2013. áprilisban mentem először kollégákkal repülős utazásra, októberben másodszor, 2016-ban kétszer (utóbbi csapattal – és a kisfiúkkal – azóta sokszor), utána 2018-ban. Amikor idén májusban Bergamóban jártam, sokat meséltem róla. Ekkor kolléganőm (M.) kitalálta, hogy menjünk el. Kitaláltunk egy időpontot, meghirdettük a kollégák között. Heten lettünk, mint a gonoszok. Nem jó előjelekkel indult az utazás hete. M-t megharapta egy macska, kötözni kellett, majd belázasodott. Szerencsére péntekre rendbejött. Szombat reggel a reptéren akkorát esett, hogy elszakadt a nadrágja, vérzett a térde és a szája. Úgy döntött, hogy nem jön. Nem nézett ki nagyon vészesen, de sajnos neki lett igaza. Mikor hétfőn találkoztunk, úgy nézett ki, mint akit agyonvertek. Nagyon sajnálom szegényt. Addig nem nyugszom, amíg nem viszem el Bergamóba.
odaút: 2025.10.04. FR 3165 SP-RKL 31A
felszállás: 7:01 31L, leszállás: 7:32 28-s pálya
A program a szokásos bergamói módon indult. Megérkezés után a helyi BKV-val felmentünk a felső városba, a kedvenc pékségemben reggeliztünk. Utána megnéztük a két templomot. Felmentünk a főtéren lévő toronyba (legközelebb lifttel megyek) M. tiszteletére a La Marianna nevű cukiban ettünk. Innen származik a sztracsatella fagyi. A legfelső város után beültünk egy étterembe inni valamit. Olyan lassú volt a kiszolgálás, hogy megéheztünk, így meg is ebédeltünk. Ebéd után lesétáltunk a vasútmegállóhoz. Innen ment a busz a reptérre. A busz indulása előtt még egy üdítő/kávé/süti belefért az időnkbe.
hazaút: 2025.10.04. FR 2107 SP-RKQ 31A
felszállás: 20:56 28-s pálya leszállás: 22:03 13L
Imádok este Budapesten keresztül repülni. A hangulat egész nap remek volt. A túra szombaton volt, az egyik kollégám hétfő közölte, hogy novemberben irány Nápoly. Azon a túrán tízen leszünk.
20398-t mutatott a lépésszámláló
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése