszal mentem vissza. 

Vettem egy sudoku újságot, kiültem a reptér teraszára. Néztem a gépeket, sütött a nap. Az eindhoveni reptér a Holland Légierő néhány teherszállító gépének a bázisa. Néhány gép repkedett egy kicsit. Volt egy DC-3-s veterán és kétszer benézett egy F16-s is. Szóval élvezkedtem! :)))) 

hazaút: 2014.09.19. W6 2274 HA-LYB 6F 
felszállás 17:46 21-s pálya, leszállás 19:23 13L

Az én drágám értem jött és egy névre szóló táblával várt!