Nyaralás extrém repülési élményekkel

Tavaly szeptember végén az Aeropark feltett egy videot a skiathosi repülésről. Zsófi eldöntötte, hogy jövőre oda megyünk nyaralni. Nem kellett nagyon erőltetnie. Ez az az európai reptér, ahol a legközelebb lehet menni a le és felszálló gépekhez. Itt lehet odaállni az induló gép sugárhajtóműve mögé. A görögök elég lazák. Kitettek három táblát, hogy élvezd a hobbid, anélkül, hogy kockáztatnád az életed és a hajtómű mögött veszélyes. Részükről ennyi.

odaút: 2024.07.01. FR 1668 SP-RKV 30A

felszállás: 11:36 31L, leszállás: 14:03 01-s pálya

Sima repülés után megkezdtük a leszállást. Tudtam, hogy extrém lesz a nagy fékezés miatt, de erre nem számoltam. Videozni akartam, ezért befeszítettem magam. Még a levegőben voltunk, amikor jött az első kis sikítás, jött az emberes leszállás, majd felüvöltöttek a hajtóművek, annyira nyomták a sugárféket, meg a kerékféket is. Síri csend volt a gépen, de amikor megállt, akkor olyan ováció, éljenzés volt, amit még soha nem hallottam. A pilótánk nagyon ügyes volt, mert meg tudott állni az utolsó legurulási pontnál és nem kellett elgurulni a pálya végéig, majd ott megfordulni és visszagurulni. Kiszálltunk a gépből Zsófi felszállt a buszra. Én készítettem egy fotót a gépről, mentem a buszhoz (max 10 méterre volt). A sofőr becsukta az ajtót és elment. Volt még másik 2 busz is.

Taxival mentünk a szállásra. Néhol olyan szűk volt az utca, hogy a taxi parkolóradarja folyamatosan visított. A szállás nagyon jó volt. A városka egy csendesebb részén volt, kb 10-15 perc sétatávolságra a kikötőtől. Megkezdtük a városka felfedezését. Sokat sétáltunk, ettünk. Délután egy kicsit aludtunk is.

A nap végén 11.393-t mutatott a lépésszámláló.

 

Kedd

Reggel kerestünk egy reggeliző helyet, utána kisétáltunk a reptérhez repülőket nézni. Sajnos ezen a napon rossz irányból jöttek a gépek. Mindegyik elgurult hozzánk, a pilóták integettek, az utasok is. Amikor a gép végrehajtotta a 180 fokos fordulást, akkor egy pillanatra ránk nézett a hajtómű. Kaptunk egy kis megfúvást. 

A nap további részében az előző napi programot ismételtük. Séta a városban, délutáni szunyóka, este vacsora. 14.075 lépés.

 

Szerda

A keddi program ismétlése volt. Reggeli, séta a reptérhez. Aznap viszont olyat láttam, amit előző nap nem. Világított a 4 PAPI lámpa. Ebből már tudtam, hogy aznap számunkra kedvező a széljárás, és a fejünk felett jönnek a gépek. És jöttek. Négy gép érkezett, amíg kint voltunk. Az utolsónál úgy döntöttem, hogy nem fotózok, nem videozok, csak élvezem a látványt és a hangot. Elment a fejem felett a gép, megfordultam és láttam, hogy itt most valami más. Átstartolás lett belőle. Amikor másodszor jött a gép, akkor már le tudott szállni. És mi lelkes spotterek megtapsoltuk. A reptéri nézőpont mellett van egy bár. Kiszolgálás a pultnál, fizetés azonnal. A tulaj tudja, hogy ha jön egy gép, akkor mindenki fut ki fényképezni, nézelődni. Bebiztosította magát. Mind a 4 gép felszállását is megnéztük. Az egyik felszállás után hátra fordultam és láttam, hogy egy fickó ül a földön, mellett a biciklije feküdt. Elfújta az induló hajtómű. Nem lett baja. Felállt és tovább tekert. A délutáni/esti program a szokásos volt. 13.360 lépés.

Csütörtök

Aznap borús idő volt reggel. Reggeli után kimentem a reptérre, Zsófi nem jött velem. Megnéztem néhány le és felszállást. Délután elmentünk a városka addig ismeretlen részeit felfedezni és megkeresni a strandot. Öregszünk, nem a strand volt az első lépésünk. Nap végére 15.901-nél állt meg a lépésszámláló.

Mamma Mia nap

Skiathoson és Skopeloson forgatták a Mamma Miat. Ezt alaposan ki is használják a helyiek. Megszámolni se tudtuk, hány társaság kínált Mamma Mia túrát. Választottunk egyet és nekivágtunk. Nagyon jó döntés volt. 

Skiathos látképe

Első állomás Skopeloson a híres kápolna volt, ami egy szikla tetején áll. A filmben itt lenne az esküvő és itt derül ki, hogy senki se tudja ki az apa. Kikötöttünk a strandon, felmásztunk a partról az útra.

Tovább sétáltunk, majd megmásztuk a sziklát. Nyáron nagy melegben sziklát mászni megfizethetetlen. Néha volt korlát, néha nem. Szakadék mindig volt. A szikla tetején szembesültünk vele, hogy ez a kápolna nem az, ahol a filmet forgatták. A kilátás mindenért kárpótolt.


 Lejöttünk a szikláról, elhajóztunk Skopelos városkába. Útközben már kínálgatták az ouzot. Kikötés után kerestünk egy szimpatikus éttermet, megebédeltünk, majd a hangulatos kis utcákon bóklásztunk. A hajónk egy hosszabb útra indult Skiathosra a Lalaria beach-re. Útközben jöttek az újabb kör ouzok, szólt az ABBA. Majd jött a Y.M.C.A, Makarena és a Zorba tánc. Fantasztikus hangulat volt a hajón. Aki tudott táncolt, a többiek énekeltek, tapsoltak, doboltak a bárpulton. Kikötöttünk a strandon. Ez egy olyan partszakasz, amit csak a víz felől lehet megközelíteni. Ott strandoltunk egy kicsit. Nagyon érdekes a víz. Olyan, mintha rengeteg tejet öntöttek volna bele. Nem látni le, annyira opálos. Ilyen strandot csak Zakinthoson láttam a hajóroncsnál. 


A nap végén 10.923 lépésnél jártunk. Sokat ültünk a hajón.

 Szombat

Koradélután lementünk strandolni. A part homokos, a víz homokos, de a kettő között van egy kb 1,5-2 méteres rész, ami aprókavicsos. A tenger nagyon sima és kellemesen meleg volt. A 10.459 lépés nem olyan sok, de a vízben nem volt rajtam az óra.

Vasárnap

Kora reggel (10:30) lementünk a strandra béreltünk napágyat és egész nap ott élvezkedtünk. Vacsora után még megmásztuk a városka dombját. 9.176 lépés nagyon kevés, de a vízben nem volt rajtam óra.

Hétfő

Kijelentkezés után megreggeliztünk, pihentünk, majd kimentünk a reptérre. A gépünk pontosan jött, pontosan indult. Nagyon pici a reptér. A secuhoz csak 1,5 órával az indulás lehet menni. A schengeni terminál akkora, hogy 1 gép utasai megtöltik. 6.064 lépés. Hazaértünk. Zsófi nekiállt mosni és kimentem a Sparba, mert üres volt a hűtőnk. Bevásároltam, beültem az autóba, ráadtam a gyújtást és megszólalt Korda Gyuri bácsi és a Reptér. 30 másodperc az út haza, de a ház előtt ülve végighallgattam.

hazaút: 2024.07.08. FR 1669 SP-RSF 31A

felszállás: 14:46 01, leszállás: 15:22 31R

A repülés 50 órája

Az ötletet két héttel az indulás előtt kaptuk. Azok a barátaink, akik a londoni HP+ABBA túra ötleteit adták, mesélték, hogy mennek Berlinbe az ILA-ra (repülési és űrutazási kiállítás). Pénteken túristáskodnak, szombat-vasárnap van a közönség nap az ILA-n. Hívtak magukkal. Zsófi azt mondta, nem tud szabira jönni, mert azon a héten lép be egy új kolléga. Mondtam, hogy péntek este is megy repülő. Rábólintott. Gyorsan megvettük a repjegyet és a belépőket.

odaút: 2024.06.07. FR 3306 9H-VVC 6F
felszállás: 21:35 31L, leszállás: 22:39 25R pálya

Sima repülés után megérkeztünk Berlinbe. Mivel a program a reptéren volt, ezért egy reptérhez közeli szállást választottunk. Sajnos éjjel már nem ment oda semmi, gyalog sem lehetett odamenni, így maradt a taxi. Én kis naiv azt hittem lehet kártyával fizetni a taxiban. Nem lehet. Másnap visszamentünk a reptérre kp-t felvenni, onnan menni akartunk S-Bahn-nal 2 megállót, majd az ingyenes Shuttle busszal a kiállításra. Egymás után maradtak ki az S-Bahnok, így taxival mentünk a kiállításra. Gyorsan átestünk a biztonsági ellenőrzésen, majd elkezdődött a varázslat.

Azt hiszem, csak repülés-rajongók érthetik meg, miért áll az ember hosszú órákat sorban a tűző napon, hogy utána pár percet töltsön egy repülőgépben. Időrendi sorrend nélkül az alábbi gépekben jártam: Boeing 707 AWACS, C-130 (első tiszt ülésében is ültem) Airbus A310 Zero G, C-17 Globmaster III, KC-46, Airbus A400M. De a csúcs az Emirates A380 volt.

Amikor megtudtam, hogy láthatom ezt a csodát, nem hittem el. És amikor megérkeztünk, ott állt ez a hatalmas gép. Zseniálisan megoldották, hogy mindent láthassunk. Bal oldalt hátul engedtek be. Végigjártuk a turista osztályt. Utána a hátsó lépcsőn felmentünk a business osztályra. Az emelet leghátsó részén egy hangulatos kis bár van. A business osztályon fantasztikus nagy a hely. A székek elhelyezése miatt minden második sorban nem lehet kilátni az ablakon, mert a szék és az ablak között egy kis szekrény van. Az első osztályon még nagyobb a hely és egy ajtóval teljesen lezárható a saját rész. Innen lementünk az alsó szintre, ahol megnéztük a prémium turista osztályt. Lenyűgözött a gép. Meseszép egyenruhájú stuvik voltak mindenhol.

Közben légibemutatók is voltak. Eurofighter, F-35, Tornádó, helikopterek, A400M. Repült az A321XLR. Ennek az az érdekessége, hogy még nincs meg az engedélye, de még az idén forgalomba fog állni és képes lesz 11 órát repülni.

Taxival mentünk vissza a szállodába. A 13.646 lépés nem volt vészesen sok, de a több órás sorban állások a tűző napon és a tötyörgés nagyon fárasztó. Szinte semmi erőnk nem maradt. Kb 500 méterre volt egy pizzázó, de kiderült, hogy a szállodánkban is lehet kapni pizzát. Tökéletes volt.

Másnap is taxival mentünk volna be, de egy lány meghallotta és mondta, hogy ő már hívott UBER-t, így együtt mentünk ki. A korábban írt gépek közül többe csak vasárnap jutottunk be. Az Emirates A380-n mentünk még egy kört.  

Délután 5 előtt jöttünk el, shuttle busszal mentünk az S-Bahn-hoz, onnan bementünk Berlinbe, ettünk egy finom fagyit, majd irány vissza a reptérre. 14.603 lépés

hazaút: 2024.06.09. FR 196 SP-RKD 6F
felszállás: 21:35 25R, leszállás: 23:45 13R

 

Barcelona

Miután Zsófi ismét elutazott Kínába, így én is repülőre ültem. Újra.
 
odaút: 2024.04.20. W6 2375 HA-LTI 8A
felszállás: 6:04 13L, leszállás: 8:20 24R pálya
 
Maga a repülés sima, eseménytelen volt. Leszállás után megvettem a 2 db reptéri metrójegyet (nagyon sokat kell menni a termináltól a metróállomásig). Be metróztam a La Ramblahoz. Imádom. Most semmi különös programom nem volt, így alaposan végignéztem a kedvenc piacom, ettem, ittam.
 
Vettem előre jegyet a Cable Carra. Két ilyen van Barcelonában. Mind a kettő zárt kabinos "libegő", ami ugyanarra a dombra visz fel. Én a nagyobbat választottam. Az a kikötőből  indul. Egy magas acéltoronyba kell felmenni lifttel. Egy 7 személyes liftbe miért kell liftkezelő? Nem értettem. Kiderült, hogy a lift ajtaja nem működik rendesen, kézzel kell kinyitni.
 
Az út pár percig tart. Az út felénél van egy másik torony. A kabin a szélben szabadon lengedezik, a torony mellett ez nem túl jó ötlet, ezért egy V alakú korlátok között megy el a torony mellett, ami szinte megszünteti a lengedezést. Az első ütődésnél volt egy kis sikkantás. Fentről meseszép a kilátás. Az egész város a lábaid előtt hever. Ugyanezzel a felvonóval jöttem le. Lesétáltam a strandra. A legbátrabbak már fürdőruhában mászkáltak, sütött a nap, remek zene szólt. Annyira jó volt, hogy azt el se lehet mondani.
 
Visszasétáltam a piacra, egy kicsit ettem, ittam még. A Placa de Catalunyán süttetem még magam, majd elindultam vissza a reptérre.ű
 
Az utazás fő célja a piac meglátogatása és a finomságok kóstolása volt. Miket ettem-ittam: kolbász, sonkaválogatás, tortilla, krokett, paella, eper és ki tudja hány féle gyümölcslé.

A hazaút már eseménytelen volt. Nagyon fáradt voltam a repülőn, nem tudtam hogyan fogok eljutni az autóig. Kinyílt a gép ajtaja és elmúlt szinte minden bajom. A lépésszámláló szerint 27.415-t léptem.

hazaút: 2024.04.20. W6 2378 9H-WNK 27F
felszállás: 20:55 24L, leszállás: 23:02 31R pálya
 
Ennek a gépnek ez volt az első munkanapja a Wizz Airnél. Nem volt új szaga, pedig csak 9 nappal korábban hajtotta végre az első felszállását a gyárban.
 
Azt hittem, hogy én már mindenféle utast láttam és már nem lepődök meg semmin. Most meglepődtem. Az utasbiztonsági ellenőrzésnél nem sokkal ellőttem állt egy lány fekete selyem (vagy annak kinéző) pizsamában. Hosszúnadrág és csípőig érő felső, övvel megkötve. A gyanútlan biztonságiak megkérték, hogy vegye le a kabátkát. A lány szó nélkül levette. Kiderül, hogy csak egy melltartó van a kabát alatt. Mindenki azonnal mondta, hogy vegye vissza. A lány csak mosolygott, egy hanyag nem számít kézmozdulattal elintézte a dolgot és átsétált a kapun. Türelmesen kivárta, míg megjön a cucca. Felvette a pizsi felsőt, de úgy kötötte meg, hogy ne érjen össze, így láthatóvá téve a hasa középső 5-6 cm-s részét. Fent ennél szélesebb volt a látható rész.

Milánó

 Miután Zsófi elutazott Kínába, így én is repülőre ültem

odaút: 2024.03.09. W6 2333 HA-LXK 6A

felszállás: 10:36 13L, leszállás: 11:56 35R pálya
Sima eseménytelen út volt. A reptér mellett van egy repülőgép múzeum. Azt néztem meg. Odavezető út egy kicsit érdekes volt. Elvileg egy felé lehet csak menni, de az két helyen is le volt zárva. Ezek azt hitték, hogy néhány méter piros-fehér szalag és 3 műanyag korlát meg tud állítani. Tévedtek. 
Nagyon érdekes volt, láttam 1-2 különleges repülő eszközt.

visszaút: 2024.03.09. W6 2336 HA-LXK 6A

felszállás: 18:55 35R, leszállás: 20:05 13R pálya
Ugyanaz a gép hozott, kaptam egy Budapest feletti leszállást. Tökéletes volt. 18.299 lépés
A reptéren láttam Cafut és Rivaldot. Nagyon aranyosak voltak. Minden olasz megállította őket egy fotóra. mindig mosolyogtak.

Eindhoven

Anyu férje kitalálta, hogy szeretné megnézni az eindhoveni Philips múzeumot. Ezt sem kellett kétszer mondani.

odaút: 2024.01.27. W6 2271 HA-LVK 38F

felszállás: 7:02 31L, leszállás: 8:52 21-s pálya

Megérkezés után a múzeumba mentünk. Érdekes volt. Mindent a Philips talált fel. Utána ebédeltünk egy finomat, majd sétáltunk. A szállásunk a reptéren volt. Az ablakból az állóhelyekre nézett. 14.583-t léptem. Másnap reggel korán indultunk haza

visszaút: 2024.01.28 W6 2272 HA-LTI 7F

felszállás: 9:41 21-s pálya, leszállás: 11:16 21-s pálya

Egy kis karácsonyi zabálás

Rég vágytam már egy kis karácsonyi hangulatra. Gondolkodtunk egy bécsi kiruccanáson is, de végül Köln lett, pedig nem is ide vettünk jegyet. Dortmundba mentünk volna, de a Wizz Air úgy "döntött", hogy Kölnbe visz. (valami reptér felújítás volt, időben szóltak)

odaút: 2023.12.09. W6 2291 9H-WDE 6F

felszállás: 7:41 13L, leszállás: 9:15 24-s pálya
 
Az első utunk a híres dómhoz vezetett. Hatalmas, gyönyörű is lehetne, ha nem lenne fekete. Koszos. Budapesten az Ecseri útnál volt egy templom, amit mindenki fekete templomnak hívott. A levegőben lévő kosz miatt a kő megfeketedett. Lepucolták, bevonták valami spéci anyaggal és már nem lesz koszos. Alig vártuk, hogy kinyisson a Dóm melletti karácsonyi vásár. Ettünk kolbászt, bretzelt, csokiba mártott epret, szőlőt, almás pitét, lebercase zsemlét. Természetesen ittunk forralt bort. A Dóm belülről is "koszos", kicsit rideg, de nagyon szép. A színes üvegtáblái lenyűgözőek. Elmentünk a szállásra, letettük a csomagot. Ez egy ifjúsági szállás volt, egyszerű, de a célnak tökéletesen megfelelt. Egy nagyon kellemes étteremben vacsoráztunk. A karácsonyi csúnyapulcsis versenyt egy Lidl-s pulcsi nyerte meg nálam. Laza 15.114 lépéses nap volt.

Másnap a szállodában reggeliztünk. Vasárnap nincs meleg reggeli. Senkit se zavart. A szállóvendégek között vénember voltam. Találtunk egy másik karácsonyi vásárt. Ott is ettünk. Sétálgattunk, nézelődtünk, élvezkedtünk. 11.020-t léptünk
 
visszaút: 2023.12.10 W6 2292 9H-WAF 6F
 
felszállás: 17:32 14L pálya, leszállás: 18:48 13R

Barcelona

odaút: 2023.11.25 W6 2375 HA-LVI 11A

felszállás: 6:51 31L, leszállás: 9:01 24R pálya

Majdnem, de szerencsére csak majdnem úgy telt el az év, hogy barátaink nélkül utaztunk. Régóta terveztük Barcelonát, de most összejött. Mivel már jártunk ott kihagytuk a kötelező programokat és csak élveztük a várost.

Megérkezés után az első utunk a La Ramblán lévő piachoz vezetett és ettünk epret, sonkát, ittunk mindenféle finomat. Egyszer szeretnék elmenni csak oda és egész nap enni.

Utána az Aquarium következett. Most először foglaltunk Airbnb-n szállást. Pontosabban a barátaink intézték, mi csak mentünk velük. Meglepően jó volt. A La Rambláról nyíló utcában volt, igaz kissé távolabb a híres sétánytól. A szállás elfoglalása után egy kiadósat uzsonnáztunk. Vacsorának hívtuk, de délután 1/2 5 volt. Kaja után visszamentünk a La Rambla környékére élvezni a nyüzsgő várost. Zsófi tudott venni egy baromi jó bakancsot. Hulla fáradtan estünk be az ágyba. 22.015-t mutatott a lépészámláló

Másnap reggel finom kávéval ébresztett minket a barátunk. Még tejért is leszaladt. Egy labirintusban folytattuk a kellemes őszi nyaralást. Petinek nagyon tetszett. Ami utána jött ...

A Güel park volt a következő cél. Aki járt már ott az tudja, hogy a park egy dombtetőn van és egy hosszú és meredek utcán érhető el. Annyira hosszú és meredek, hogy sok-sok mozgólépcsőt építettek az utcára. Ott jártunk idejében folyt a teljes felújítás, így gyalog kellett felmenni. Brutális volt. A céltól pár méterre derült ki, hogy a parkba jegyet kellett volna venni, de már mind elfogyott aznapra. Potyára másztuk meg a hegyet. :))

Visszamentünk a központba, ebédeltünk, Zsófival beugrottunk egy viaszbábú-múzeumba, majd indultunk haza. 18.241 lépés jutott vasárnapra is. Rövid, de remek hétvége volt.

visszaút: 2023.11.26 W6 2378 HA-LZT 11A
felszállás: 20:54 24L pálya, leszállás: 23:14 31R

Koncertek 3/4 sikerrel és sok-sok repüléssel

2022. karácsonya előtt megkérdeztük Le-t és Li-t, hogy minek örülnének. Szerényen, de elmondták, hogy  jövőre (azaz idén) talán Európába jön Powfu és az ő koncertjére mennének, de az utazásban kellene egy kis segítség. Ha nem jön Powfu, akkor Sziget és Billie Eilish. Ezt kapták (utazás, vagy Sziget). Márciusra biztossá vált Powfu koncert turnéja. A dublini volt jó időben nekünk. Megvették a koncertjegyet, mi a repjegyet. Az eredeti terv az volt, hogy Le, Li és Zsófi mennek a koncertre (Zsófi, mint testőr) én meg majd csinálok valamit. De mit?

Amikor májusban megnéztem az ABBA koncertet, egyből tudtam, hogy meg akarom még nézni. Gondoltam egy nagyot és merészet, elugrok Dublinból Londonba egy ABBA koncertre. Megvettem a jegyeket. Ekkor még nem tudtam, hogy Anyuval is megyek.

odaút 1: 2023.10.06 FR 1024 SP-RSF 3A

felszállás: 14:31 31L, leszállás: 16:22 28L

2 órás késéssel indultunk. Valahogy nincs szerencsém a Ryanairrel. Többet késtem vele a 34 felszállásom alatt, mint a WizzAirrel a 184 felszállás alatt. 

A reptérről a helyi BKV-val próbáltunk bejutni. Kértük a google segítségét. Össze-vissza beszélt. Javasolta, hogy szálljunk át. Az érzéseinkre hallgattunk. Kb 50 méterre a szállodától szálltunk le. A hivatalosan letölthető buszmenetrend nem tartalmaz minden megállót. Nekünk ott kellett leszállni, ami nem volt a listán. A szállás elfoglalása után, helyben megvacsoráztunk 

odaút 2: 2023.10.07 FR 255 EI-IGZ 6F

felszállás: 10:42 28R, leszállás: 11:35 22-s pálya

A dublini reptértől nem vagyok elájulva. Finoman fejeztem ki magam. Éhes voltam, gondoltam eszek egy hamburgert reggelire. A Burger Kingnél 7 db rendelőmonitor van, de 5-ben nem volt papír. A személyzet nem nyitotta meg a kasszát. Nem értettem, de később rájöttem az okára. Az ott dolgozókhoz képest én anyanyelvi szinten beszélem az angolt. 

Nem vagyok egy a garast a fogához verő személy, de egy reptéri önkiszolgáló boltban 4,70 EUR-t (1.863,- Ft) elkérni 3 dl rostos üdítőért, finoman szólva is pofátlanság. A beszállókapuknál van önkiszolgáló hely, ahol 1 EUR egy fél literes víz. Még egyszer nem veszek 4,7-ért üdítőt.

London felé repülve láttam a Silverstone F1 pályát. Leszállás után ért egy furcsa, de utóbb kiderült hasznos meglepetés. A repülőről leszállva buszra szálltunk. Először nem értettem, az okát, hiszen az épület előtt álltunk. Kicsit csavargott velünk a busz, leszálltunk, majd kihalt folyosókon mentünk. És ezután jött a meglepi. Nem volt útlevél ellenőrzés. Mintha egy schengeni határon mentünk volna át.

Ezután Stansted Express, Central Line, DLR, fergeteges ABBA koncert, DLR, Central Line, Stansted Express 

hazaút 1: 2023.10.07 FR 291 EI-DLD 6F

felszállás: 20:13 22-s pálya, leszállás: 21:09 28L

És eközben Dublinban... Kb 2 héttel az indulás előtt vette észre valamelyikünk, hogy a koncert 18+ besorolású és kell a személyi. Nem értettük, és reménykedtünk, hogy Li is bemehet. Nem, nem mehetett. A koncert egy alkoholt árusító helyen volt és oda Ő nem mehetett be. Az étterembe simán bement, hoztak az asztalunkhoz alkoholt, az nem volt gond. Szegénykém a szállodában várt ránk.

Vasárnap a reggeli után elmentünk a St. Stephen's Greenbe. A "gyerekek" etettek galambot. A parkról elnevezett plázában ebédeltünk. A Grafton street tele van tehetséges zenészekkel. Az egyiket követem az Instán. Nagyon meglepődtem amikor ott állt előttem. Mivel jó idő volt még sétáltunk egy kicsit az utcákon, ittunk kávét.

hazaút 2: 2023.10.08 FR 1023 SP-RKW 5A

felszállás: 19:51 28R, leszállás: 23:12 31R

 


Boldog születésnapot Anyu!

Anyu idén ... szép kerek éves. Már kitaláltam, hogy mi lesz az ajándéka, de ezért feltettem neki a nagy kérdést: mit szeretne a szülinapjára? Előbb elzárkózott, majd mondta, hogy nem mondja el, mert nagyon nagy ajándéknak gondolja. Erre a szeme láttára beírtam valamit a telefonomba és azt mondtam tuti az lesz az ajándéka. Ekkor elmondta, hogy megnézné az ABBA-t Londonban. Az én telefonomban csak annyi volt: Abba

odaút: 2023.09.23 FR 1659 SP-RSX 32A

felszállás: 6:34 13L, leszállás: 7:35 2-s pálya

Belépés után elvonatoztunk a Liverpool Streetre, ott reggeliztünk, elmentünk a szállodába, az egyik szoba már kész volt, a másikat bő 10 perccel később kaptuk meg. Kis pihenő után mi Anyuval elmentünk az ABBA arénába. Már a DLR-en lehetett tudni ki jön a koncertre. A ruházat, a hangulat árulkodó.

Hogy mennyire tetszett nekem az ABBA. Kimondhatatlanul. Anyu is élvezte. Ez egy filmvetítés, de már egy éve telt házzal megy és minden egyes előadáson 3000 ember tombol. 

Amíg mi koncerten voltunk Zsófiék sétáltak. Jó időnk volt. Koncert után a the Crown-ban vacsoráztunk. 

Másnap reggelre volt még egy meglepink Anyunak. A Darwin Brasserieben, London egyik legszebb panorámájú éttermében reggeliztünk.  Május 13-án már voltunk ott.

Reggeli után egy kicsit még sétálgattunk, majd indultunk haza.

visszaút: 2023.09.24 FR 3717 EI-HGY 32A

felszállás: 16:06 22-s pálya, leszállás: 19:07 31R

Korfu sokadszor

odaút: 2023.09.04 W6 2245 HA-LVF 5A

felszállás: 17:57 31L, leszállás: 20:11 34-s pálya

Pontosan indulhattunk volna, de a kapitány elmondta, hogy a korfui időjárás nem megfelelő, ezért várunk egy kicsit. A menetrendhez képest bő 20 perccel később szálltunk fel, majd sima, eseménytelen repülés után szálltunk le Korfun, ahol esett az eső, hideg volt. Hatalmas sorok voltak mindenhol. A taxira is sokat kellett várni. A sofőr mesélte, hogy annyira esett, hogy egy órára le kellett zárni a repteret és az érkező gépeket elküldték más repterekre. Azokkal együtt érkeztünk. Elfoglaltuk a szállást és mentünk vacsorázni a kedvenc helyünkre.

A szálláson az ágy nagyon kényelmes volt szerencsére, mert sokat teszteltük.

Kedd

Délben keltünk, elmentünk reggelizni, utána vettünk pár dolgot, majd a szobában voltunk, mert az időjárás mást nem engedett. Vacsora után nem esett, ezért sétáltunk egy kicsit. Az üres strand:

 

Szerda

Mivel továbbra sem volt strandidő, elhatároztuk, hogy bemegyünk Korfu városba. Kigondolni egyszerűbb volt, mint megvalósítani. Az első buszra nem fértünk fel. A következő busz, ami ¾ órával később jött, meg sem állt, annyira tele volt. Visszasétáltunk egy megállót, hátha ott felférünk. Kár volt a sétáért. Simán felfértünk volna rá e nélkül is. Korfu városban rengetegen voltak. Gondolom, az időjárás miatt városnézés volt a program. Ekkor már nem esett, de még borús volt. A Listonon ettünk, ittunk. Imádjuk azt a helyet. Utána megkerestük a kedvenc kis bevásárló utcánkat. Szerencsére Korfun semmi sem változott az elmúlt években. Túlélték a Covidot, és most újra pezseg az élet.
Csütörtök
Az első olyan nap, amikor már lehetett napozni, fürdeni. A tengert az elmúlt néhány nap egy kicsit megviseltre. Lehűlt, tele volt tengeri fű maradvánnyal és egy kicsit zavaros is volt. Később már sokkal jobb volt.

Péntek

Ha nyár és tengerpart, akkor ott hajózásnak is lennie kell. Lett. Egy helyi utazási irodában fizettünk be egy Paxi-Antipaxi túrára. Ez két kicsi sziget Korfutól délre. Reggel busz vitt minket Lefkimmi kikötőjébe. Ott hajóra szálltunk. A hajóval végigmentünk Paxi szigetének nyugati oldalán. Útközben behajóztunk egy nagyon szép barlangba. Kristálytiszta kék víz. A sziget partvonala gyönyörű. Hol jól látszanak a különböző talajrétegek, hol hatalmas monolitikus a fal, hol oszlopszerű. A természet csodákat képes alkotni. Bevallom, nem szerettem a mobil telefonnal fényképezőket, de most már én is ilyen lettem. Itt jó lett volna egy rendes fényképező, de az lustaságból otthon maradt.
 


Antipaxinál kikötöttünk ¾ órára. Akinek volt bátorsága, az csobbanhatott. Mivel a víz kb 5 méter mély volt, én pedig nem vagyok egy nagy úszóbajnok, maradtunk a fedélzeten. Ezután Paxi „fővárosa” Gaios következett. 

Itt már száraz lábbal szálltunk ki. Kb 2 óra szabad program következett. Éhesek voltunk, így beültünk egy étterembe, utána a szűk, zeg-zugos utcácskákban sétáltunk. A szabad program végén ismét hajóra szálltunk, majd visszamentünk Leftkimmibe, onnan busszal haza.

Szombat

 
Napfelkelte Korfun
Albánia. Még sohasem jártunk Albániában, de mostanában van lehetőség 1 napra átugrani Korfuról. Ugyanabban a kis utazási irodában foglaltuk, mint az előző napi utat, így örültek is nekünk, mert 2 útra is „bepaliztak”. Mindkettő jó volt és menni akartunk.
 
Busszal mentünk a Korfu városi kikötőbe. Ott megkaptuk a beszállókártyát a hajóra, ami nem volt más, mint egy plasztik kártya, rajta a hajó neve és fényképe. Útlevelet kellett vinni, és vízum is kell Albániába. Átestünk a görög útlevélvizsgálaton, felszálltunk a hajóra. Ott kellett kifizetni a vízumdíjat, megkaptuk a visszaútra szóló hajójegyet és egy kis cetlit arról, mikor indul vissza a hajónk. Az időpontot albán és görög időzóna szerint is megadták. Egy óra az eltérés.

Valamivel több mint egy óra hajókázás után megérkeztünk Sarandába. A hajóról már láttam a határőrség épületét. Már előre készültem, hogy kapok vízumot, pecsétet a „szűz” útlevelembe, de semmit sem kaptam. Az egy napos úton lévők a plasztik beszállókártyájukkal a „művészbejáró”-n hagyhatták el a határállomást. Kb 6 óránk volt Sarandára, ami egy tipikus üdülőtelepülés. Szállodák, boltok, éttermek, bárok. Kavicsos, de nagyon tiszta tengerparttal, kedves emberekkel. Az egyik étteremben reggeliztünk egy másodikat (az első 7 days volt, mert még semmi sem volt nyitva, olyan korán indultunk) Én gyros pittát ettem, Zsófi sajtburgert. Finom volt. Végigsétáltunk a parton. Nagyon tetszett. Tisztaság, rendezettség volt. Ha valaki Budapestről odavarázsolt volna, csak annyit mondtam volna, hogy valahol Európában vagyok egy tengerparti nyaralóhelyen. Csak az autók rendszáma segített volna.

Később beültünk egy bárba. A mellettünk lévő pulton volt 2 női kistáska (az egyik LV), 1 mobil telefon és 1 pénztárca. Gazdái meg sehol. Jó 15 perccel később jöttek meg. (biztos nem wc-n voltak) Még sétáltunk egy kicsit a part másik végéig. Megéheztünk. beültünk egy random étterembe és egy finomat ebédeltünk. A kb 6 óra egy kicsit sok volt, mert nem túl nagy város Saranda. Elmehettünk volna busszal is romokat (ásatást) nézni, de inkább a sétálást választottuk.

Hazafelé sem volt kíváncsi senki az útlevelünkre. A „művészbejáró”-n mentünk a kikötőbe. (művészbejáró=a komppal érkező/induló autók be/kijutását biztosító, csak résnyire nyitott kapu)

Hazafelé az út a fordított volt. Bő egy óra hajózás és onnan buszozás.

Vasárnap

Igazi, hamisítatlan strandolás. A víz Zsófinak már hideg volt, nekem nem. Reggeltől estig a parton voltunk.

Hétfő

Strandolás kb ½ 4-ig, utána felvettük a bőröndöket, beugrottuk kedvenc éttermünkbe egy könnyű ebédre, majd taxival ki a reptérre és onnan haza

visszaút: 2023.09.11 W6 2246 9H-WDN 35A
felszállás: 20:54 34-s pálya, leszállás: 21:21 13R