Palma de Mallorca

Előzmények 
Június 17-én a Reptérlátogatás csapata speciális programot hirdetett július 9-re. ACE hangártúrát. A 3 esti túra (6, 8, 10 óra) közül az utolsót választottuk. 6 nappal később megszületett a nyaralással kapcsolatos elvi döntés: Spanyolország és azon belül is Palma de Mallorca. Egy bökkenő volt csupán. Felszállás 6:10-kor. Ekkor már sejtettük, hogy sokat nem fogunk aludni a nyaralás előtt. A hangártúra kis csúszással kezdődött. A házigazdáink szerint az előre eltervezett 1 óra kevés, mivel mi voltunk az utolsó csapat, nekünk csaknem 2 órás látogatást csináltak. 1:40-re értünk haza, és 3-kor indultunk a reptérre. Az alvás idő hiányában elmaradt. De kit érdekelt ez? Hiszen 483 nap után végre repülhettünk VALAHOVA!!! (nagyon jók voltak a „sehova” tartó utak, de azért jobb menni valahova) 
 
odaút: 2021.07.10 W6 2383 HA-LVR 38F
felszállás 6:33 31L, leszállás 8:56 24L pálya
 
A Covid helyzet miatt speciálisak a beutazási szabályok. 48 órával az indulás előtt „be kellett jelentkezni” az országba. Kaptunk fejenként egy QR kódot. Biztonság kedvéért kinyomtattam az EU-s covid oltási igazolványt. Az is 2-2 QR kód fejenként. A terminálban kétszer ellenőrizték szabad szemmel a spanyol QR kódot, majd a harmadik tömörülés és sorban állás után lecsippantották.
 
Taxival mentünk a szállásra. Megkaptuk a szobakulcsot, sétáltunk egy kicsit a környéken, ebédeltünk, majd… aludtunk egy nagyot. Felkeltünk, vacsoráztunk, majd újra aludtunk.
 
A szállásunk csaknem a tengerparton volt. Csupa szép nagy szálloda, kiváló tisztaság a tengerparti sétányon, széles, hosszú (4 km), homokos strand. Erre a 4 km-re 15 egyforma „kocsmát” építettek. Azonos étlap mindegyik helyen. Az egész környék nyugodt, rendezett. Beleszerettünk. Minden nyaralás előtt megbeszéljük, hogy mennyire leszünk aktívak (nevezetességek „felfalása”). Most úgy döntöttünk, hogy a fő cél a pihenés.
 
A nap végére 10.017-t mutatott a lépésszámláló. Ennek egy részét még az ACE hangárban gyűjtöttük.
 
Vasárnap
Strandoltunk. Béreltünk napágyat, napernyőt. Na azért itt visszaütött, hogy Mallorca egy német utazási célpont. 6 EUR/db/nap a bérleti díj. A 9-es „kocsma” előtt béreltük a napágyat, így ott is ebédeltünk. Labdáztunk, napoztunk, ugráltunk a hullámokban.
8.681 lépés
 
Hétfő
Megismételtük az előző napot. Vacsora után elsétáltunk a 15-s boltig, majd vissza.
16.928 lépés
 
Kedd
Egy mozgalmas napot terveztünk. A szállásunk a sziget fővárosának szélén volt. Ezen a napon bementünk belvárosba. Megnéztük a Katedrálist, felmásztunk a tetőre (140 meredek csigalépcső). A tetőről látni csaknem az egész várost. A katedrális után a kastélyt néztük meg. Elvileg ez a spanyol király rezidenciája, amikor erre jár. A kastély után megéheztünk, találtunk egy Michelin csillagos éttermet. Beültünk, és egy jót ebédeltünk. Még lesétáltunk a kikötőbe, megnéztük a különböző yachtokat. Jó lenne egy …
20.831 lépésnél állt meg a lépésszámláló.
 
Szerda

A szállásunktól néhány buszmegállóra van az Aquarium. Ez egy a tenger élővilágát bemutató meseszép akváriumok sorozata. Volt 3D-s vetítés is. Ez annyira nem tetszett, mert a film lassú volt és alig volt benne „akció”. Hosszúszárnyú bálnák lebegtek a vízben.

„Csak” 11.296-t léptem.

 
Csütörtök
Ezen a napon is sokat sétáltunk. Elmentünk a városrész szélére az 01-s számú „kocsmáig”. A minden turisták által látogatott helyen lévő gumikeres vonattal elutaztunk a 15-s egységig, majd hazasétáltunk.
17.254 lépés
 
Péntek
Egész napos strandolás volt a program. 9.571 lépés
 
Szombat
6.30 körül kijelentkeztünk a szállodából, kimentünk a reptérre, majd hazajöttünk.
 
hazaút: 2021.07.17 W6 2384 HA-LVZ 38A
felszállás 10:00 24R, leszállás 12:17 31R pálya
 
A horvát partok felett kaptunk egy jó kis turbulens részt. Meghúztam az övet. Amúgy ez a Wizz Air legfiatalabb gépe. 4 napja vették át.

 

Utazás sehova 2.0.

 Felszállás: 2021.06.20. 13:31 31L, leszállás 14:26 31R HA-LKG

Oda-vissza Budapest felett, ragyogó napsütésben. Ismét nagy élmény volt sehova repülni.



Utazás sehova

Kb 1,5 hete jelentette be az Aeropark, hogy a Smartwings-szel együtt Budapest-Budapest járatot indít. Kb 1,5 óra alatt fogytak el a jegyek. Ezek után megnyitották a 2. járatot is. Az is hamar elfogyott. Utána megnyílt a 3. járat is, ami felszállási időben megelőzte az elsőt. Nekünk arra az első útra volt jegyünk, ami másodikként szállt fel. Szóval egy kicsit Star Wars-osra sikerült a számozás. :))

10-re kellett volna T2B-re érni. Nyilván mindenki sejti, hogy mi már 9.30-ra odaértünk. Egészen elkeserítő volt, amit láttunk. A máskor nyüzsgő, lüktető, zsúfolt reptér teljesen kihalt. A 2A terminál le volt zárva és csak egy pultnál folyt az utasfelvétel. 10-kor megkezdődött a Budapest-Budapest útnál az utasfelvétel. Pillanatok alatt megkaptuk a beszállókártyánkat, majd mentünk az utasbiztonsági ellenőrzésre. 1-2 napja azon gondolkodtam, hogy érdemes lesz majd használni a bankkártyánkhoz tartozó az elsőbbségi utasbiztonsági ellenőrzést? Saját, üres sorunk volt. Bent még nagyobb a csend. A boltok nagy része zárva, az eladók unatkoznak, egymással beszélgetnek. A máskor alig hallható hangosbemondó most szinte üvöltött. A reptéren lehet látni, hogy mekkora pusztítást végzett a Covid. Egy temetőben több élet van november 1-én, mint a reptéren. De folytassuk napot.

A beszállítás során buszokkal vittek minket a géphez. Kaptunk egy tájékoztatót a pilótától, a stuvitól és végül az Aeropark egyik dolgozójától. Volt bőven taps. 224 nap után a felszállás maga volt a csoda. Zárt felhőzet felett repültünk, de aki repült már, az tudja, hogy felhők felett mindig süt a nap. Nagyon jó volt. Meglepően sok volt, aki életében először repült, voltak születésnaposok is. Egy 60 éves néni a férjével, stb.

Repülés után még volt egy kb 1,5 órás reptérlátogatás is sok-sok csemegével. Láttunk felszállni egy B777 Korean Cargot, majd megnéztünk egy Pegasus csőhöz állását, utána a Smartwings következő járatának felszállását, egy Qatar A330 Cargo érkezést, majd megnéztük a leparkolt Lufthansa gépeket. A túra végén még sétáltunk az Aeroparkban és ebédeltünk egy jót.

Nagyon jó nap volt. Újra mennék, ha lehetne.

Porto

odaút: 2020.03.10 W6 2395 HA-LWZ 6A
felszállás 16:23 31L, leszállás 18:35 35-s pálya
Egy évvel az indulás előtt vettük a repjegyet. Akkor még senki sem gondolta, hogy ilyen izgalmas körülmények lesznek. Bevallom, arra számítottam, hogy a vírushelyzet miatt kevesen lesznek a gépen. Nem, sokan voltak, csaknem teljes telt ház volt. Ennek ellenére 2 perccel az indulási idő előtt a levegőben voltunk.
Azt hittem, Budapesten kell a legtöbbet gyalogolni a géptől a terminálig. Portoban többet kellett. Engem ez cseppet sem zavart. Leszállás után elmetróztunk a szállásig, bejelentkeztünk. A recepciós kedves volt, kaptunk Porto térképet, amin bejelölt mindent. Szállást, nevezetességeket. Adott egy jó tippet is. A város nevezetességei egy völgyben vannak, a szállodánk a domb tetején. Javasolta, hogy lefelé gyalog menjünk, visszafelé metróval. Amúgy amit Portóban metrónak hívnak, az egy villamos, ami néha a föld alatt megy, néha feljön a felszínre. 
Elfoglaltuk a szobát, majd elmentünk vacsorázó helyet keresni. Hamar találtunk egy helyi specialitásokat kínáló szendvicsezős helyet, ahol francensinha-t ettünk. Ez egy kenyérből, húsokból, sajtból és tojásból van összesütve, nyakon öntve barna, enyhén csípős szósszal és hozzá sült krumpli. Laktató. A kenyér percek alatt beszívta a barna szószt, de kaptunk még utánpótlást. Lefeküdtünk aludni.

A reggeli után elindultunk felfedezni Portót. Pár perc sétával elérkeztünk a látnivalókhoz. Első utunk a híres Majestic kávéház volt. Külön ajtónyitó ember fogadott minket. Ittunk kávét, ettünk sütit és hozzá 0,6 dl bort is kértünk/kaptunk. Hihetetlen patinás épület, kifogástalan kiszolgálással. Lesétáltunk Portó leghíresebb hídjához, az I. Lajos hídhoz, átkeltünk rajta fent. Egy kabinos "sífelvonóval" jöttünk le folyópartra a domboldalról, visszamentünk a másik oldalra a híd alsó részén.

Már itt elkezdtünk arról beszélgetni, hogy ha megnyernénk a lottó ötöst, akkor ide költöznénk. Másnap is voltak hasonló gondolataink, de azok nem Portóra vonatkoztak.

Tovább barangoltunk a hangulatos utcácskákban. A 18000 lépés és a másnapi korai kelés miatt gyorsan mentünk aludni.
8.15-re ígérte magát a sofőrünk, 8:09-kor érkezett. Majdnem 2 órás autózással értünk el Douro Valley-be. Ez egy mesevilág. Kávézás után hajókázni mentünk. Annyira sima volt a víz, hogy a hajó szinte nem is mozgott. Gyorsan kértem 1-1 pohár bort. Hajózás után ebédeltünk. Halból vagy csirkéből lehetett választani, természetesen körettel, borral és a  végén süteménnyel. Két borászatot látogattunk meg, ahol 2-2 bort kóstoltunk, illetve meséltek a bor készítéséről is. Ők még tapossák a szőlőt, mosatlan lábbal, mert a fermentáció megöli a baktériumokat, de a fertőtlenített lábon lévő vegyszer rontaná a bor minőségét. Van, amit jobb nem tudni. :))

Este 5 után értünk vissza a szállásra. Kicsi pihi után könnyű vacsora.

Másnap Porto újabb ismeretlen részeit fedeztük fel. Amikor 1754 és 1763 között megépült a Klerikusok tornya, a maga 76 méterével Európa legmagasabb tornya volt. Szívbetegeknek, klausztrofóbiásoknak és nagytestűeknek nem ajánlott a megmászása. A legkeskenyebb részén 55-60 cm széles és jöhet a szembe forgalom is. A torony után lemetróztunk az óceánpartra, ahol sikerült lábat mosnom, nadrágban, cipőben. Jó idő volt, hamar megszáradt. Lenyűgöző az óceán.

Vacsora előtt átöltöztem.

Szombaton kijelentkeztünk a szállodából, ott hagytuk a csomagot és mentünk a városközpontba. Itt szólt közbe a koronavírus. Két programot hagytunk az utolsó napra, a nosztalgia villamosozást és a Sé katedrálist. A villamos nem járt, a katedrális nem nyitott ki. Vissza kell majd mennünk emiatt.

Leültünk a folyóparton, kávéztunk, néztük a világot.

Nagyon jó nyaralás volt.


hazaút: 2020.03.14 W6 2396 HA-LYT 6A
felszállás 20:04 35-s pálya, leszállás 0:04 31R pálya

Kalandos párizsi hétvége

Új év, új légitársaság, új reptér

odaút: 2020.01.24 AF 1295 F-GTAZ 31F
felszállás 16:40 13L, leszállás 18:32 09R pálya
Egy későn jött bejelentés és egy közeli zárás miatt választottuk az Air France-t. Nagyon vártam az utazást, mert nagyon régen nem repültem nem fapados légitársasággal.
Az első furcsaság az volt, hogy az indulás előtt 30 órával lehetett csak végrehajtani az on-line check in-t. Ferihegyen senki nem volt a secunál. Ilyet se láttam még. Kinéztünk egy éttermet, megvettük a kaját, majd közölte a pénztáros, hogy az étteremben nem tudunk leülni, mert a környéket lezárta a rendőrség. Megjött a gépünk és csápra állt. Meglepődtem, hogy a hátsó ajtóhoz lépcsőt toltak, és az utasok egy része ott szállt ki.

A beszállás csápon keresztül történt. Senki sem ellenőrizte a személyiket/útleveleket!!! A csápban hideg volt. Sohasem hittem, hogy ezt fogom mondani, de a Wizz üléseiben nagyobb a lábtér, mint az AF gépein. Hozzá kell tenni, hogy hátul olcsóbb a jegy, a szárny előtti üléseken nagyobb a lábtér. Kicsit fizet, kicsi a sortávolság.

A jegy alapján snackre számíthattunk. Kaptunk egy pici sütit. Az italok közül Colát választottam. Kaptam is egy 1,5 dl-s dobozost. Azóta is ezen nevetek.
Leszállás előtt láttuk az Eiffel torony tetején lévő "körben forgó" reflektorának fényeit. A tornyot eltakarta a köd, a reflektor fényét is alig lehetett látni.

A terminálból kijöve vettünk vacsorára valót, mert azt már sejtettük, hogy nem lesz 2 perc, míg a szállásra érkezünk. Az már csak egy külön pech volt, hogy a nem francia bankkártyák elfogadásával technikai gond volt, így előbb pénz kellett kivenni egy ATM-ből. Az bezzeg adott pénzt.

Megvettük a jegyet a RER-re, elvonatoztunk a Gare du Nord-ig. Azt is tudtam, hogy onnan a 2-s metróval kell tovább utazni. A wikipedia szerint a 2-s metronak nincs megállója a Gare du Nord-nál. Van, la Chapelle a neve. Megérkeztünk a célállomásra, kijöttünk a metróból. A szállásunk sehol sem volt, pedig látnunk kellett volna. Hibáztam, a Place de Clichy-voltunk, de nekünk a Port de la Clichy kellett volna. Benéztem. Át kellett volna szállnunk és nem kiszállnunk. Nosza felszálltunk a jó metróra. A 13-s metró a végéhez közeledve elágazik. A mi irányunkba menő szerelvény nem jött. Elmentünk a közös szakasz legutolsó állomásához. Ott hirtelen megjelent egy rakás "BKV"-s. Kérdeztem, beszélnek-e angolul. Egy tudott közülük. Elmondtam hová mennénk. Az angolul tudó csak mutogatott és annyit tudott mondani "busfiftifor". Megértettem. A busz az orrunk előtt ment el és kb 20 percet kellett volna várni a következőre. Két metró megállónyit inkább lesétáltunk. Jobb lett volna, ha a "BKV"-s a 74-es buszt is mondta volna, mert az 5 perc múlva jött kb. Este 10-re értünk a szállodába. A portás mondta, hogy sztrájk miatt nem jár minden metró és azt mondta, hogy majd reggel tudja megmondani, hogy lesz-e sztrájk, ami minket érint.

Előrekészített salátát vettünk és hozzá evőeszközt. A környezetvédelem érdekében nem műanyag villát adtak, hanem fából készültet. Minta finom smirglit nyalogattam volna, azt vártam, mikor megy szálka a nyelvembe. :))

Szombat reggel felkeltem, kinéztem az ablakon és láttam, hogy emberek mennek le a metróba, szóval jár! (sztrájk idején le volt húzva a bejárat, így nem lehetett lemenni se)

Reggeli után elmentünk a Grand Palais-be, itt volt ugyanis utazásunk fő célpontja a Toulouse Lautrec kiállítás. Ő anyu egyik kedvenc festője. Sokan voltak. A kiállítás tetszett.

Utána elsétáltunk az Eiffel toronyig. Nem mentünk fel, mert nem vettünk rá előre jegyet. Ezután a Chams Elysées-n sétálgattunk. Vacsi (16.30-18.00 óra közötti étkezésnek mi a neve?) visszasétáltunk a toronyhoz. Meseszépen ki volt világítva. Este 7-kor megnéztük a gyémánt kivilágítást. Este nem kellett ringatni minket. 13870 lépést mutatott a telefonom, ami még este 7 előtt teljesen lemerült.
Vasárnap reggeli után indultunk a reptérre. A RER jegyvásárlás egy kicsit érdekes volt, de megoldottam, látszólag minden rendben volt, mígnem a reptér 1-es termináljánál megállt a vonat. Nem ment el a végállomásig. Nekünk pedig az kellett volna. Elmutogatták merre kell menni, így az utolsó szakaszt a reptér saját terminálközi metrójával tettük meg.

hazaút: 2020.01.26 AF 1294 F-GTAH 28A
felszállás 13:51 08L, leszállás 15:38 31R pálya

ui1.: odafelé és visszafelé is nézték a csomagok méretét a és túlméretes kézik mentek a gép hasába. 
ui2.: A reptrérről a városba tartó RER-re lehet kapni teljes árú jegyet és kedvezményes (nyugdíjas vagy gyerek) jegyet. A városból a reptérre csak teljes árú vagy  gyerek jegyet. Na és a nyugdíjas? Ők nem mehetnek olcsóbban a reptérre? :))
ui3.: Végigolvasva úgy tűnik, mintha panaszkodnék a "problémák" miatt. Nem. Én az ilyen élményeket szeretem.

Jó kis hétvége volt.

Eindhoven ki tudja hanyadszor

odaút: 2019.11.13 W6 2271 HA-LVA 22A 
felszállás 6:47 13L, leszállás 8:23 21-s pálya
 
Anyunak támadt egy ötlete, ez az út lett belőle. Annyira vicces ennek a gépnek a lajstromjele. Megérkezés után bebuszoztunk a városba. Sétáltunk, nézelődtünk, ebédeltünk egy jót majd hazajöttünk.

hazaút: 2019.11.13 W6 2274 HA-LVF 22A 
felszállás 17:56 21-s pálya, leszállás 13:32 13R


Athén

odaút: 2019.09.14 W6 2441 HA-LTB 34A 
felszállás 13:05 31L, leszállás 15:39 21L pálya

Ez a nyaralás nem indult könnyedén. Először kedvenc légitársaságom tette át az előre kiválasztott helyemet más helyre. Ablak mellől középre. Gépcsere volt. Egy 180 személyes gépről 230 személyesre. Meghaladta a képességüket ez a probléma. Hamarabb kelljenek fel, ha megpróbálnak kitolni velem.

Leszállást követően megkezdtük a hosszú sétát a géptől a metróvégállomásig. Kb 30 perc volt, pedig az út nagyobb részén mozgó járda is segített.

Megérkezés után vacsorázó helyet kerestünk.  A google által ajánlott hely zárva volt. Találtunk másikat. Görögországban extra nagy lúzerség éhesnek lenni.

Vasárnap a Háborús múzeumban kezdtünk. Sok-sok tárgy a múzeum előtt van kiállítva és így ingyen megnézhető. Ágyuk, repülőgépek. Nem is értem miért mentünk be. :))

Utána megnéztük a vicces őrségváltást. Szegény őrök. Egy harmadik személy igazgatja a ruhájukat, itatja őket. Ők meg csak állnak vagy végrehajtják a vicces vonulásukat.

Délután a Lycabettus dombra szerettünk volna felmenni. Oda egy kábelvasút visz fel. A google maps szerint az egyik metrómegállótól 1100 méterre volt. Ebből 150 méter vízszintes, a maradék meredekebbnél meredekebb utcák, néha lépcsők. Már azt hittük, hogy téved a Google Maps és a domb tetejére visz fel. Szerencsére nem. A tüdőnk kiköpése után megérkeztünk a cable car végállomásához. Ez hasonlít a mi siklókhoz, de ez végig barlangban megy. Szerencsére fel tudtunk menni az első csoporttal. Ez Athén legmagasabb pontja. Megnéztük a naplementét. Míg vártuk, hogy a nap lemenjen megjelent két katona és megpróbálták lehúzni a zászlót. Nem volt egyszerű dolguk, mert a szél rácsavarta a zászlót a rúdra és így nehéz volt.

Hétfőn jött Athén kötelező látnivalója az Akropolisz. Azért ezen a napon, mert pár napja erre a napra mondta a "legrosszabb" időjárást. Tévedett.

Először a múzeumot néztük meg utána felmásztunk a csúcsra. Nagy füllentés lenne azt mondani, hogy kevesen voltak. Volt egy rész, ahol csak lépésben lehetett felmenni a tömeg miatt. Lenyűgözően szép.

Délután egy kicsit sétálgattunk a hangulatos kis utcákban.

Az utolsó nap megnéztünk egy autós múzeumot, ebédeltünk, kávéztuk, majd visszamentünk a szállodába a csomagokért. Itt is a megbeszéltnél korábban jött.

Volt 1-2 dolog, ami nem tetszett Athénban:
  1. Zsebtolvajok: A megérkezés napján kétszer próbáltak kirabolni a zsebesek. Korábban kell felkelniük. Nem sikerült a tervük. Mindenesetre elveszett a biztonság illúziója. A tömegközlekedésen a hátizsákot mindenki maga elé veszi. Talán ezért sem vihettünk magunkkal a szobakulcsot.
  2. Kosz. Vannak nagyon szép részek, de volt olyan rész is, ami olyan mint Budapest leghírhedtebb részei. Zsófinak tűnt fel, hogy bármilyen lepukkant a környék, az ott található boltok belülről agyon rendben vannak.
  3. Telefon. A mobiltelefon hívásaink nagy része sikertelen volt. Nem csöngött ki, nem hallottuk egymást, stb. Katasztrófa.
Haladunk a korral. A telefon lépésszámlálója szerint:szombat 9813, vasárnap 18851, hétfő 18683, kedd 17390 lépés


Korfui nyaralás

odaút: 2019.07.21 W6 2445 HA-LWQ 24A 
felszállás 6:31 13L, leszállás 8:51 35-s pálya
Sok minden nem történt a nyaralás alatt. Csak egy csendes, pihenős, strandolós nyaralás volt a cél. Úgy is lett.

Csak kézi csomagunk volt, rendeltünk taxit, így meglehetősen hamar a szálláson voltunk. A 2 perces bejelentkezés után megkaptuk a szobakulcsot. Még 10 óra sem volt. Igazi pihentető nyaralás volt. Reggeli nem volt a szálláson, de ugyanennek a családnak volt tengerparti étterme, ahol be lehetett fizetni reggelire. Bőséges és finom volt.

Kétszer bementünk Korfu városba. Ennyire voltunk aktívak. :))

Egyik alkalommal a busz megállt a megállóban. Az út másik oldalán volt egy szálloda. Az éttermük terasza közvetlen az út mellett volt kb 1 emelet magasan. A vendégek elegánsan voltak felöltözve, damaszt abrosz, terítő-szerű anyaggal borított szék... És akkor a busz elindult. Nincs is jobb egy egészséges gázfröccsnél.

Amit imádunk Korfuban, az a stabilitás és a jó értelembe vett változatlanság. Mindig jó idő van, az emberek kedvesek, a görög vendégszeretet lenyűgöző. Az elmúlt években csak az autók és a buszok lettek csendesebbek, minden más változatlan.

Egy dologban "csalódtam" csak. A hazaútra is kértünk taxit. Az időpontba belekalkuláltam a "görögös pontosságot". 10 perccel hamarabb jött, mint kértük.

hazaút: 2019.07.28 W6 2446 HA-LYQ 6A 
felszállás 9:56 17-s pálya, leszállás 10:15 13R

Eindhoven ... nem először

odaút: 2019.06.19 W6 2271 HA-LVA 6A 
felszállás 6:42 31L, leszállás 8:18 21-s pálya
Ez volt az első utam, amit az A321 neo-val repültem. Belül ugyanakkora, mint az A320-s gépcsalád, de az új hajtóműveknek köszönhetően sokkal csendesebb.
A gép lajstromjele nem túl bizalomkeltő egy repülőgéptől. A Malév nem kérte a HA-LOT jelet. :))

Sétálgattam, vettem a családnak sós karamellát. Tulajdonképpen ezért "kellett" mennem.

hazaút: 2019.06.19 W6 2272 HA-LTD 6A 
felszállás 18:57 21-s pálya, leszállás 20:53 13R

A hazaút előtt már tudtam, hogy hazafelé jelentős (1+óra) késés várható, mert a gép napközben már összeszedett némi késést, illetve a budapesti időjárás sem volt ideális. Már közelítettünk hazafelé, amikor feltűnt, hogy a gépet elküldték várakozó légtérbe. A gépen ülve nem tudtam róla, hogy ideiglenesen mindkét pálya zárva volt Ferihegyen. Nem szerettem volna kitérő reptérre menni, mert a fényképezéstől és a reptéri játék miatt a telefon töltöttsége kritikus szintre csökkent. Szerencsére időben megnyílt a reptér, így nem mentünk kitérőre. Mire az autóhoz értem már csak 2%-on állt a töltöttség. Megfogadtam, hogy legközelebb viszek telefontöltőt is.

Eindhoven sokadszor


odaút: 2019.03.23 W6 2271 HA-LTF 6A 
felszállás 6:50 13L, leszállás 8:30 21-s pálya
Volt egy versenyünk a sógorommal, ami döntetlen lett, így nem "kellett" végrehajtani, a fogadásban vállaltakat. Az egy 1 napos eindoveni túra lett volna. Ha 1 napra nem is, de 2 napra elmentünk négyesben.

Sok újdonságot nem tudok mondani, mert Eindhoven nem egy látnivalókban gazdag város. Sétáltunk, beszélgettünk, kártyáztunk. Éttermi vacsora helyett bementünk egy Sparba. Földbe gyökerezett a lábunk. Hatalmas volt a választék. Olyan saláta választékuk van, hogy nem győztem csodálni.

Vasárnap 7:20-ra kellett volna kiérni a reptérre. A szállásunk és a buszpályaudvar között csak egy nagy kereszteződés volt. Kinézve a 8.emeleti szobánkból vettem észre, hogy nincsenek buszok. Eindovenben vasárnap reggel 8-ig nincs tömegközlekedés!!!

hazaút: 2019.03.24 W6 2272 HA-LXE 6A 
felszállás 8:36 03-s pálya, leszállás 11:08 13L

Amsterdam 2018.

Heten utaztunk 2 napos hétvégére.

odaút: 2018.12.08 W6 2271 HA-LXV 5A 
felszállás 6:39 31L, leszállás 8:21 21-s pálya
A csapatból ketten most utaztak először repülővel. Élvezték. Az eindhoveni leszállást követően busszal mentünk a vasútállomásra. Pár hónapja találtam egy lehetőséget, amivel 4-7 fős csoport kedvezményesen utazhat vonattal. Teljesen jól működött. Amsterdamban először a szállásra mentünk és letettük a csomagokat.

Utána Amsterdam híres belvárosába mentünk. Ebédeltünk, nézelődtünk. Természetesen mindenkiben felmerültek a város leghíresebb nevezetességeik megtekintése. A piros lámpás negyed és a coffee shopok. Nos a coffee shopokba bejutni szinte lehetetlen a nagy tömeg miatt, de ha véletlenül lenne is hely, akkor a tömény füst miatt nem akar bent lenni az ember. Azon tanakodtunk, hogy hány percig kell állni egy ilyen bolt előtt, hogy a kiáradó füsttől hangulatba jöjjön?

Vannak a Cannabis Múzeumok. Ezek olyan boltok, ahol füvezéshez szükséges kiegészítőket lehet kapni, illetve vicces emléktárgyakat (hűtőmágnes, hamutartó, stb). Lehet kapni sütiket is. Némelyikre figyelmes olvasó számára is észrevehető betűmérettel írják fel, hogy nincs benne THC. A többire is felírják 2-s betűmérettel. Szóval, aki nem olvassa el a teljes vásárlói tájékoztatót, az azt hiszi, hogy ő most kipróbált valami különleges dolgot. Így az ebből származó hatást nem a szer okozza.

Nagyon vicces volt a piros lámpás negyed. Amikor a társaság egyik hölgytagja meglátta az első örömlányt, akkor csak annyit mondott "nézzétek itt egy néni". És mennyire igaza volt. Kb 70 éves lehetett. Sok házon nincs piros lámpa, csak az ajtón van a lány/fiú képe és ki van írva, hogy itt lakok.

A piros lámpás negyed angol neve red line discrit. Az épületeken nem piros lámpa van, hanem piros fénycső. Este nagyon jól mutatnak az épületeken lévő piros csíkok.

Vettünk különféle sajtokat is. Este a szálláson beszélgettünk.

Vasárnap későn keltünk fel. A szállás nekem nagyon tetszett, mert közvetlenül az amsterdami reptér közelében volt és az ágyból fekve nézhettem a leszálló gépeket, Folyamatosan jöttek. Az A320/B737 gépeken már nem is lepődtem meg, de amikor 3 db A330-s gép jött egymás után, az már érdekesebb volt. Jött még néhány B747 és egy B777 is.

Vasárnap 11:40-kor akartunk reggelizni/ebédelni. Találtunk is egy szimpatikusnak tűnő éttermet. A pincér lány, úgy nézett ki, mintha a piros lámpás negyedben dolgozna, vagy oda készülne. Már megrendeltük az ebédet, amikor furcsa zajt hallottunk. A személyzet egy tagja az éttermen húzta keresztül a nagy szemetest. Egy köjál-ántsz-nébih ügynök ott kapott volna szívrohamot.

Hazafelé a vonaton az egyik útitárs megkérdezte, hogy szokott-e ellenőr jönni. Amint kimondtam, hogy nem, máris megjelent. A hazaút további része teljesen eseménytelen volt..

hazaút: 2018.12.09 W6 2274 HA-LWP 7A
felszállás 17:40 21-s pálya, leszállás 19:16 31R pálya.

Tower Bridger opening 2


odaút: 2018.09.29 W6 2201 HA-LTD 37A
felszállás 6:15 31L, leszállás 7:31 08-s pálya

Két hete ezzel a géppel jöttünk haza Londonból és a HA-LCA még mindig ott állt Ferihegy 2B-n!!

Leszállás után a szokásos buszos transzferrel mentünk a városba. A Victoria pályaudvaron reggeliztünk. A mostani utunk fő programja a St. Paul székesegyház volt. Sajnos fotózni nem lehet bent. Megmásztuk. Először 257 lépcső megmászása után értünk a kupola aljába. Újabb 119 lépcső után értünk fel a Stone Gallery szintre. Annyira szűk helyeken kellett átmenni, hogy attól tartottam, hogy elakadok. A legszűkebb helyeken a falakat vékony lemezzel borították. Ennek hiányában mindenki tele lenne horzsolásos sérüléssel. A Stone Gallery egy szabadtéri rész, ahonnan körbe lehetne fényképezni a várost, de a sok kőcsipke megnehezíti ezt. Újabb 152 lépcsővel feljutottunk a Golden Gallerybe. Ez a kupola csúcsán van és innen már nyugodtan lehet fényképezni. Az 528 lépcső lefelé már könnyűnek tűnt.

Elsétáltunk a Millenium Bridge-ig. Ez a híd szerepel az egyik Harry Potter filmben. Elsétáltunk a Kings Cross pályaudvarra. Rengeteg ember áll sorba, csak azért, hogy egy nagy tégla falra feltett Platform 9 ¾ jelzés előtt fényképezzék le, majd bemenjenek a Harry Potter Shopba.

Annyira jó idő volt, hogy csak leültünk és napoztunk. Késő délután egy másik szögből is megnéztük a Tower Bridge nyitását, majd a híd mellett vacsoráztunk/uzsonnáztunk.

A szállásunk a már megszokott Easy Hotelben volt, bár új helyszínen néhány száz méterre a régitől.

Másnap reggel Camden Townban reggeliztünk. Imádom ezt a városrészt. Különös hangulata van. Ez a bohém negyed. Lassan megszokássá válik, hogy a hazautazás előtti időt a Picadilly környékén töltjük. Imádjuk a Regent és Oxford street hangulatát.

A Victoria pályaudvaron uzsonnáztunk a kedvenc éttermünkben. Kaja után megkérdezték, hogy hozhatják-e a számlát? Na ja egy vasúti és buszpályaudvar mellett az emberek mindig az órájukat nézik.

hazaút: 2018.09.30 W6 2210 HA-LXT 30A
felszállás 21:05 26-s pálya, leszállás 0:10 13R