Milánó


odaút: 2012.03.16. W6 2333 HA-LPF 4A 
Felszállás 6:11 31l, leszállás 7:20-kor a 28-s pálya

A Malév csőd utáni átrendeződés után májusban bezár Ferihegy T1. Ha minden igaz, ez volt az utolsó indulásunk innen. Ezen az úton léptem túl a 100.000 km-t. 

Bergamóból fél óránként járnak a buszok Milánóba. Féltem, hogy késni fogunk, ezért csak a 8.45-s buszra vettem jegyet. 8 körül odasétáltunk és megkérdeztük, hogy mehetnénk-e a 8.15-s busszal? Mehettünk. Bő 1 óra alatt értünk Milánóba. Gyorsan elmentünk a szállodába, bejelentkeztünk. 

Megvettük a 48 órás metrójegyet. A Dómmal kezdtük. Egy kőcsipke-csoda. Belül egy kicsit egyszerű. A Dóm környéke tele van kedves, aranyos boltokkal. Louis Vuitton táska 1000 EUR felett, stb. A prímet egy bőrkabát vittel el. 6.850 EUR volt. A márka nevét nem is hallottam és még nem is tetszett. 

Utána a Castello Sforzesco-t néztük meg. Mögötte egy hatalmas park van. Leültünk, pihentünk, nézelődtünk. Később kávéztunk, fagyit ettünk. Sajnos elkövettünk egy hibát a felkészülés során. Leonardo da Vinci híres Utolsó Vacsora freskóját csak úgy lehet megnézni, hogy ha jó előre bejelentkezik az ember. Elmentünk megnéztük a templomot, és bepróbálkoztunk az Utolsó Vacsorával is. Mára nem lett volna időpont. 

Este egy nagyon kellemes helyen vacsoráztunk. Visszamentünk a szállodába. Ott kiderült, hogy vétettem egy hibát. Az indulás napján mindig az teszi a fogkrémet a csomagba, aki utoljára mosott fogat reggel. Na ezt benéztem. Este 9 után pár perccel feküdtünk le. Biztos ami biztos beállítottuk az ébresztőt másnap reggel 9-re. Órára keltünk. Reggel gyorsan kerestem egy boltot és vettem fogkrémet. Megreggeliztünk a hotelben. 

A Technikai Múzeumba mentünk. Rengeteg érdekes dolgot láttunk. A csúcs egy 1967-s építésű tengeralattjáró-túra volt. Szerencsére kaptunk védősisakot. Olyan szűk, hogy szinte minden lépésnél bevertem a fejem. 26 fős legénységre 1 WC jutott és 10+1 ágy. A legénységi szállás és a torpedóterem ugyanaz. A múzeum után kávéztunk, sétálgattunk. 

Egyszerűen csak élveztük a szép időt és azt, hogy együtt vagyunk. A "szokott" helyen vacsoráztunk. Első este rendeltünk előételt és mivel a pincér szerint kicsi a pizzájuk ezért két pizzát kértünk. Az előételek 8-10 EUR, míg egy pizza 6-8. Ezért is gondoltuk, hogy kicsi lehet a pizza. 30 cm feletti. Másnap már csak 1 pizzát ettünk és így még előételt is tudtunk enni. 

Vasárnap 5.15-kor indult a buszunk. Eseménytelen és szép út után értünk haza. Még vissza akarunk menni. Az Utolsó Vacsorát meg kell nézni és esetleg egy meccset is. 

hazaút: 2012.03.18. W6 2334 HA-LWM 6A 
Felszállás 8:22 28-s pálya, leszállás 9:25 31L

Eseménytelen, de nagyon szép út után szálltunk le Ferihegyen. Most az érkezési résztől búcsúztunk el.

fényképek 

Hajrá Atalanta!


odaút: 2012.02.26. W6 2333 HA-LPD 6A
felszállás 6.17 31L, leszállás 7.31 28-s pálya. 

3 körül keltem, 4 óra után értem a parkolóba, kb 1/2 5-re a reptérre. Eseménytelen de nagyon szép repülő út volt. Megérkezés után megvettem a napijegyem és bementem Bergamoba. A gépen többen voltunk az index fórumról, velük együtt mentem a buszon, bár napközben inkább az önálló programra szavaztam. 

Kábel vasúttal felmentem a felső városba. Onnan a még felsőbb városba. Oda is lehetett volna kábel vasúttal menni, de én inkább gyalogoltam. Mire leértem már nagyon melegem volt. Bementem 1-2 templomba. Szépek és kellemesen hűvösek. 

Már egy jó ideje tudtam, hogy aznap délután lesz az Atalanta - AS Róma mérkőzés. Érdekes programnak tűnt, bár egy kicsit tartottam a focihuligánoktól. Rábeszéltem magam, hogy megnézem. Elsétáltam a stadionig. Délben nyitott a pénztár, a mérkőzés 3-kor kezdődött. Már ekkor mindenki kék-feketében volt. Tiszta szerencse, hogy rajtam fekete nadrág és sötétkék pulóver volt. Arra gondosan ügyeltem, hogy vörös és narancs ne legyen rajtam. Mindenki jókedvűen beszélgetett. Nagy a szigor, mert jegyet csak útlevéllel lehet venni. Sétáltam még a környéken, majd 2 körül visszamentem a stadionhoz.

A belépéskor újra kérték az útlevelet és volt motozás is. Nagyon jó helyre szólt a jegyem. Szinte a középvonalhoz. Körülöttem nyugdíjas bácsik, tizenéves tinilányok, családok, családapák gyerekükkel. Gondoltam ilyen közönségnél baj nem lehet. Elkezdődött a bemutatás. Minden hazai játékos nevének bemondásakor hatalmas üdvrivalgás tört ki. Úgy gondoltam, hogy a Róma a nagyobb és esélyesebb csapat, de az Atalanta majd küzdeni fog. Semleges érzelmű nézőnek gondoltam magam. A 2. perctől már Atalanta drukker voltam. 

Magával ragadó hangulat, lelkes szurkolók. Előttem 3 tini ült, de olyan lelkesen szurkoltak. Volt egy les helyzet, amit - jogosan - lefújt a bíró. Mindenki azonnal kiabált, fütyült, rázta az öklét, majd leültek és kedvesen egymásra mosolyogtak. Tudták ők, hogy les volt. A híres "B közép", ami itt az északi kapu mögötti félkör folyamatosan énekelt, biztatta a csapatot. Azok hajtottak is. 2-1 volt a félidei eredmény, 4-1 lett a vége. Dicséret illeti a Rómát. A lefújás előtt, kettős ember hátrányban is hajtottak. Mindenki nagyon boldog volt a mérkőzés után. Az autósok, motorosok dudáltak, lengették a zászlókat, sálakat. Szerintem tökéletes hétvégi családi-baráti program egy ilyen mérkőzés. Kár, hogy nálunk ilyen nincs. Ott lennék minden meccsen.

A mérkőzés után elsétáltam a vasútállomásig, kimentem busszal a reptérre. Még volt erőm átmenni a szemben lévő bevásárlóközpontba. Nézelődtem, ettem egy szelet pizzát, majd visszamentem a reptérre. A hazafelé vezető út is gyönyörű volt. Imádom a kivilágított városokat. 

hazaút: 2012.02.26. W6 2336 HA-LWM 
felszállás 22.38-kor 28-s pálya, leszállás 23.54-kor 31L

Pár héttel az út előtt ment csődbe a Malév. Árverseny tört ki a Wizz Air és a Ryanair között. Ezt a jegyet a 2011. évi bergamoi jegy árának kevesebb mint feléért vettem.

fényképek 

Barcelona

odaút: 2012.02.09. W6 2375 HA-LPS, 6EF 
felszállás 6.24 31 L, leszállás 8.20 25R.

A barcelonai repülőtéren gyorsan reggeliztünk, majd a helyi BKV busszal mentünk be a városba. A busz végállomásáról gyalog mentünk a szállásig. 37 lépcső vezetett a recepcióig. Ha ablakos vagy erkélyes szobát kér az ember, akkor azért fizetni kell (na ja budgetplace). Az további 50 lépcső. A fűtéssel egy kicsit spórolnak. Reggel 9 után kikapcsolják, este 7-kor visszakapcsolják.

Lesétáltunk a kikötőbe, felmentünk a Kolombusz szoborba, utána a Rambla városrészben sétáltunk. Elmentünk a Picasso múzeumba, volt egy Dali kiállítás, azt is megnéztük. Bementünk a katedrálisba is. Este olyan étteremben vacsoráztunk, amiben nem igazán volt fűtés.

Péntek reggel a Sagrada Familiába mentünk. Az valami csoda. Én még ilyet nem láttam. Gaudi nem ismeri a fizikát, olyan épületeket épített, amit még nem láttam. Utána megnéztük a Camp Nou-t. A hivatalos shopban a műanyag pólókon kívül alig volt valami. Csak egy póló volt a méretemben. Szombaton Güel parkot, a Gaudi múzeumot néztük meg, lesétáltunk a tengerpartra, megnéztük az Aqariumot. 

Volt a szállásunk közelében egy piac. Ott reggeliztünk, ott ittunk frissen facsart eperlét, rántott halat ettem. Imádom az eperlevet, friss epret is ettünk. Nagyon jó kis hétvége volt és ekkor még előttünk volt a vasárnap.

Fapados utas tudja, hogy a két pont között nem mindig az egyenes a legjobb. Amikor megvettem erre az útra a jegyet, akkor csak csak csütörtök-szombat jegyet tudtam venni. Minden más vagy nagyon drága volt, vagy túl sok szabi kellett volna hozzá. Eredetileg szombat reggel kellett volna hazajönni. Később kerestem kutattam. A Ryanairnél találtam nagyon vicces árú jegyet Barcelónából Brüsszel-Charleroiba, onnan meg Wizz Airrel pontokból ingyen. Így egy kicsit drágább lett, de nyertünk egy teljes napot Barcelónában.A repülőtéren reggeliztünk, mert sajnos a piac zárva volt.

hazaút első fele: 2012.02.12. FR 6392 EI-DCJ
felszállás 11.50, leszállás 13:44

hazaút második fele: 2012.02.12. W6 2284 HA-LWD
felszállás 17.40, leszállás 19.28 31L

fényképek 

Repülős hétvége

odaút: 2011.11.12. W6 2271 HA-LPE 3F
felszállás 6:17 31L, leszállás 8:06 22-s pálya

Eindhovent már többször megnéztem, de túl sok nézni való nincs ott. A repülés volt a cél. Leszállás után egy kicsit még időztem a reptéren, majd besétáltam a városba. Ott is sétáltam, nézelődtem, majd visszasétáltam a reptérre. A reptér és a város közötti távolság 8 km. Meg is fájdult a lábam a sok sétától. A nap legédesebb része az volt, amikor az én drága szerelmem folyamatosan küldte az üzeneteit. 

hazaút: 2011.11.12. W6 2274 HA-LPF 3F
felszállás 17:53 22-s pálya, leszállás 19:24 31L 

odaút: 2011.11.13. W6 2201 HA-LPY 3F
felszállás 6:16 31L, leszállás 7:30 8-s pálya

Hatalmas sor várt minket az útlevélvizsgálatnál. Alig értük el a buszt. Rohannunk kellett. Beértük Londonba, megnéztünk a Repley’s múzeumot. Vásárolgattunk, nézelődtünk. Fantasztikusan jó idő volt. Pólóban és pulóverben sétáltunk. Nagyon jó hétvége volt.

hazaút: 2011.11.13. W6 2210 HA-LPD 3F
felszállás 20:55 8-s pálya, leszállás 23:52 31L

eindhoveni képek         londoni képek

Amsterdam

odaút: 2011.09.03. W6 2271 HA-LPB 6F 
felszállás 6:15 31L, leszállás 22-s pálya

Az eindhoveni leszállást követőn buszra szálltunk, bementünk a városba, megvettük a vonatjegyeket. Elég vicces volt, hogy a jegykiadó automata csak a Maestro kártyát fogadta el. Még szerencse, hogy anyunak volt ilyen. 1 óra 20 perc volt a vonatút. A vonatok tiszták, csendesek, nem zakatolnak, hanem finoman siklanak. A következő megállót bemondják.

Megérkezés után elkezdtük felfedezni a várost. Fantasztikus, lenyűgöző. A város egyszerre lüktető, vibráló ugyanakkor nyugodt, békés. A biciklisek félelmetesek. Száguldoznak fel s alá. Engem 1-2 alkalommal egy kicsit elütöttek, mondta, hogy sorry, kaptam egy mosolyt és ezzel el is volt intézve. Ebben a városban ők az urak. Ami nagyon tetszik, az a hajós élet. Itt nem utcák vannak, hanem hajózható csatornák. Mindenféle úszóeszközzel közlekednek. Lélekvesztő csónakokkal, vízibiciklivel, kis yachtokkal, nagy turistaszállító hajókkal. Elmentünk hajókázni. Nagyon jó volt.

Elmentünk a szállásra. Anyu fáradt volt. Ott hagytuk, hogy aludjon, mi visszamentünk a városba, ittunk kávét, ettünk finom sütit. Élveztük a jó időt és a város lüktetését. Visszamentünk anyuért és elmentünk vacsorázni. A vendéglátás nem az erősségük. A kiszolgálás lassú, nem mindig azt hozzák, amit kértél, viszont finom.

Ezután jött a kötelező amsterdami program. A piros lámpás negyed. Nem semmi. Egy templom mellett van egy kis szobor, ami emléket állít a világ összes szexmunkásának és rögtön utána kezdődik a negyed. Nagyon szűk utcácskák és a sok-sok ablak. Mindegyik mögött ott áll egy lány. Ha üzlet van, akkor behúzzák a függönyt. Láttunk öreg, vén trottyos pasikat is bent. A legérdekesebb a közönség. Pasik járnak csapatostul. Eddig még normális. Természetes, hogy a turisták párosával járnak, no de mit keresnek ott csapatostul a 18-20 éves lányok? Az egyik ablak előtt annyian álltak, hogy alig lehetett elférni. Nem történt más, mint egy lány alig ruhácskában táncolt.A lányok kifejezetten csinosak. Csupán két lány volt olyan akik nem voltak szépek, viszont akkora mellük volt, hogy azok darabonként nagyobbak voltak, mint a hátizsákom. Láttunk egy óvszer boltot is. Tele volt a kirakat vicces óvszerekkel. Nem tudom mit szólnának a hölgyek, ha álmuk pasija egy halálfejes végű óvszerrel közelítene.Nagyon nagy élmény volt. Köszönöm az én édes szerelmemnek, hogy végig mellettem volt.

Este mint egy krumplis-zsák estünk az ágyba. Másnap reggeli után megnéztük a Rijk Múzeumot. Rembrandt, Vermeer és társaik nagyon tudtak festeni. A legtöbb fotó fényképminőségű volt. Az egyik csendélet mellett szó nélkül elmentem. Láttam már egy párat, gondoltam. Zsófi hívott vissza. Kiderült, hogy a szokásos gyümölcsöstál kompozícióban volt néhány csótány, tücsök, szöcske, giliszta és pillangó is.A múzeum után villamosra szálltunk, visszamentünk Eindhovenbe, hazajöttünk. Nagyon nagyon jó volt. Beleszerettem Amszterdamba. 

hazaút: 2011.09.04. W6 2273 HA-LBP 6F 
felszállás 19:53 22-es pálya, leszállás 19:53 13R

fényképek 

Korfu

Nyaralás előtti nap valami nagy gond volt a Wizz Airnél. Iszonyat késések, stb. Már megkerestem az autós leírásokat. Szerencsére szombatra minden rendben jött. Egész nap néztük a gépeket. A mi gépünk egész ügyes volt. 16.30-kor indultunk a reptérre.

odaút: 2011.08.20. W6 2445 HA-LWF 5A.
felszállás 19.55 31L, leszállás 22:11 35-s pálya

Meseszép felszállás volt Budapest felé. Láttam a Lakatos lakótelepet, az Örs vezér teret. Elrepültünk a Margitsziget felett, láttam a munkahelyemet, az augusztus 20. tűzijátékra felsorakozott uszályokat. Buda felett fordultunk rá az útvonalunkra. Felszállás előtt a biztonsági bemutatót nagyon kedvesen és humorosan mondta a vezető légiutaskísérő. Hozzátette, hogy nem fotózzuk őket, csak akkor, ha erről előzetesen megállapodtunk velük, de ez nem lesz olcsó. Látszott, ki figyeli a bemutatót, mert az jót nevetett. A repülés vége felé Zsófi odament a lányhoz, beszélgetett vele, majd visszajött. Nem mondott semmit, csak mosolygott. Leszálláskor név szerint köszöntöttek, mert ez volt a 25. repülésem a Wizz Airrel, és megígérte, hogy az 50. felszállásnál bikiniben fotózkodhatok velük. Kiszálláskor beléphettem egy pillanatra a pilótafülkébe. Zsófi mondta, hogy egy bácsi erősködött, hogy neki ez az 50. repülése. Kiderült, a vezető légiutaskísérő korábban az index fórumon írogatott, és mindenki csak Bélának becézte. Annyit tudtunk, hogy csinos lány és B-vel kezdődik a vezetékneve. Édes volt a Zsófitól, hogy bemondatott.

A sziget szerencsére nem változott semmit. Ugyanolyan kedvesek, aranyosak. A kedvenc éttermünkben a pincér megismert, minden este kaptunk meglepetés finomságokat. Az édes semmittevést választottunk. Vasárnaptól-csütörtökig a tengerparton süttettük magunkat, péntek, szombat a medencénél. Egyszerűen csak pihentünk és nem csináltunk semmit. Nem is tudom, hány olyan fényképet tudok majd felrakni a netre, amin nem repülők vagy a kaják lesznek. Ha nyaralunk, akkor általában minden nap végén feltöltöm a fényképezőgép elemét. Most elő sem vettem a töltőt. Nagyon jó volt egy hétig nem csinálni semmit. Volt egy gyógyszertár, aminek a zöld színű kereszt reklámjában mindig megjelent az aktuális idő és az aktuális hőmérséklet. Le akartam fotózni, hogy este 10-kor 30 fok van. Két perccel 10 előtt lement 29 fokra. Azt hiszem ez volt a legnagyobb problémám.

Ez egy magyarok által felkapott szállás volt. Nem túl bölcs döntés volt ide menni. Nem értem, hogy aki Magyarországról leautózik Korfura, az miért nem néz meg semmit a szigeten. Csak a medence partján voltak Borsodi sört, margitszigeti ásványvizet, és ARO tejet ittak, otthonról (feltehetően szivargyújtóról üzemelő hűtőtáskában) hozott egyben sült fasírtot ettek, illetve főztek. Azért szerencsére vannak kivételek. A reptérre menet mesélte a Gabi, hogy volt olyan magyar pár, aki 1 hét alatt 14 féle gyrost evett. Elismerésem nekik. 

Apropó tej. Annak idején azért szüntették be itthon a 3,6%-os tejet, mert az nem szabványos az EU-ban. Közlöm mindenkivel, hogy 3,5%-os tejet ittunk egy EU országban!

hazaút: 2011.08.27. W6 2446 HA-LPN 29A
Felszállás 23:19 17-es pálya, leszállás 23:34-kor 31L pálya, ismét Bélával! :))

fényképek