ABBA-ABBA

Zsófi kínai útja ismét október végén volt. Egyedül maradtam a 4 napos hosszú hétvégére. Gondoltam egy nagyot és bátrat és elmentem Londonba ABBA koncertre. De ha már kifizetem a repjegyet és a szállást, akkor … Szombaton 2 koncert van. Anyuéktól meg is kaptam az egyiket szülinapi ajándékként, a másikat Zsófitól. Egy nap alatt két ABBA koncert. Kell ennél több?

odaút: 2025.10.25. FR 1659 SP-RSB 6A

felszállás: 6:08 13L, leszállás: 7:22 22-s pálya

Én még ilyen üresen sohasem láttam az útlevél ellenőrző csarnokot. Válogathattam az üres automaták közül. Vonattal mentem a Liverpool streetre. Kellemes volt az idő, ezért sétáltam egy kicsit. Le a Temze partjára, onnan tovább a Towerhez. Elmentem a szállodámhoz. Az Easyhotel egy fapados hotel, ugyanúgy működik, mint egy fapados légitársaság (ugyanaz az ember találta ki, mint aki az EasyJetet). 15 órától lehetett volna elfoglalni a szobát, de akkor kezdődött a koncert. Szerettem volna előtte egy kicsit pihenni, telefont tölteni. Megkaphattam a már kész szobámat, némi extra díjért.

A koncertekről nem igazán tudok írni. Azt át kell élni. 3.000 ember énekel, táncol, hullámzik egy filmvetítésen.

Az első koncert után maradtam a környéken. A közelben volt egy meki, gondoltam eszek valamit. Találtam is egy szendvicset, ami jónak tűnt. Tévedni emberi dolog. A hamburgerben egy szelet rántott csirkemell, egy sajt, egy hajszálvékony ananász karika, saláta és csípős majonéz volt. Ronda, de nem finom.

A második koncerten a közönség egy fokkal jobb volt, mint a délutáni. A koncert után siettem a szállodába, mert másnap egy újabb reptér várt rám. Eddig csak a Luton és Stansted reptéren jártam Londonban, de most kipróbáltam Gatwick-et. Vonattal mentem ki. 10 perccel az után, hogy leszálltam a vonatról, már túl is estem az utasbiztonsági ellenőrzésen. Tetszik a reptér. Egy kicsit Budapest és Dubai keveréke kicsiben.

hazaút: 2025.10.26. W6 2222 HA-LBD 6A

felszállás: 9:34 26L, leszállás: 12:29 31R

23584-t, illetve 6.625-t mutatott a lépésszámláló 

Nincsenek megjegyzések: