Ismét Eindhoven

odaút: 2016.04.19 W6 2271 HA-LXA 6A 
felszállás 6:30 31L, leszállás 8:16 21-s pálya

A program a szokásos. Séta be a városba, ott egy könnyű ebéd, majd séta vissza a repülőtérre. A repülés és az összesen 16 km séta a cél.  

hazaút: 2016.04.19 W6 2274 HA-LXC 6A 
felszállás 17:51 03-s pálya, leszállás 19:23 31L

London sokadszor

odaút: 2016.04.16 W6 2201 HA-LXB 6A 
felszállás 6:10 31L, leszállás 7:30 26-s pálya 

Az utazás a szokásos módon történt. Korai indulás, eseménymentes repülés, automata belépés Angliába, Easybus. 

Elmentünk a Westminster Apátsághoz. A sor olyan hosszú volt, hogy inkább nem álltunk be. Kimetróztunk a Hide Parkba és elkezdtünk mókust etetni. Ezek olyan kis édes állatok. Odajönnek, elviszik a mogyorót, megeszik, majd visszajönnek az újabb szemért. Etetés után végigsétáltunk London bevásárló utcáján. 

Benéztünk a M&M's-be. Délután 3-ra volt foglalásunk Jamie Oliver egyik éttermébe. Nagyon finom volt, de az adagok nem voltak túl nagyok. Még visszamentünk a St James parkba, mert volt még egy kis mogyorónk. 

A szállásunk Earls Courton volt. Másnap a Greenwichbe mentünk. Aznap szép idő volt, így nem siettünk sehova. Még sétáltunk egy kicsit a Piccadilly környékén.

Korábban a londoni közlekedéshez ki kellett váltani az Oyster kártyát, pénzt tölteni rá és figyelni az egyenleget. Most már nem kell. Pay passos bankkártyával is lehet utazni. Nagyon tetszett. 

hazaút: 2016.04.17 W6 2210 HA-LXA 6A 
felszállás 21:09 26-s pálya, leszállás 0:09 31L

Málta

odaút: 2016.03.16 W6 2495 HA-LXC 6A 
felszállás 11:45 13L, leszállás 13:43 13-s pálya

Megérkezés után felvettük a bérelt autót (KIA Picanto). Kicsi, aranyos autó. 4 napi használat után még több mint félig volt a tank. Máltán nincsenek nagy távolságok. A közlekedés viszont katasztrófa. Nincsenek kitáblázva a városok. 4 nap alatt egyetlen várostáblát láttunk. A kiírások esetlegesek. Néha eltűnik a keresett cél, de utána előjön. Mgarr-ba akartunk menni. Így nevezi a várost az útikönyv, a helyi térkép is, míg a táblákon il Imgarr-ként szerepelt. És ez volt a legkisebb baj. :))

A bal oldali közlekedés már jól megy. Bár a balra kis ívben, jobbra nagy ívben való kanyarodást még mindig szokni kell.

Több érdekes helyen jártunk, de legjobban Mdina tetszett. Na és persze a repülési múzeum. A máltai embereket még nem tudtam megfejteni. Kajájuk elsősorban pizza, közlekedésük angol, temperamentumuk nincs. Csendesek, békések, de nem angolok. :))

Az időjárás nagyon jó volt. Néha elég lett volna a rövidnadrág és a póló is.

hazaút: 2016.03.20 W6 2496 HA-LXC 6A
felszállás 14:23 13, leszállás 16:23 3R pálya

Múzeumlátogatás Párizsban

odaút: 2016.02.14 W6 2201 HA-LPK 6A
felszállás 6:51 231L, leszállás 9:03 30-s pálya 

Párizsban elsősorban múzeumokat néztünk. A februári időjárás nem kedvez a városi sétáknak. :))

Most először jártunk utasként a debreceni reptéren. Korábban már leszálltunk ott, de nem szálltunk ki. (Tunézia-Debrecen-Budapest útvonalon). Vicces egy reptér ez a debreceni. Nem túl nagy. És akkor még finom voltam. Kár keresni kiírást, hogy melyik kaputól indul a gép. 1 kapu van, 1 büfé és a "Duty Free" is csak 4-5 polc. :)))

hazaút: 2016.02.17 W6 2208 HA-LPK 6A 
felszállás 8:12 12-s pálya, leszállás 12:16 05R

Hajónézegetés Londonban

odaút: 2016.01.16 W6 2201 HA-LXB 7A 
felszállás 6:11 31R, leszállás 7:24 26-s pálya 

Londont imádom. Akárhányszor el tudnék menni oda. Láttuk a Cutty Sarkot. Ez egy nagyon híres vitorlás. Nagyon rég szerettem volna megnézni. 2007-ben a felújítás során tűz ütött ki rajta. 2012-ben nyitották meg újra. Nagy élmény volt. Különösen az ebéd. A hatalmas hajó (64,77 méter hosszú) ott lebegett a fejünk felett, amíg mi alatta ettük a zöldborsólevest. 

Új hely volt számomra Camden Town. Oda majd egyszer visszamegyünk. Most először repültünk Wizz A321-s gépével. Belül ugyanúgy néz ki, mint az A320, csak több sor van benne. A beszállás egy kicsivel hosszabb időt vesz igénybe. Na ja 180 helyett 230 ember próbál beszállni 

hazaút: 2016.01.17 W6 2208 HA-LWB 6A
felszállás 17:46 26-s pálya, leszállás 20:48 31R