Előrehozott szülinap
Zsófi meglepi útja
Palma de Mallorca
A szállásunktól néhány buszmegállóra van az Aquarium. Ez egy a tenger élővilágát bemutató meseszép akváriumok sorozata. Volt 3D-s vetítés is. Ez annyira nem tetszett, mert a film lassú volt és alig volt benne „akció”. Hosszúszárnyú bálnák lebegtek a vízben.
„Csak” 11.296-t léptem.
Utazás sehova 2.0.
Felszállás: 2021.06.20. 13:31 31L, leszállás 14:26 31R HA-LKG
Oda-vissza Budapest felett, ragyogó napsütésben. Ismét nagy élmény volt sehova repülni.
Utazás sehova
Kb 1,5 hete jelentette be az Aeropark, hogy a Smartwings-szel együtt Budapest-Budapest járatot indít. Kb 1,5 óra alatt fogytak el a jegyek. Ezek után megnyitották a 2. járatot is. Az is hamar elfogyott. Utána megnyílt a 3. járat is, ami felszállási időben megelőzte az elsőt. Nekünk arra az első útra volt jegyünk, ami másodikként szállt fel. Szóval egy kicsit Star Wars-osra sikerült a számozás. :))
10-re kellett volna T2B-re érni. Nyilván mindenki sejti, hogy mi már 9.30-ra odaértünk. Egészen elkeserítő volt, amit láttunk. A máskor nyüzsgő, lüktető, zsúfolt reptér teljesen kihalt. A 2A terminál le volt zárva és csak egy pultnál folyt az utasfelvétel. 10-kor megkezdődött a Budapest-Budapest útnál az utasfelvétel. Pillanatok alatt megkaptuk a beszállókártyánkat, majd mentünk az utasbiztonsági ellenőrzésre. 1-2 napja azon gondolkodtam, hogy érdemes lesz majd használni a bankkártyánkhoz tartozó az elsőbbségi utasbiztonsági ellenőrzést? Saját, üres sorunk volt. Bent még nagyobb a csend. A boltok nagy része zárva, az eladók unatkoznak, egymással beszélgetnek. A máskor alig hallható hangosbemondó most szinte üvöltött. A reptéren lehet látni, hogy mekkora pusztítást végzett a Covid. Egy temetőben több élet van november 1-én, mint a reptéren. De folytassuk napot.
A beszállítás során buszokkal vittek minket a géphez. Kaptunk egy tájékoztatót a pilótától, a stuvitól és végül az Aeropark egyik dolgozójától. Volt bőven taps. 224 nap után a felszállás maga volt a csoda. Zárt felhőzet felett repültünk, de aki repült már, az tudja, hogy felhők felett mindig süt a nap. Nagyon jó volt. Meglepően sok volt, aki életében először repült, voltak születésnaposok is. Egy 60 éves néni a férjével, stb.
Repülés után még volt egy kb 1,5 órás reptérlátogatás is sok-sok csemegével. Láttunk felszállni egy B777 Korean Cargot, majd megnéztünk egy Pegasus csőhöz állását, utána a Smartwings következő járatának felszállását, egy Qatar A330 Cargo érkezést, majd megnéztük a leparkolt Lufthansa gépeket. A túra végén még sétáltunk az Aeroparkban és ebédeltünk egy jót.
Nagyon jó nap volt. Újra mennék, ha lehetne.
Porto
felszállás 16:23 31L, leszállás 18:35 35-s pálya
felszállás 20:04 35-s pálya, leszállás 0:04 31R pálya
Kalandos párizsi hétvége
felszállás 16:40 13L, leszállás 18:32 09R pálya
felszállás 13:51 08L, leszállás 15:38 31R pálya
ui1.: odafelé és visszafelé is nézték a csomagok méretét a és túlméretes kézik mentek a gép hasába.
ui2.: A reptrérről a városba tartó RER-re lehet kapni teljes árú jegyet és kedvezményes (nyugdíjas vagy gyerek) jegyet. A városból a reptérre csak teljes árú vagy gyerek jegyet. Na és a nyugdíjas? Ők nem mehetnek olcsóbban a reptérre? :))
ui3.: Végigolvasva úgy tűnik, mintha panaszkodnék a "problémák" miatt. Nem. Én az ilyen élményeket szeretem.
Jó kis hétvége volt.
Eindhoven ki tudja hanyadszor
felszállás 6:47 13L, leszállás 8:23 21-s pálya
Anyunak támadt egy ötlete, ez az út lett belőle. Annyira vicces ennek a gépnek a lajstromjele. Megérkezés után bebuszoztunk a városba. Sétáltunk, nézelődtünk, ebédeltünk egy jót majd hazajöttünk.
felszállás 17:56 21-s pálya, leszállás 13:32 13R
Athén
Ez a nyaralás nem indult könnyedén. Először kedvenc légitársaságom tette át az előre kiválasztott helyemet más helyre. Ablak mellől középre. Gépcsere volt. Egy 180 személyes gépről 230 személyesre. Meghaladta a képességüket ez a probléma. Hamarabb kelljenek fel, ha megpróbálnak kitolni velem.
Leszállást követően megkezdtük a hosszú sétát a géptől a metróvégállomásig. Kb 30 perc volt, pedig az út nagyobb részén mozgó járda is segített.
Megérkezés után vacsorázó helyet kerestünk. A google által ajánlott hely zárva volt. Találtunk másikat. Görögországban extra nagy lúzerség éhesnek lenni.
Vasárnap a Háborús múzeumban kezdtünk. Sok-sok tárgy a múzeum előtt van kiállítva és így ingyen megnézhető. Ágyuk, repülőgépek. Nem is értem miért mentünk be. :))
Utána megnéztük a vicces őrségváltást. Szegény őrök. Egy harmadik személy igazgatja a ruhájukat, itatja őket. Ők meg csak állnak vagy végrehajtják a vicces vonulásukat.
Délután a Lycabettus dombra szerettünk volna felmenni. Oda egy kábelvasút visz fel. A google maps szerint az egyik metrómegállótól 1100 méterre volt. Ebből 150 méter vízszintes, a maradék meredekebbnél meredekebb utcák, néha lépcsők. Már azt hittük, hogy téved a Google Maps és a domb tetejére visz fel. Szerencsére nem. A tüdőnk kiköpése után megérkeztünk a cable car végállomásához. Ez hasonlít a mi siklókhoz, de ez végig barlangban megy. Szerencsére fel tudtunk menni az első csoporttal. Ez Athén legmagasabb pontja. Megnéztük a naplementét. Míg vártuk, hogy a nap lemenjen megjelent két katona és megpróbálták lehúzni a zászlót. Nem volt egyszerű dolguk, mert a szél rácsavarta a zászlót a rúdra és így nehéz volt.
Hétfőn jött Athén kötelező látnivalója az Akropolisz. Azért ezen a napon, mert pár napja erre a napra mondta a "legrosszabb" időjárást. Tévedett.
Először a múzeumot néztük meg utána felmásztunk a csúcsra. Nagy füllentés lenne azt mondani, hogy kevesen voltak. Volt egy rész, ahol csak lépésben lehetett felmenni a tömeg miatt. Lenyűgözően szép.
Délután egy kicsit sétálgattunk a hangulatos kis utcákban.
Az utolsó nap megnéztünk egy autós múzeumot, ebédeltünk, kávéztuk, majd visszamentünk a szállodába a csomagokért. Itt is a megbeszéltnél korábban jött.
Volt 1-2 dolog, ami nem tetszett Athénban:
- Zsebtolvajok: A megérkezés napján kétszer próbáltak kirabolni a zsebesek. Korábban kell felkelniük. Nem sikerült a tervük. Mindenesetre elveszett a biztonság illúziója. A tömegközlekedésen a hátizsákot mindenki maga elé veszi. Talán ezért sem vihettünk magunkkal a szobakulcsot.
- Kosz. Vannak nagyon szép részek, de volt olyan rész is, ami olyan mint Budapest leghírhedtebb részei. Zsófinak tűnt fel, hogy bármilyen lepukkant a környék, az ott található boltok belülről agyon rendben vannak.
- Telefon. A mobiltelefon hívásaink nagy része sikertelen volt. Nem csöngött ki, nem hallottuk egymást, stb. Katasztrófa.
Korfui nyaralás
Eindhoven ... nem először
felszállás 6:42 31L, leszállás 8:18 21-s pálya
felszállás 18:57 21-s pálya, leszállás 20:53 13R
Eindhoven sokadszor
felszállás 6:50 13L, leszállás 8:30 21-s pálya
felszállás 8:36 03-s pálya, leszállás 11:08 13L
Amsterdam 2018.
felszállás 6:39 31L, leszállás 8:21 21-s pálya
