Miután Zsófi elutazott Kínába, így én is repülőre ültem
odaút: 2024.03.09. W6 2333 HA-LXK 6A
visszaút: 2024.03.09. W6 2336 HA-LXK 6A
Miután Zsófi elutazott Kínába, így én is repülőre ültem
odaút: 2024.03.09. W6 2333 HA-LXK 6A
visszaút: 2024.03.09. W6 2336 HA-LXK 6A
Anyu férje kitalálta, hogy szeretné megnézni az eindhoveni Philips múzeumot. Ezt sem kellett kétszer mondani.
odaút: 2024.01.27. W6 2271 HA-LVK 38F
Megérkezés után a múzeumba mentünk. Érdekes volt. Mindent a Philips talált fel. Utána ebédeltünk egy finomat, majd sétáltunk. A szállásunk a reptéren volt. Az ablakból az állóhelyekre nézett. 14.583-t léptem. Másnap reggel korán indultunk haza
visszaút: 2024.01.28 W6 2272 HA-LTI 7F
Rég vágytam már egy kis karácsonyi hangulatra. Gondolkodtunk egy bécsi kiruccanáson is, de végül Köln lett, pedig nem is ide vettünk jegyet. Dortmundba mentünk volna, de a Wizz Air úgy "döntött", hogy Kölnbe visz. (valami reptér felújítás volt, időben szóltak)
odaút: 2023.12.09. W6 2291 9H-WDE 6F
odaút: 2023.11.25 W6 2375 HA-LVI 11A
felszállás: 6:51 31L, leszállás: 9:01 24R pálya
Majdnem, de szerencsére csak majdnem úgy telt el az év, hogy barátaink nélkül utaztunk. Régóta terveztük Barcelonát, de most összejött. Mivel már jártunk ott kihagytuk a kötelező programokat és csak élveztük a várost.
Megérkezés után az első utunk a La Ramblán lévő piachoz vezetett és ettünk epret, sonkát, ittunk mindenféle finomat. Egyszer szeretnék elmenni csak oda és egész nap enni.
Utána az Aquarium következett. Most először foglaltunk Airbnb-n szállást. Pontosabban a barátaink intézték, mi csak mentünk velük. Meglepően jó volt. A La Rambláról nyíló utcában volt, igaz kissé távolabb a híres sétánytól. A szállás elfoglalása után egy kiadósat uzsonnáztunk. Vacsorának hívtuk, de délután 1/2 5 volt. Kaja után visszamentünk a La Rambla környékére élvezni a nyüzsgő várost. Zsófi tudott venni egy baromi jó bakancsot. Hulla fáradtan estünk be az ágyba. 22.015-t mutatott a lépészámláló
Másnap reggel finom kávéval ébresztett minket a barátunk. Még tejért is leszaladt. Egy labirintusban folytattuk a kellemes őszi nyaralást. Petinek nagyon tetszett. Ami utána jött ...
A Güel park volt a következő cél. Aki járt már ott az tudja, hogy a park egy dombtetőn van és egy hosszú és meredek utcán érhető el. Annyira hosszú és meredek, hogy sok-sok mozgólépcsőt építettek az utcára. Ott jártunk idejében folyt a teljes felújítás, így gyalog kellett felmenni. Brutális volt. A céltól pár méterre derült ki, hogy a parkba jegyet kellett volna venni, de már mind elfogyott aznapra. Potyára másztuk meg a hegyet. :))
Visszamentünk a központba, ebédeltünk, Zsófival beugrottunk egy viaszbábú-múzeumba, majd indultunk haza. 18.241 lépés jutott vasárnapra is. Rövid, de remek hétvége volt.
2022. karácsonya előtt megkérdeztük Le-t és Li-t, hogy minek örülnének. Szerényen, de elmondták, hogy jövőre (azaz idén) talán Európába jön Powfu és az ő koncertjére mennének, de az utazásban kellene egy kis segítség. Ha nem jön Powfu, akkor Sziget és Billie Eilish. Ezt kapták (utazás, vagy Sziget). Márciusra biztossá vált Powfu koncert turnéja. A dublini volt jó időben nekünk. Megvették a koncertjegyet, mi a repjegyet. Az eredeti terv az volt, hogy Le, Li és Zsófi mennek a koncertre (Zsófi, mint testőr) én meg majd csinálok valamit. De mit?
Amikor májusban megnéztem az ABBA koncertet, egyből tudtam, hogy meg akarom még nézni. Gondoltam egy nagyot és merészet, elugrok Dublinból Londonba egy ABBA koncertre. Megvettem a jegyeket. Ekkor még nem tudtam, hogy Anyuval is megyek.
odaút 1: 2023.10.06 FR 1024 SP-RSF 3A
felszállás: 14:31 31L, leszállás: 16:22 28L
2 órás késéssel indultunk. Valahogy nincs szerencsém a Ryanairrel. Többet késtem vele a 34 felszállásom alatt, mint a WizzAirrel a 184 felszállás alatt.
A reptérről a helyi BKV-val próbáltunk bejutni. Kértük a google segítségét. Össze-vissza beszélt. Javasolta, hogy szálljunk át. Az érzéseinkre hallgattunk. Kb 50 méterre a szállodától szálltunk le. A hivatalosan letölthető buszmenetrend nem tartalmaz minden megállót. Nekünk ott kellett leszállni, ami nem volt a listán. A szállás elfoglalása után, helyben megvacsoráztunk
odaút 2: 2023.10.07 FR 255 EI-IGZ 6F
felszállás: 10:42 28R, leszállás: 11:35 22-s pálya
A dublini reptértől nem vagyok elájulva. Finoman fejeztem ki magam. Éhes voltam, gondoltam eszek egy hamburgert reggelire. A Burger Kingnél 7 db rendelőmonitor van, de 5-ben nem volt papír. A személyzet nem nyitotta meg a kasszát. Nem értettem, de később rájöttem az okára. Az ott dolgozókhoz képest én anyanyelvi szinten beszélem az angolt.
Nem vagyok egy a garast a fogához verő személy, de egy reptéri önkiszolgáló boltban 4,70 EUR-t (1.863,- Ft) elkérni 3 dl rostos üdítőért, finoman szólva is pofátlanság. A beszállókapuknál van önkiszolgáló hely, ahol 1 EUR egy fél literes víz. Még egyszer nem veszek 4,7-ért üdítőt.
London felé repülve láttam a Silverstone F1 pályát. Leszállás után ért egy furcsa, de utóbb kiderült hasznos meglepetés. A repülőről leszállva buszra szálltunk. Először nem értettem, az okát, hiszen az épület előtt álltunk. Kicsit csavargott velünk a busz, leszálltunk, majd kihalt folyosókon mentünk. És ezután jött a meglepi. Nem volt útlevél ellenőrzés. Mintha egy schengeni határon mentünk volna át.
Ezután Stansted Express, Central Line, DLR, fergeteges ABBA koncert, DLR, Central Line, Stansted Express
hazaút 1: 2023.10.07 FR 291 EI-DLD 6F
felszállás: 20:13 22-s pálya, leszállás: 21:09 28L
És eközben Dublinban... Kb 2 héttel az indulás előtt vette észre valamelyikünk, hogy a koncert 18+ besorolású és kell a személyi. Nem értettük, és reménykedtünk, hogy Li is bemehet. Nem, nem mehetett. A koncert egy alkoholt árusító helyen volt és oda Ő nem mehetett be. Az étterembe simán bement, hoztak az asztalunkhoz alkoholt, az nem volt gond. Szegénykém a szállodában várt ránk.
Vasárnap a reggeli után elmentünk a St. Stephen's Greenbe. A "gyerekek" etettek galambot. A parkról elnevezett plázában ebédeltünk. A Grafton street tele van tehetséges zenészekkel. Az egyiket követem az Instán. Nagyon meglepődtem amikor ott állt előttem. Mivel jó idő volt még sétáltunk egy kicsit az utcákon, ittunk kávét.
hazaút 2: 2023.10.08 FR 1023 SP-RKW 5A
felszállás: 19:51 28R, leszállás: 23:12 31R
Anyu idén ... szép kerek éves. Már kitaláltam, hogy mi lesz az ajándéka, de ezért feltettem neki a nagy kérdést: mit szeretne a szülinapjára? Előbb elzárkózott, majd mondta, hogy nem mondja el, mert nagyon nagy ajándéknak gondolja. Erre a szeme láttára beírtam valamit a telefonomba és azt mondtam tuti az lesz az ajándéka. Ekkor elmondta, hogy megnézné az ABBA-t Londonban. Az én telefonomban csak annyi volt: Abba
odaút: 2023.09.23 FR 1659 SP-RSX 32A
felszállás: 6:34 13L, leszállás: 7:35 2-s pálya
Belépés után elvonatoztunk a Liverpool Streetre, ott reggeliztünk, elmentünk a szállodába, az egyik szoba már kész volt, a másikat bő 10 perccel később kaptuk meg. Kis pihenő után mi Anyuval elmentünk az ABBA arénába. Már a DLR-en lehetett tudni ki jön a koncertre. A ruházat, a hangulat árulkodó.
Hogy mennyire tetszett nekem az ABBA. Kimondhatatlanul. Anyu is élvezte. Ez egy filmvetítés, de már egy éve telt házzal megy és minden egyes előadáson 3000 ember tombol.
Amíg mi koncerten voltunk Zsófiék sétáltak. Jó időnk volt. Koncert után a the Crown-ban vacsoráztunk.
Másnap reggelre volt még egy meglepink Anyunak. A Darwin Brasserieben, London egyik legszebb panorámájú éttermében reggeliztünk. Május 13-án már voltunk ott.
Reggeli után egy kicsit még sétálgattunk, majd indultunk haza.
visszaút: 2023.09.24 FR 3717 EI-HGY 32A
felszállás: 16:06 22-s pálya, leszállás: 19:07 31R
odaút: 2023.09.04 W6 2245 HA-LVF 5A
Pontosan indulhattunk volna, de a kapitány elmondta, hogy a korfui időjárás nem megfelelő, ezért várunk egy kicsit. A menetrendhez képest bő 20 perccel később szálltunk fel, majd sima, eseménytelen repülés után szálltunk le Korfun, ahol esett az eső, hideg volt. Hatalmas sorok voltak mindenhol. A taxira is sokat kellett várni. A sofőr mesélte, hogy annyira esett, hogy egy órára le kellett zárni a repteret és az érkező gépeket elküldték más repterekre. Azokkal együtt érkeztünk. Elfoglaltuk a szállást és mentünk vacsorázni a kedvenc helyünkre.
A szálláson az ágy nagyon kényelmes volt szerencsére, mert sokat teszteltük.
Kedd
Szerda
Péntek
Antipaxinál kikötöttünk ¾ órára. Akinek volt bátorsága, az csobbanhatott. Mivel a víz kb 5 méter mély volt, én pedig nem vagyok egy nagy úszóbajnok, maradtunk a fedélzeten. Ezután Paxi „fővárosa” Gaios következett.
Itt már száraz lábbal szálltunk ki. Kb 2 óra szabad program következett. Éhesek voltunk, így beültünk egy étterembe, utána a szűk, zeg-zugos utcácskákban sétáltunk. A szabad program végén ismét hajóra szálltunk, majd visszamentünk Leftkimmibe, onnan busszal haza.
Szombat
Hazafelé sem volt kíváncsi senki az útlevelünkre. A „művészbejáró”-n mentünk a kikötőbe. (művészbejáró=a komppal érkező/induló autók be/kijutását biztosító, csak résnyire nyitott kapu)
Hazafelé az út a fordított volt. Bő egy óra hajózás és onnan buszozás.
Vasárnap
Hétfő
Amikor először hallottam róla, hogy London mellett megnyitották a Harry Potter filmstúdiót, nagyon szerettem volna megnézni. Terveztük is Le-vel és Li-vel, hogy megnézzük, de mire az utazáshoz értünk, már nem voltak akkora fanok. Amikor hallottam az Abba koncertről, akkor meg akartan nézni, de valahogy elmaradt. A barátaink tavaly voltak mindkét programon és olyan jókat meséltek róla, hogy eldöntöttem, megyünk. Azóta ők már voltak még egy Abba koncerten és már keresik az okot, hogy miért "kellene" megnézni harmadszor is.
Péntek reggel Zsófi bevitt dolgozni, ő szabin volt, értem jött 13:30-ra és mentünk a reptérre.
odaút: 2023.05.12 W6 2207 HA-LZO 6A
felszállás: 18:24 13R, leszállás: 19:31 08-s pálya
Szinte végig zárt felhők felett repültünk, a pályát is csak az utolsó pillanatban láttuk meg. Pontosan érkezünk, majd busszal mentünk Londonba. Mivel a Victoria pályaudvarra érkeztünk, másnap és vasárnap is onnan indultunk, így a szállást is ott foglaltuk. EasyHotel Victoria.
Szombat
Szombat reggel a Wetherspoonban reggeliztünk.
A képen egy nagy reggeli látszik. Zsófi átadta a gombáját és csaknem megettünk mindent. 1-1 krumplis izé megmaradt. Ami nem látszik a képen, de ott van, az 2 tükörtojás. Délután kb ½ 3-ig nem ettünk semmit. Reggel 9-kor indult a képen látható busz a filmstúdióhoz. Az út valamivel több mint 1 óra volt. Megkaptuk a karszalagot a visszaút indulási időpontjával (15:15) és a belépőt. A stúdióban minden a Harry Potter világáról szól. Nagyon sok díszlet van kiállítva. Érdekes megnézni a díszlet hátoldalát. Furnérlap, csövek, csavarok. Van greenbox fotózáshoz, videókészítéshez (nem kevés pénzért). Vannak ajándékboltok, éttermek.Lehet kapni vajsört, ami nem más, mint enyhén bubis tea, tejszínhabbal a tetején. Az illúzió tökéletes és így van most 2 db HP-s poharunk. Arra is figyeltek, hogy el tudjuk mosni a poharat, mielőtt elrakjuk a táskába. Péntek dél körül még 19 fokot jósolt a google szombatra. Kicsit tévedett. Kb a fele volt. Fáztunk, ezért úgy döntöttem, hogy nem jövünk el anélkül, hogy vennénk 1-1 pulcsit. Én találtam egy egyszerű szürkét, rajta hatalmas betűkkel: GRYFFINDOR. Zsófi egy olyat választott, amin csak egy apró pici minta van, amit csak az ismer fel, aki alaposan ismeri a HP világát. A hátán, viszont hatalmas aranybetűkkel ott virít a „HARRY POTTER” felirat. Nagyon jó kis pulcsikat vettünk.A program végén visszamentünk a hotelbe. Egy kis pihenő után indultunk vacsorázni. Szintén a barátaink tanácsára választottunk egy Fish&chips-ező éttermet. Ilyenből Londonban van néhány. Ez attól különleges, hogy különböző halak közül lehet választani, hogy miből legyen a „Fish”. Sok helyen „daily Fish” van. Szóval amit aznap kaptak/fogtak. Zsófi foltos tőkehalat kért, én lepényhalat. Formára nagy volt a különbség. Itt esett meg az a borkulturális szentségtörés, hogy a bort közönséges, vastagfalú vizespohárban hozták ki. Zsófinak nem ízlett első kortyra, de rájöttünk, hogy csak a szokatlan tálalás miatti sokk okozta a problémát,
Vasárnap
Egy különleges helyen reggeliztünk. Az ötlet szintén a barátainktól volt. A Temze partjához nagyon közel van egy modern épület, amit „the Fenchurch Building”-nek vagy a formája alapján „the Walkie-Talkie”-nek hívnak. Ennek az épületnek a 35-36 emeletén van a SkyGarden és a Darwin Brasserie. Ez egy étterem, ahol a napszaknak megfelelő étlappal, hihetetlen profi személyzettel és nagyon finom ételekkel várnak. A látvány lenyűgöző. Attól függően, hogy hol van az asztalod, látható a Tower, Tower Bridge, a HMS Belfast nevű hadihajó, a London Bridge, és a Millennium Bridge (ami majdnem leszakad az egyik HP filmben). A reggeli kifogástalan volt, a látvány lenyűgöző, csak a számla ….Reggeli után elindultunk a koncert helyszínére. A buszt választottuk, 18 megálló. Az út egy része a muszlimok lakta részen ment át. Jött a jegyellenőr. Ilyet még sohasem láttam, meg is lepődtem. Ketten voltak, volt jelvényük, rádió adó-vevőjük.
A koncert előtt sétáltunk a környéken, ettünk-ittunk. Itt is műanyag pohárban adták a bort és a Mojito koktélt.
A koncert fantasztikus volt. Olyan a fény- és hangtechnika, hogy az ember elhiszi, ők négyen állnak a színpadon a 40 évvel ezelőtti kinézetükkel. Tudom, hogy lehetetlen, de ott állnak. A fények lenyűgözőek.A közönség nevet a vicceken, énekel, tapsol. Van élő zenekar is, de a koncertet az ABBA uralja. Meglepően nagy számban voltak jelen azok, akik a 70-es évek végén vagy a 80-as évek elején voltak huszon-harminc évesek. Elővették a régi csillogó, trapéz szárú cuccokat (vagy vettek újat) és abban ropták, énekeltek. A koncerten sajnos tilos volt fényképezni, videózni. Bölcs tanács a barátainktól: a teremben meleg van, ezért pulcsit, kabátot adjuk le a ruhatárba. Igazuk volt. A koncert után visszamentünk a hotelbe a cuccainkért és indultunk haza.
visszaút: 2023.05.14 W6 2208 HA-LZK 6A
felszállás: 20:31 29-s pálya, leszállás: 23:37 13R
A lépésszámláló szombaton 12.343-t, vasárnap 13.836-t mutatott.
És, hogy teljes legyen a barátaink dominanciája. Hazaérve Zsófi rákezdett egy Túró Rudira, Én a híres Laci-kolbászból vágtam egy darabot. Zsófi azonnal kért egy karikát. De hogy hívják a lányt? 😊