Málta

odaút: 2016.03.16 W6 2495 HA-LXC 6A 
felszállás 11:45 13L, leszállás 13:43 13-s pálya

Megérkezés után felvettük a bérelt autót (KIA Picanto). Kicsi, aranyos autó. 4 napi használat után még több mint félig volt a tank. Máltán nincsenek nagy távolságok. A közlekedés viszont katasztrófa. Nincsenek kitáblázva a városok. 4 nap alatt egyetlen várostáblát láttunk. A kiírások esetlegesek. Néha eltűnik a keresett cél, de utána előjön. Mgarr-ba akartunk menni. Így nevezi a várost az útikönyv, a helyi térkép is, míg a táblákon il Imgarr-ként szerepelt. És ez volt a legkisebb baj. :))

A bal oldali közlekedés már jól megy. Bár a balra kis ívben, jobbra nagy ívben való kanyarodást még mindig szokni kell.

Több érdekes helyen jártunk, de legjobban Mdina tetszett. Na és persze a repülési múzeum. A máltai embereket még nem tudtam megfejteni. Kajájuk elsősorban pizza, közlekedésük angol, temperamentumuk nincs. Csendesek, békések, de nem angolok. :))

Az időjárás nagyon jó volt. Néha elég lett volna a rövidnadrág és a póló is.

hazaút: 2016.03.20 W6 2496 HA-LXC 6A
felszállás 14:23 13, leszállás 16:23 3R pálya

Múzeumlátogatás Párizsban

odaút: 2016.02.14 W6 2201 HA-LPK 6A
felszállás 6:51 231L, leszállás 9:03 30-s pálya 

Párizsban elsősorban múzeumokat néztünk. A februári időjárás nem kedvez a városi sétáknak. :))

Most először jártunk utasként a debreceni reptéren. Korábban már leszálltunk ott, de nem szálltunk ki. (Tunézia-Debrecen-Budapest útvonalon). Vicces egy reptér ez a debreceni. Nem túl nagy. És akkor még finom voltam. Kár keresni kiírást, hogy melyik kaputól indul a gép. 1 kapu van, 1 büfé és a "Duty Free" is csak 4-5 polc. :)))

hazaút: 2016.02.17 W6 2208 HA-LPK 6A 
felszállás 8:12 12-s pálya, leszállás 12:16 05R

Hajónézegetés Londonban

odaút: 2016.01.16 W6 2201 HA-LXB 7A 
felszállás 6:11 31R, leszállás 7:24 26-s pálya 

Londont imádom. Akárhányszor el tudnék menni oda. Láttuk a Cutty Sarkot. Ez egy nagyon híres vitorlás. Nagyon rég szerettem volna megnézni. 2007-ben a felújítás során tűz ütött ki rajta. 2012-ben nyitották meg újra. Nagy élmény volt. Különösen az ebéd. A hatalmas hajó (64,77 méter hosszú) ott lebegett a fejünk felett, amíg mi alatta ettük a zöldborsólevest. 

Új hely volt számomra Camden Town. Oda majd egyszer visszamegyünk. Most először repültünk Wizz A321-s gépével. Belül ugyanúgy néz ki, mint az A320, csak több sor van benne. A beszállás egy kicsivel hosszabb időt vesz igénybe. Na ja 180 helyett 230 ember próbál beszállni 

hazaút: 2016.01.17 W6 2208 HA-LWB 6A
felszállás 17:46 26-s pálya, leszállás 20:48 31R

Eindhoven sokadszor

odaút: 2015.10.06 W6 2271 HA-LWK 6A 
felszállás 6:29 31R, leszállás 8:07 21-s pálya

Zsófi volt olyan kedves, hogy kivitt a repülőtérre. Pár hete elhatároztam, hogy veszek egy karórát a fedélzeten. Teletek-múltak a percek, de nem kezdték meg a Wizz boutique fedélzeti árusítást. Majd bemondták, hogy aki vásárolni szeretne, nyomja meg a "nővérhívót". Életemben először megnyomtam. Sikerült megvenni az órát.

Elég vacak volt az idő, így a repéren sudokuztam. Később bebuszoztam a városba. 

hazaút: 2015.10.06 W6 2274 HA-LPK 6A
felszállás 17:46 21-s pálya, leszállás 19:35 31R

Leszállás előtt még volt egy átstartolásunk is. A kapitány szerint túl gyorsan és túl magasan közelítettünk. Én élveztem

Dubai



A tények

odaút: 2015.09.12 W6 2497 HA-LWS 6A 
felszállás 12:48 31L, leszállás 19:47 12-s pálya

Akinek jó a memóriája, az tudja, hogy tavaly ezzel a géppel repültünk Rodoszra és idén Korfura. Aki nem tudta szégyellje magát. :)) 

Sima, eseménytelen út volt. Leszámítva, hogy 5 órát tartott és meglehetősen sok volt a kisgyerekek száma. Kedvesek, aranyosak, de nekik nyűg a repülés. Ez volt Zsófi 100. felszállása!

Megérkeztünk a repülőtérre, felvettük az autót, majd elindultunk a szállásra. Valami szervizútra tévedtünk. 2*3 sáv, néha 1-1 körforgalom, ami nem vezet sehova. Volt egy útleágazás, ami a célunk felé vitt volna. Lehajtottunk, majd satufék, mert csak a lehajtó és a tábla volt kész, az utat még el sem kezdték. Rátaláltunk a helyes útra. Egyszer csak a 2*6 sávos autópálya körforgalomban keresztezett egy 2*3 sávos utat. Érdekes dolog a fekvőrendőr az autópályán. 

A szállással minden rendben volt. A szállás ára nem tartalmazta a reggelit. Ezt tudtuk. A reggelizőhelyiségben két svédasztal van. Az egyiken a klasszikus, de nagyon bőséges hideg reggeli (vaj, felvágott, joghurt, müzli, stb) a másikon a meleg reggeli van. Aki az olcsóbb reggelit választja az csak onnan ehet, aki a meleget az mindkettőről. Szabad a döntés, csak a számla értéke nem ugyanaz.

Vasárnap a Burj Kalifában kezdtük. Hihetetlen mekkora az az épület. Lift vitt fel a 124. emeletre 1 perc alatt. Semmit sem lehetett érezni. Csak a fül dugulásából jött rá az ember, hogy emelkedik. A 124. emeleten teljesen körbe lehet menni. Egy részre nyitott, egy része zárt. Egyedül itt nem volt elviselhetetlen a meleg. 

Alaposan megismertük a Dubai Mall-t. Ez egy sima bevásárlóközpont, csak sokkal nagyobb, sokkal világosabb és sokkal nagyobb a választék. A parkolóház és az épület közötti folyosón volt egy automata "sorszámhúzó" gép. Érdemes használni. A parkolóház neve és az emelet van rajta. Az épületnek ugyanis több parkolóháza van. A kis cetli nélkül csak nagyon jó memóriával lehetne megtalálni az autót.

Utána elmentünk megnézni a Burj al Arabot. Megközelíteni csak egy bizonyos pontig lehet. A tengerparton akkora volt a "tömeg", hogy egy kis ügyeskedéssel tudtam volna olyan 50 méter sugarú kört rajzolni, amiben csak mi vagyunk. :))

Este megnéztünk 4 vizijátékot. Ez valami csoda. Fény, zene és táncoló szökőkút.

Hétfőn Abu Dhabi volt a cél. Elég monoton úton értünk el Abu Dhabiban. Határt nem láttunk. Az autópályán a 399 km-nél van az első lehajtó. Mi valahol a 30-40-s km kőnél jöttünk le, igaz vagy 250 km-nyi út nem létezik. Elszámozták. :))

A mecset autós behajtójánál már jelezték, hogy a lányoknak kötelező a fejkendő. Jeleztük, hogy van nálunk. Megkérték, hogy már a parkolóban vegye fel. 

A mecsetről nem tudok írni. Annyira döbbenetes, annyira szép. Egy sima vasbeton alapot borítottak be fehér márvánnyal. A külső padlót, az oszlopokat kőintarziával borították. Annyira pontosan csiszolták be, hogy sem látni, sem érezni nem lehet az átmenetet.A wc-zés sem egyszerű. Le kell venni a cipőt. Elsétálok két tradicionális lábmosó-helyiség mellett. A wc-ben kétfős személyzet van. Az egyik egy spéci kétágú, hosszúszárú bottal ad papucsot, a másik folyamatosan takarít. Ennek megfelelő is a tisztaság.

A büfében jött egy fiú, aki fogta a tálcámat és tanácsot adott. A büfé egy sima kávézó, ahol előre elkészített szendvicset, üdítőt lehet kapni. 5 fős személyzet dolgozik egy olyan helyen, ahol szerintem 80 ember sem fér el. Néha több volt a dolgozó, mint a vendég. :))

Mivel a mecsetbe csak hosszúnadrágba lehet menni és nagyon meleg volt hazamentünk átöltözni. Este bementünk megnézni még négy vizijátékot.

Kedden már csak az Emiretes Mallra maradt időnk. Itt van a híres sípálya. Bent -4 fok, kint 44 fok. :)) 

hazaút: 2015.09.15 W6 2498 HA-LWS 6A
felszállás 21:10 30-s pálya, leszállás 0:39 31R

Érzések
Dubai az eszetlen, hivalkodó gazdagság, az (érthető) koncepció nélküli városfejlesztés mintaképe. Mindenhol építkeznek. Daru-daru hátán. A város apró negyedecskékre vannak osztva. Ezeknek külön nevük van. A városban nincsenek utak, csak autópályák. Ahhoz, hogy az ember ne tévedjen el, tudnia kell az összes ilyen negyedecske nevét, mert csak az van kiírva és az autópálya száma. A pályák számozásában semmi logika sincs. Néhány utcának azért van neve: Shejk Mohamed bin Zayed Road, Shejk Zayed Road. A nagy utakat a Zayed család tagjairól nevezik el. Így a családfát is ismerni kell. :))

Feltűnően kevés a benzinkút. Alig lehet találni. A kutaknál kevés az oszlop. 15-20 percet is sorba kell állni. Egy kutas 2 kutat kezel. A sofőrök nem szállnak ki. Mindenki tele kéri. Gondolom néztek rám, amikor a végén 10 Dirhamért kértem benzint. 1 liter kevesebb, mint 2 Dirham (kb 1,95). 1 Dirham 75-76 Ft. Lehet számolgatni. :))

A meleg elviselhetetlen ilyenkor. A városban nincsenek parkok, sétáló utcák. Mindenki légkondicionált helyen próbál lenni. Kiléptünk az egyik mallból. 2 lépés alatt úgy párásodott be Zsófi szemüvege, hogy nem látott semmit. Le akartam fotózni. A fényképező vizes volt, a letakart objektív is bepárásodott. 

Grandiózus város, de nem élnék ott. Bármikor szívesen elmegyek oda, de élni nem.

A lányok, asszonyok örüljenek, hogy nem oda születtek és soha ne menjenek férjhez egy muszlimhoz. Bár ismerek kivételt is. :))